У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся авторський літературно-пісенний творчий вечір відомої подільської поетеси Оксани Радушинської.
У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся авторський літературно-пісенний творчий вечір відомої подільської поетеси Оксани Радушинської.
“М’ятний сон осені” — саме так вона назвала захід, глядачами якого стали військово-службовці київського гарнізону, творча інтелігенція столиці, друзі та знайомі авторки. Навесні минулого року київська аудиторія вже мала нагоду почерпнути мелодики пісень на Оксанині вірші: захід відбувся у Будинку письменників, проте вересневе дійство 2013-го засвідчило якісно новий і високий виконавський рівень артистів, підготовки та й проведення самого концерту, котрий, як стверджують глядачі, пройшов на одному диханні. А чи могло бути інакше, коли Хмельниччина делегувала на свято чудові співочі й композиторські таланти? Із прем’єрою пісні до столиці завітала народна артистка України Марія Ясіновська, запам’яталися яскраві виступи заслуженого артиста України Степана Тимчишака, лауреата “Слов’янського базару” Віктора Шайди, котрий разом з Оксаною блискуче провів концерту програму, лауреатів співочих конкурсів та фестивалів всеукраїнського й міжнародного рівнів: Наталії Каськової, Ірини Блискун, Наталії Кирилішиної, Богдани Ясінської, Олександра і Павла Дасюків. Естрадні гурти “2+3” та “Берегиня”, знані на Поділлі, не залишили байдужими і столичних глядачів. Долучилися до когорти учасників київська співачка, заслужена артистка України Світлана Мирвода і львів’янка Анна Ласкар. А зі сцени линули пісні на музику Івана Пустового, Олега Круторогого, Віктора Николишина, заслуженого працівника культури України Бориса Лободюка, Ірини Блискун. Щемливо-світлу історію кохання у стилі театру тіней підготували на вірш Оксани Радушинської та пісню Олега Круторогого артисти Хмельницького обласного академічного театру ляльок “Дивень” Лідія та Сергій Корницькі у постановці Сергія Брижаня. Справжньою оздобою низки концертних номерів стали хореографічні постановки від колективу “Блек-денс Імперіал”, котрі додавали то експресивності, то ніжності.
Словом, творчий вечір став подією не лише в житті поетеси-піснярки Оксани Радушинської, а й глядачів, які справжнім потоком ринули на сцену до винуватиці свята, ледве відзвучала фінальна пісня за участю всіх артистів, котрих вітали стоячи і бурхливими оваціями! Оберемки квітів, слова подяки, розчулені погляди, усміхнені обличчя і мокрі від сліз очі…
Ось який відгук залишила в соціальній мережі одна з глядачок, котра побувала на концерті, Тетяна Череп-Пероганич: “Дякую вам за запрошення на свій творчий вечір. Ні на мить не пошкодувала, що ним скористалася. Ви мудра і сильна, талановита і щира, світла і красива. Хай Бог посилає вам багато здоров’я і добра, а ще нових поетичних творів, які змушують душу радіти, очі — плакати, серце — відчувати”. Напевне, не варто шукати кращого компліменту для авторки пісень, сценариста і режисера власного творчого вечора?
“Нічого б цього не було, якби не мої чудові друзі-співавтори та виконавці! — запевняє Оксана Радушинська. — Я лише пишу вірші, а вже від інших людей залежить їхня подальша, зокрема пісенна доля. Якби хтось з композиторів не написав саме таку, а не інакшу мелодію… Якби хтось зі співаків не взяв ту пісню до свого репертуару чи завагався з відповіддю на мою пропозицію поїхати до Києва… Якби бодай щось склалося не так, то й свято мало б дещо інші пісенні кольори й емоційні відтінки. Але все було витончено, інтелігентно, душевно. Дякуючи всім, хто погодився зробити бодай кілька кроків поруч зі мною і в тому ж напрямку, що і я, ми гідно презентували Хмельниччину як край талановитих людей! Окрім того, своїм концертом ми подякували ветеранам Великої Вітчизняної війни, бо саме у ці дні Київ святкував 70-ту річницю визволення від фашистських загарбників. Тішить, що на свято завітала Тамара Луценко, дружина Дмитра Луценка, премію чийого імені “Осіннє золото” я отримала нещодавно, а також народний депутат України Віктор Бондар з дружиною Аллою.
Хоча всі люди, задіяні в концерті, працювали безкоштовно, проте зрозуміло, що навіть з технічного боку поїздка до Києва вимагає певних фінансових затрат. І тому через газету хочу подякувати за сприяння народному депутату України Віктору Бондарю, завдяки котрому вже другий рік поспіль маю змогу на високому рівні організовувати свої творчі вечори; управлінню МВС України у Хмельницькій області й особисто генерал-майору Сергію Шутяку та підполковнику Інні Глезі за можливість нашої комфортабельної поїздки до столиці; приватному підприємцю зі Старокостянтинова Андрію Поліщуку й т.в.о. начальника Центрального Будинку офіцерів ЗСУ підполковнику Євгену Блискуну, котрий не лише організував у Будинку офіцерів усю роботу, необхідну для успішного проведення заходу, а й виявився ініціатором такого дійства в Києві. Звісно, не можу обійти увагою Сергія Грищука й Сергія Чеплакова, котрі були мені надійним тилом у плані технічного забезпечення концерту”.
Глядачі почули низку прем’єрних пісень, написаних виключно до цієї події. А мешканці Хмельницької області матимуть змогу побачити телеверсію концерту на телеканалі “Поділля-центр”.
Ксенія ГРАДНОВА
Фото Петра РАДУШИНСЬКОГО