“Берегиня” — саме таку назву носить зразковий дитячий фольк-лорний гурт, заснований при дитячій школі мистецтв 20 років тому, адже береже українську пісенну традицію.
“Берегиня” — саме таку назву носить зразковий дитячий фольк-лорний гурт, заснований при дитячій школі мистецтв 20 років тому, адже береже українську пісенну традицію.
Свій славний ювілей святкували учасники, друзі та шанувальники колективу минулої п’ятниці у рідному мистецькому закладі.
За часи існування репертуар гурту постійно поповнюється знаними і невідомими піснями, які співали предки-українці, зокрема подоляни. Це — народні ліричні та жартівливі пісні, фрагменти весільного, обжинкового, купальського, весняного обрядів, які виникли на Поділлі, тощо.
Засновниця колективу Світлана Цимбалюк і теперішній керівник Уляна Прокопишена зробили все, щоб оживити й увіковічнити автентичний спів. І справді, коли звучить щира пісня “Берегині”, відчуваєш себе в колі справжніх українців.
Творчість “Берегині” — не лише співоча спадщина, а ціла історія минувшини України, адже під час виступів колектив не просто співає — відтворює святкові дійства, традиційні наших предків. А національні костюми учасників колективу виготовлені за збереженими зразками одягу пращурів.
Усе, що відтворює “Берегиня” на сцені, — результат копіткої мистецької, дослідницької роботи, бо керівництво колективу відвідало не одне подільське село, опрацювало десятки фольклорних збіркок відомих дослідників краю.
За те, що так творчо і відповідально бережуть “Берегиню”, її учасники неодноразово ставали переможцями та лауреатами різноманітних пісенних конкурсів. А за свою неповторну творчість нещодавно колектив отримав звання зразкового.
Ніщо краще не скаже про гурт, як пісня. У свій ювілейний концерт цілий календарний рік вмістила “Берегиня”. Адже наші предки прихід кожної пори року і релігійні свята відзначали з піснею. Один із найцікавіших колись обрядів на селі — весну жайворонками зустрічати. Матері випікали печиво у формі пташки, а батьки майстрували глиняні свистки-жайворонки. З ними малеча бігала вулицями, наспівуючи веснянок. Це святкове дійство відтворили наймолодші учасники “Берегині”. Показали, як бадьоро звучать веснянки, як весело у гурті водити хороводи.
Не лише прильоту жайворонків, а й інших птахів тішилися наші предки. “Летіть, ластівоньки, … Летіть, соловейки, на нашу земельку!” — закликали дівчата з гурту “Берегиня”, тішилися весні піснями “Весна-красна — зілля зелененьке” тощо.
Напередодні новорічно-різдвяних свят особливо піднесено у виконанні гурту звучали колядки та щедрівки. Пісні супроводжувалися веселими іграми, хороводами, забавами.
“Мабуть, немає такого пісенного фестивалю, де б цей колектив не брав участі. З початку заснування й донині у “Берегині” збережена автентика, першооснова. Саме такою справжньою українською піснею ми зможемо здивувати нині Європу”, — зазначив під час вітального слова начальник міського управління культури і туризму Альбін Тарчевський. Від міського голови Сергія Мельника, депутатського корпусу він вручив колективу почесні нагороди за сумлінну працю. Особливим було вітання концертмейстру Олегу Пірогу, першозасновникам “Берегині”.
Усіх, хто завітав на свято, вітали піснею учні та випускники школи мистецтв, ансамбль народних інструментів “Забава”, вокальна група викладачів “Art-Sound” під керівництвом Ігоря Бойка.
Цим концертом “Берегиня” запросила у свій колектив нових учасників, теперішні і попередні члени гурту показали гарний приклад талановитим дітям та молоді.
Наш кор.