“Я дуже радий, що наша компанія приймає нині світил вітчизняної енергетики”, — мовив генеральний директор ПАТ “Хмельницькобленерго” Олександр Шпак членам громадських рад при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України та при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, які прибули на спільне засідання на базі ПАТ “Хмельницькобленерго”.
“Я дуже радий, що наша компанія приймає нині світил вітчизняної енергетики”, — мовив генеральний директор ПАТ “Хмельницькобленерго” Олександр Шпак членам громадських рад при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України та при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, які прибули на спільне засідання на базі ПАТ “Хмельницькобленерго”.
Учасники поважного зібрання спершу відвідали Летичівський РЕМ для проведення офіційної частини заходу. Від імені голови обл-держадміністрації Василя Ядухи їх привітав його заступник Володимир Галищук.
Ще перед початком самого засідання Олександр Шпак особисто провів екскурсію адмінприміщенням Летичівського РЕМ, розповів про послуги, які надаються споживачам. У залі обслуговування гості були вражені чіткою організацією праці адміністраторів та касирів, зручністю й швидкістю сплати за спожиту електроенергію.
У залі засідань Летичівського РЕМ роботу форуму оголосив розпочатою Герой України, президент Всеукраїнської громадської організації “Асоціація Укргідроенерго” Семен Поташник. Члени громадських рад вислухали та обговорили інформацію відповідального секретаря громадської ради при Міненерговугілля України, члена правління ради старійших енергетиків України Станіслава Яцкевича про результати діяльності організації з початку року, про сучасний стан та проблеми розвитку вітчизняної енергетики, а також поділилися цікавими міркуваннями щодо перспектив вугільної галузі, екологічних ризиків, пов’язаних із роботою теплових електростанцій. І це не випадково: Євросоюз наполегливо просить Україну скоротити викиди шкідливих газів ТЕС в атмосферу. Тим часом, як зазначив голова ради старійших енергетиків “Західенерго” Анатолій Акімов, це відгалуження української енергетики перебуває у критичному стані: 92% тепломеханічного обладнання теплових електростанцій вже відпрацювали свій ресурс, а 65% — відпрацювали ресурс двічі!
Активна дискусія між сивочолими енергетиками розгорілася навколо питань доцільності використання альтернативних джерел енергії, атомної електроенергетики. Свої застороги з цього приводу висловив колишній голова Держкоматому, помічник Прем’єр-міністра України Михайло Уманець. “Ми не маємо достатніх природних ресурсів для розвитку такої енергетики, — переконаний він. — Тому гроші, витрачені на неї, — це гроші на вітер. А от якщо до проблем атомної енергетики держава не поставиться з більшою відповідальністю, то вона не матиме жодних перспектив розвитку…”
Однією з тем розмови була нагальна необхідність урегулювати вітчизняний ринок електроенергії. Голова громадської ради при НКРЕ України, президент громадської організації “Енергетична асоціація України” Василь Котко, зокрема, сказав: “У нас є нагода долучитися до розробки закону про засади функціонування енергоринку. Він був прийнятий Верховною Радою у першому читанні, проте в ньому ще залишилося багато моментів, які не дозволяють зробити енергоринок цілком прозорим. Тому над ним ще можна буде попрацювати, внести зміни і доповнення, аби він якомога повніше збалансовував інтереси виробників, транспортувальників, постачальників і споживачів енергії. Кожна раціональна думка тут важлива. А тим паче — досвід роботи такої компанії, як “Хмельницькобленерго”. Адже вона має вагомі здобутки у впровадженні найновітніших методів зниження ТВЕ та наближенні стандартів обслуговування споживачів до європейських”.
На правах господаря Олександр Шпак розповів поважним гостям про напрями діяльності очолюваної ним компанії на її шляху до вершин європейської досконалості. Детально зупинився на впровадженні проекту з реконструкції електромереж садибної частини Нетішина, який став справжнім проривом у справі енергозбереження та зниження втрат електроенергії.
“Відтепер кожне тамтешнє домогосподарство має електричне опалення, водопідігрів та електроплити, — зауважив Олександр Шпак. — І при цьому вдалося досягти суттєвого зниження втрат енергії з 26 до 4,6 відсотка. Це — найкращий показник в Україні”.
Згодом під час екскурсій у Меджибізькому сервісному пункті, в Хмельницькому та Дунаєвецькому сервісних центрах учасники зібрання змогли переконатися в дієвості сповідуваних обленерго принципів турботи про споживача, відкритості та європейського поступу.
Приємно вражені побаченим-почутим, вони щиро дякували Олександру Шпаку за гарну організацію їхнього форуму. А також пообіцяли всіляко пропагувати досвід ПАТ “Хмельницькобленерго”, зокрема в питаннях енергосервісу, в інших енергопостачальних компаніях України.
За інформацією прес-служби ПАТ “Хмельницькобленерго”
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО