Соціум

“Спалахівчани” підкорили польських глядачів

…Їх враження ще зовсім свіжі. А тому юні хмельницькі танцівники з хореографічного аматорського зразкового колективу “Спалах” розповідають про свою недавню поїздку до Польщі емоційно, збуджено, весело.

…Їх враження ще зовсім свіжі. А тому юні хмельницькі танцівники з хореографічного аматорського зразкового колективу “Спалах” розповідають про свою недавню поїздку до Польщі емоційно, збуджено, весело.

Поїздка ансамблю відбулася на початку жовтня, в рамках міжнародного обміну культурних програм під час візиту Президента України Віктора Януковича до Польщі.
Для польських глядачів, а концерти були заплановані в Кракові, “спалахівчани” підготували двогодинний виступ. У переліку номерів були хореографічні композиції “Калинка”, “Лід”, “Дві половинки”, “Смерека”, “Барбарики”, “Стиляги” та інші. “Наш виступ відбувся на сцені місцевого Центру естетичного виховання, — розповідає директор колективу Альона Коневега. — Публіка приймала артистів надзвичайно тепло, щоразу підтримуючи гарячими оплесками. А оскільки з глядачами був повний контакт, то виступ вдався бездоганно. Діти танцювали від душі…”. Разом із танцюристами свою творчість польським глядачам подарували також юні вокалісти студії “Спалах”, якою керує Дарія Коневега. Зал щиро аплодував солістам Тетяні Данильцев, Анастасії Федіс, Вікторії Рибак, Вікторії Гнатюк, Каріні Гневановій. На краківській сцені також мав честь виступати зразковий дитячий хореографічний колектив “Барви Поділля” Білогірської школи мистецтв, а також звучав солов’їний спів народної артистки України, солістки обласної філармонії Марії Ясіновської.
Хмельницькі танцівники виступали також з двогодинним концертом перед учнями однієї з сільських шкіл, зал якої вміщає понад дві тисячі глядачів. Скрізь, де побували, відчували гарне ставлення та зворушливо теплий прийом.
Господарі організували для хмельничан повноцінну культурну програму. Незабутньою була екскурсія в знамениті соляні печери у місті Величка, історія яких нараховує понад 700 років. Вони від Кракова за 10 кілометрів. Розташовані шахти на дев’яти рівнях: найнижчий — 327 метрів під землею, найвищий — 90. Для туристів відкриті лише три рівні. На шахтах Велички можна простежити історію видобування солі десь з XI століття й аж дотепер. Це ціле підземне містечко з камерами та величезними залами, об’єднаними довгими коридорами та прикрашеними скульптурами з солі. Під землею — озера й унікальні каплиці. Гірники Велички були гарними майстрами і залишили про себе пам’ять у вигляді особливого стилю різьблення і скульптур з кам’яної солі. У приміщеннях соляних копалень проводяться конференції, банкети, весілля, новорічні бали, спортивні заходи, тут концертує гірничий оркестр, проводяться виставки різьблення по кам’яній солі, функціонує унікальна підземна здравниця. Надзвичайно дивовожно було слухати у підземеллі твір Франца Шуберта “Ave Maria!”, який виконала Марія Ясіновська. На мить завмерли численні відвідувачі соляних печер, а потім гаряче аплодували…
“Світова класика безсмертна. Її однаково шанують у різних країнах світу. Для того, аби розуміти мистецтво, не обов’язково знати чужу мову. Мистецтво саме знаходить шлях до сердець, — щиро зізнається Марія Ясіновська. — Дякую керівникам ансамблю “Спалах”, які подарували мені таку чудову поїздку і зустріч з польським глядачем”…
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *