Соціум

Самобутність самчиківської творчості

До хмельницьких іменин у музеї історії міста відкрилася виставка майстрів самчиківського розпису, вишивки.

До хмельницьких іменин у музеї історії міста відкрилася виставка майстрів самчиківського розпису, вишивки.

Особливість унікального народного мистецтва в тому, що переважають тут рослинні мотиви, постаті людини, особливо козаків, з елементами декору писанки. Саме такий розпис був на велетенській писанці, котра минулоріч представляла наше місто на параді писанок у столиці до Дня Незалежності. Одним із авторів розписаного яйця був директор Самчиківської художньої школи традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва Віктор Раковський.
У нашому місті цього року він представив авторські твори та роботи своїх учнів. Виявилося, що послідовників самчиківського розпису є чимало серед молоді, дітей. Мають вони на кого рівнятися. Як зазначив член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, керівник самчиківської народної студії “Просвіт” Михайло Юзвук, у Самчиках — до двох десятків провідних майстрів, котрі творять у такому самобутньому стилі, їх роботи відомі і в Україні, і за кордоном.
Взірцем освоєння техніки самчиківського розпису став ще один учасник виставки — заслужений майстер народної творчості Олександр Пажимський. Йому належать одні з кращих художніх експонатів “Писанка”, “Український цвіт”, “Козак Мамай у козацькій церкві” та інші.
Не лише мальовані акварелі самчиківського розпису на паперових полотнах приїхали до нас напередодні святкування Дня міста, а й традиційні для краю вишивки. На відміну від барвистих розписів, вишивка, здебільшого, двоколірна, створена чорними і червоними нитками з особливим лаконічним візерунком.
З відкриттям виставки усіх її учасників привітали заступник міського голови Григорій Давиденко та начальник міського управління культури і туризму Альбін Тарчевський.
Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *