Соціум

Сергій Мельник: “Упродовж багатьох років Хмельницький прагне впроваджувати європейські стандарти життя…”

 

Наше традиційне інтерв’ю з Хмельницьким міським головою Сергієм Мельником напередодні свята міста ми розпочали з євроінтеграційного питання, до чого спонукала його недавня зустріч з активістами Європейського молодіжного парламенту, які минулими вихідними зустрілися з молоддю обласного центру у рамках своєї виїзної сесії.

— Які враження у вас, Сергію Івановичу, від цієї зустрічі і чи вписується, на ваш погляд, наше місто у контекст євроінтеграційних процесів, які нині в усіх на слуху?
— Під час цієї зустрічі відбувся, думаю, доволі зацікавлений двосторонній діалог між представниками цієї громадської інституції та молоддю нашого міста. Сподіваюсь, мені вдалося зацікавити учасників цього заходу аргументацією про те, як наше місто йде євроінтеграційним шляхом. Та якщо дещо ширше поглянути на євроінтеграційну тему, то, мабуть, варто наголосити, що ми на цьому шляху ніколи не віддавали данину якійсь політичній моді, а прагнемо впродовж уже багатьох років впроваджувати найсучасніші стандарти в управлінні різними галузями міського господарства, в різних сферах життя міської громади, хоч це не завжди нам вдавалося в силу незалежних від нас суспільних реалій. Зазначу, досвід нашого міста тут доволі повчальний, зокрема у співпраці з багатьма міжнародними організаціями, фондами. Розумію, що в декого з наших опонентів такі мої твердження можуть викликати несприйняття, та ми, кажу і про всю нашу міську громаду, ніколи не опускали рук, навіть у найскладніші часи вміли робити кроки вперед, випереджаючи за багатьма показниками розвитку інші міста. Адже що б там не говорили наші критики, Хмельницький завжди знаходив у собі сили, можливості, потенціал для розвитку — в економіці, зокрема в організації підприємництва, у соціальній галузі, в освітній та культурній сферах, медичній та житлово-комунальній галузях у впровадженні найпередовіших управлінських методів, оптимізації усіх складових міського господарського організму.
— Не сумніваймося, що і більшість хмельничан бачать цю позитивну динаміку у розвитку власного міста. Проте свято міста — це заразом і підбиття певних підсумків у діяльності міської влади, яка по-своєму готується до цієї вже знакової події.
— Звичайно ж, готується. Ми не лише прагнемо зробити насиченим на позитивні емоції для всіх хмельничан та гостей міста саме свято, що, звичайно, є дуже відповідальним завданням для всіх нас. Та, як на мене, важливішим тут є те, що ми всі — і влада, і міська громада маємо, так би мовити, моральне право на це свято. Ми разом зуміли досягти доволі стабільних показників у роботі за перше півріччя, зберігаємо їх і в останні два передсвяткові місяці. Досить сказати, що за перше півріччя міський бюджет виконано на 100,7%, чого досягнуто і за рахунок власних резервів, зокрема, завдяки надходженням з власних доходів, найперше, оплати за землю та від підприємницької діяльності. І це при тому, що існує доволі суттєве недовиконання надходжень місту у вигляді субвенцій, тобто фінансової допомоги нашому бюджету на конкретні цілі з державного та обласного бюджетів. Це факт, з яким ми зобов’язані рахуватися, проте взяли курс на концентрацію наших резервів, що дозволило вийти на необхідні бюджетні показники, давши нам можливість вже нині збільшити видатки загального бюджетного фонду на 300 тис. грн., а доходи спецфонду — на 6,4 млн. грн. Ці кошти йдуть нині на конкретні цілі, насамперед у освітянську галузь: будуть закуплені додаткові комп’ютерні класи для шкіл, на нове обладнання для п’яти профільних класів, а також для міської дитячої лікарні, на територіальний центр соціального обслуговування, продовження реконструкції другої нитки Чернелівського водогону, будівництво пожежного депо на Озерній тощо.
Звичайно ж, якби ми не вийшли на загальні планові бюджетні показники, у нас були б доволі переконливі виправдання, проте у такому разі ми не мали б можливостей для подібного використання власних доходів. Тож міська влада, якщо хочете, не могла собі дозволити стати в ображену позу, а зосередила увагу, найперше, на власних резервах, досягши очевидного успіху, який дає нам нині можливість вирішувати згадані проблеми.
Якщо кажемо про подарунки до свята, то, вочевидь, таким може слугувати і той факт, що місто нормально готується до зимово-опалювального сезону. Адже увесь житловий фонд обласного центру пройшов паспортизацію щодо підготовки до опалювального сезону, тут ми всі разом провели доволі значний обсяг робіт. Комусь, мабуть, ці факти не цікаві, але я з задоволенням доповідаю про них хмельничанам, наголошуючи на тому, що нині готові до зими всі внутрібудинкові мережі, що вже 75% під’їздів у будинках відремонтовані, промито 14 систем центрального опалення, що на нашому постійному контролі ремонт покрівель та інші нагальні завдання.
Звичайно ж, нині ми більше говоримо про успіхи, так би мовити, у стратегічних напрямках розвитку міста, наголошуючи на стабільності багатьох показників соціально-економічного розвитку, але ж звичайний хмельничанин оцінює ситуацію в місті, дивлячись якраз на такі “дрібниці”, приглядаючись заразом до стану благоустрою на своїй прибудинковій території, до якості доріг, тротуарів, громадського транспорту, якими він користується у повсякденні. Сподіваюся, хмельничани вже відчувають переваги безпосередньої роботи з владою і через наш Центр надання адміністративних послуг, які ми і далі будемо вдосконалювати повсюдно, адже такий прямий контакт з владними структурами без посередників при вирішенні життєво важливих проблем людей — це і є ті європейські стандарти, про які нині так багато говориться.
А ще мене не може не задовольняти той факт, що наше місто за темпами житлового будівництва на душу населення займає нині друге стабільне місце в країні після столиці. Говорячи про це, хочу зазначити, що ми нині не стоїмо осторонь ряду конфліктних ситуацій, які виникли на деяких житлових об’єктах, де не було дотримано термінів вводу їх в експлуатацію, пішовши шляхом створення житлово-будівельних кооперативів з пайовиків, аби не допустити появи довгобудів. Тобто цілком даємо собі звіт, що і подібні успіхи деколи мають зворотний бік медалі. Хоча не може не тішити той факт, що ми одними з перших доволі успішно втілюємо в себе державну програму “Доступне житло”, як і те, що у рейтингу впливового часопису “Фокус” саме Хмельницький названо у першій десятці ТОП-50 кращих міст держави за умовами проживання.
— День міста для всіх нас є заразом і підбиттям своєрідних підсумків за рік, що минув від минулого свята. Тож маємо такий собі неофіційний контрольний звіт за квартал до кінця календарного господарського року. Що б ви ще хотіли виділити з тих важливих подій, які випали якраз на цей період часу?
— Найважливіше, що ми не вибилися з запланованого алгоритму соціально-економічного розвитку міста, на чому варто ще раз наголосити. Очевидно, серед найважливіших подій — виконання запланованих робіт з реконструкції Чернелівського водогону, ті позитивні зміни, які з’явилися в роботі наших комунальників, в організації громадського транспорту, зрештою, чи не в усіх галузях міського життя. Не збираюся тут нічого ідеалізувати, адже, сподіваюсь, всі ми розуміємо, які непрості часи переживає нині наша країна, обираючи, зокрема, євроінтеграційний вектор свого розвитку, який поставить нові вимоги і перед нами. Хтось скаже, що це вже надто велика політика, аби розглядати її з огляду на реалії окремого обласного центру. Мені ж думається, що ми не стоїмо   осторонь цих процесів, коли прагнемо давати лад у власному місті, як би це пафосно не звучало.
— До речі, чи не ця причина стала стимулом того, що матимемо нині на святі рекордне за останні роки число іноземних делегацій з поріднених міст?
— Можливо, й так, хоч гостям ми завжди раді. Проте ніхто не збирається зміщувати якісь наголоси в організації свята, яке твориться, найперше, для міської громади. Ця безпосередність і природність нашого свята мною особисто сприймається як найкраща його характеристика, за що ми, власне, і любимо свої іменини.
Принагідно хочу подякувати всім трудовим колективам міста, всім хмельничанам, які проявили власну ініціативу та долучилися до підготовки всіх цих святкових заходів. І, звичайно ж, запрошую їх разом з нашими гостями взяти у них найактивнішу участь, насамперед цієї суботи та неділі.

 

Розмовляв Богдан ТЕЛЕНЬКО
На фото: Сергій Мельник з надією міста — юними хмельничанами у День Незалежності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *