Комп’ютерні технології — нині невід’ємна складова життєдіяльності, отож вони мають активно впроваджуватись і в освіті. Така мета всеукраїнського конкурсу “2000”, який у рамках національного проекту “Відкритий світ” проходить і на Хмельниччині.
Комп’ютерні технології — нині невід’ємна складова життєдіяльності, отож вони мають активно впроваджуватись і в освіті. Така мета всеукраїнського конкурсу “2000”, який у рамках національного проекту “Відкритий світ” проходить і на Хмельниччині.
За результатами першого етапу конкурсу якісною комп’ю-терною технікою та навчальними програмами забезпечено 54 школи країни, серед щасливчиків і Хмельницька гімназія №2, яку віднедавна очолює Віктор Байдич, та одна зі шкіл Кам’янця-Подільського.
Минулої п’ятниці у гімназії №2 стартував другий етап конкурсу, по завершенню якого нове інтерактивне мультимедійне обладнання отримають 2000 українських шкіл. Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно оформити заявку на сайті: form.educom.ua. Зокрема, необхідно надіслати відеоролик про свій навчальний заклад. Найголовніший критерій відбору — підключення школи до мережі Інтернет. Детальну інформацію про правила участі у конкурсі можна знайти на цьому ж сайті. Заявки будуть прийматися до 17 листопада, а вже 26 листопада будуть оголошені результати конкурсу.
Переваги інноваційної системи навчання — доступ учнів до знань з всесвітньої комп’ютерної мережі, всі підручники можуть поміститися в одному планшеті, єдиний освітній партал, доступ вчителів до нових методичних матеріалів, комунікація з батьками (батьки зможуть спілкуватися з вчителем он-лайн) та інші.
Недоліки такої системи навчання теж існують. Якщо сучасні учні, як губки, вбирають усі можливості інноваційних технологій та легко можуть знайти будь-яку інформацію в Інтернеті, то для більшості вчителів потрібне спеціальне навчання. До того ж сама навчальна програма проекту хоч і цікава (так, представники проекту продемонстрували, як за допомогою мультимедійних технологій можна легко і цікаво проводити досліди з фізики), але розрахована лише на 6-8 класи. Для переходу на таку систему навчання, зрозуміло, кожен учень та вчитель мають бути забезпечені комп’ютерами, а для цього необхідні значні кошти. Ініціатори проекту обіцяють допомогти у цьому, охочі зможуть придбати у них техніку провідних виробників, виплачуючи суму комп’ютера протягом трьох років.
Про впровадження нової системи навчання розповіли переможці першого етапу конкурсу з гімназії №2.
Як зазначив її директор Віктор Байдич, нині вже придбано 80 одиниць техніки, забезпечення триває, більше тренінгів потребують вчителі.
Присутня на заході керівник апарату облдержадміністрації Лілія Бернадська наголосила, що маємо долучатися до таких проектів, як “Відкритий світ”, якщо хочемо, щоб наші діти навчалися за європейськими стандартами.
“На практиці такі нововведення принесуть користь учням, батькам, вчителям. Відкриють можливості ефективнішого контролю успішності учнів, зручнішого спілкування з батьками, професійного зростання вчителів. Охоплюючи всю країну, “Відкритий світ” надає рівні можливості для розвитку і працівникам елітних столичних шкіл, і талановитим представникам сільських педагогічних колективів”, — вважає директор Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку Богдан Міхняк.
Згідно з третім етапом конкурсу до 2015 року всі загальноосвітні школи України будуть обладнані необхідною технікою та підключені до мережі Інтернет.
Наш кор.