Власне, святкування Дня народження нашого міста, як відомо, розпочалося задовго до його найяскравіших акордів, що традиційно випадають на останню суботу-неділю вересня, а цьогоріч на 28-29 числа.
Власне, святкування Дня народження нашого міста, як відомо, розпочалося задовго до його найяскравіших акордів, що традиційно випадають на останню суботу-неділю вересня, а цьогоріч на 28-29 числа. Про ряд символічних подій цієї прелюдії свята ми вже писали, зокрема про відкриття нової пожежно-рятувальної частини на Озерній, відкритий чемпіонат міста з тенісу та урочистості до Дня партизанської слави, а заразом і про низку культурологічних заходів, якими Хмельницький жив задовго до апофеозної частини свята минулими вихідними, в яких, до речі, символічну крапку поставило вітання новонароджених у День міста у перинатальному центрі вже в понеділок, 30 вересня. Зрозуміло, що до цих заходів та всього, що відбувалося на святкових акціях минулими вихідними, ми ще будемо повертатися, про них писатимуть і наші читачі, проте ряд акцентів ставимо за їх свіжими враженнями, які, не сумніваємось, були позитивними в усіх хмельничан та гостей нашого міста, які на них побували.
Можливо, комусь здасться надто ірраціональним перший наш висновок, але Хмельницький настільки у ті два дні налаштувався на позитивну ауру, що вона попри всі невтішні погодні прогнози, тримала небеса над ним без рясних дощів, а ту мжичку, яка зранку в суботу ледь накрила гомінкий сільськогосподарський ярмарок на Прибузькій та перші святкові офіційні заходи, варто сприймати як благословення з неба, чому, впевнені, посприяли і щирі ранішні молебні за Хмельницький та Україну в усіх храмах обласного центру, які сповістили про наші іменини своїм передзвоном…
Дуже символічним, вочевидь, слід вважати й початок свята відкриттям нових восьми навчальних класів у міській дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що продовжиться відкриттям виставки творів хмельницьких художників та презентацією фотоальбому з творами найіменитіших з них у стінах міської ради, за участю її депутатів та гостей свята з офіційних закордонних та вітчизняних делегацій. Завважимо, що якраз ця подія, по суті, започаткувала тут урочисте засідання з нагоди свята, про що зазначив у своєму вступному слові і міський голова Сергій Мельник. Тож пошануванням митців у ці дні було продовжено низку подібних заходів, які розпочалися ще напередодні.
…Вже зранку центральні вулиці міста почали заповнюватися святковим людом в очікуванні традиційної театралізованої ходи “Хмельницький — місто творчих людей”, в організації якої, на щастя, не було минулорічної заполітизованості, коли значна частина навчальних закладів, установ не взяла в ній участь. Будемо вважати, що про торішнє “непорозуміння” вже забуто, а хто старе пом’яне, тому відомо, що буде. Бо нинішня хода переконливо засвідчила знову, що День міста є неабияким консолідуючим чинником для нашої міської громади, не кажучи про очевидний євроінтеграційний чинник у його змісті.
Цікаво й те, що театралізована хода “працювала” вже з перших кроків. Звичайно ж, її учасники по-особливому енергійно викладалися перед трибуною для гостей, та це дійство виглядало цілком природним. Традиційним продовженням ходи знову став святковий концерт на стадіоні “Поділля”, який залишив у глядачів чудові враження. Вже ввечері тут відбудеться святковий концерт зірок естради за участю грузинського дитячого ансамблю танцю “Kolkha” з Батумі, юних артистів якого хмельничани щиро вітали і під час ходи, і під час виступів на стадіоні “Поділля”, де вони продемонстрували неабиякі артистизм та мужність…
Звичайно ж, основна частина святкових заходів у ці дні випаде на майдан біля кінотеатру ім. Т.Шевченка, де приємно вразила хмельничан оригінально оформлена сцена: зі смаком підібрані панорамні картинки ненав’язливо нагадували перехожим, з якої нагоди дійство. На такому фоні художні номери виглядали яскравіше та видовищніше. Дуже дякуємо дизайнерам за таку цікаву знахідку! А дискотека на майдані Незалежності ввечері першого дня свята, як завжди, більше притягувала молодь.
Вже традиційний пісенний концерт суботнього святкового вечора розпочався…. танцем у виконанні організаторів фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Володимира Глушенкова — ансамблю танцю “Веснянка”, що діє при школі №24. Запальний гопак у їх виконанні зігрів, певно, і глядачів, і самих танцюристів. Щодо останніх, то їм доводилося виступати у сценічних костюмах при температурі повітря +50С на мокрій сцені, яку перед тим добряче зволожив холодний дощ. Але і хмельничан, і зовсім юних білорусів, і запальних грузинів стадіонна публіка щиро підтримувала, коли ті сковзалися й падали. Танці їхні від того не погіршали. Після танцюристів на сцені з’явилися гості з Білорусі — гурт “Леприконси”. Піснями з кінця 1990-х потішили й змусили підстрибувати, водночас гріючись, хмельницьких глядачів на, до речі, вщент заповненому стадіоні.
Білоруську пісню відслухали — шаленіли від української. По-народному простими й безпосередніми стали наступні учасники концерту — “баби”, як вони самі себе називають, переможці “Україна має талант-5” “Лісапетний батальйон”. Лункі голоси артистів з народу допомогли відчути справжнє свято.
На завершення концерту традиційно День народження міста відзначили шестихвилинним феєрверком. проте цьогоріч він виявися занадто близьким до людей, у прямому розумінні. Хмельничан навіть лякали вогники, що спускалися з неба прямо на одяг, сидіння стадіону — аби біди не наробили. Але обійшлося…
Недільне продовження свята своїми заходами заполонило не менше всі мікрорайони, до організації яких долучилися депутати міської ради, народні депутати України Олег Лукашук та Сергій Лабазюк, численні спонсори, ряд партій, громадських об’єднань. Наші кореспонденти побували практично на всіх цих заходах і засвідчують своїми репортажами, що всі, хто хотів долучитися до свята, того дня мали для цього хорошу нагоду, попри прохолодну похмуру погоду з короткочасним дощиком до обіду, яку під кінець світлового дня замінить сонце. Звичайно ж, енергії і святкового драйву не могли не додавати численні виступи художніх танцювальних, співочих та спортивних колективів, які збирали кожен свою аудиторію. Шанувальники хорового мистецтва мали можливість насолодитися гала-концертом ІІІ Відкритого фестивалю хорової музики “Співоча асамблея”, а любителі танців — виступами хореографічних колективів біля “Дитячого світу” та на імпровізованих сценах на Проскурівській, де по-особливому тепло приймали ансамбль “Козацькі джури” та інших. З великим успіхом відбувся і фінальний гала-концерт учасників ІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу бальних та сучасних танців “Успіх” на Кубок міського голови.
Гармонійно доповнювали заходи цього дня святкові акції, які проходили у неділю у парках ім. М.Чекмана та І.Франка, де, до речі, смакували святковою кашею, за інформацією самих кашоварів, понад 800 хмельничан, яких запросила організація воїнів-інтернаціоналістів заразом на свій концерт. А ще треба було бачити, з яким азартом того дня проходили фінали ряду спортивних заходів, зокрема міських змагань з футболу серед команд школярів на призи міської ради.
Відкрив до свята у неділю свій 21-й театральний сезон міський монотеатр “Кут” виставою-містерією “Магія душі”…
Знаковою подією того дня стала святкова церемонія освячення новозбудованого храму святого Георгія Побідоносця Руської православної старообрядницької церкви.
Сподіваємося, що з гарними враженнями відбули додому і представники численних делегацій наших поріднених міст, які у неділю побували у музеї поріднених міст у Народному Домі “Просвіти”…
Словом, усі ми мали добру нагоду зізнатися у любові до рідного міста, передавши її й нашим численним гостям. І були ці вияви любові направду настільки щирими, що й негода над Хмельницьким явно зробила собі перепочинок у ці дні, хоча, зрештою, ніхто зі святкових хмельничан на неї зважав…
Наш кор.
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО