Соціум

Муніципальному естрадно-духовому оркестру — 20 років

Хмельницький має чудові мистецькі традиції, тут живуть і працюють чимало талановитих артистів, танцюристів, музикантів, співаків. Окрасою кожного загальноміського заходу є муніципальний естрадно-духовий оркестр, заснований у 1993 році за ініціативи тодішнього міського голови Михайла Чекмана й колективу музикантів, яку підтримали депутати міської ради. У липні того ж року оркестр набув статус муніципального.

Хмельницький має чудові мистецькі традиції, тут живуть і працюють чимало талановитих артистів, танцюристів, музикантів, співаків. Окрасою кожного загальноміського заходу є муніципальний естрадно-духовий оркестр, заснований у 1993 році за ініціативи тодішнього міського голови Михайла Чекмана й колективу музикантів, яку підтримали депутати міської ради. У липні того ж року оркестр набув статус муніципального.

У різні роки оркестром керували добре знані не тільки в нашому місті музиканти: Анатолій Слюсар, Василь Станко, заслужений артист України Сергій Рабійчук, Володимир Боруцький. Чимало зусиль щодо організації концертної діяльності оркестру доклали адміністратор Григорій Парпаліс та директор-розпорядник Анатолій Миколайчук.

Організаційно-творчої перебудови колектив зазнав з призначенням у 2009 році на посаду головного диригента молодого талановитого артиста Тараса Безнюка. Цього року Тарас В’ячеславович став директором ― художнім керівником оркестру.

Завдяки наполегливій творчій праці оркестр досяг небувалих вершин професійного виконавства, сьогодні колективу доступні надскладні партитури. Зі зміною назви “естрадно-духовий оркестр” розширився його репертуар. По-новому зазвучали “Вишневий сад” Едді Келверта, “Багіра” Феррера Феррана, “Вулиці мегаполіса” Вальтера Мерфі, “Мalade” Лари Фабіан, “Ой, летіли дикі гуси” Ігоря Поклада, “Балада про дві скрипки” Володимира Івасюка…

З нагоди ювілею колективу ми запросили до розмови художнього керівника оркестру Тараса Безнюка та диригента Романа Чернюка.

― Пане Тарасе, сьогодні оркестр святкує своє 20-річчя. Скільки музикантів працює в колективі і який його середній вік?

― Оркестр сьогодні налічує 47 музикантів, в ньому є всі духові інструменти, а ще ударні, бас-гітара, ритм-гітара, клавіші. За останні п’ять років колектив значно омолодився, оскільки молода кров ― це енергійність, сила, бажання і можливість багато й творчо працювати. Середній вік музикантів — 35 років, але всі ми, без винятку, відчуваємо себе двадцятирічними. Отже, як і в двадцять, ми сильні, дужі, енергійні, позитивні, маємо багато мрій і натхнення!

― Випускники яких закладів працюють у колективі?

Роман: Тільки професійні музиканти ― випускники музичних училищ, консерваторій, гуманітарних університетів, мистецьких вишів. 80% колективу ― випускники рідного музичного училища імені В.Заремби. Пишаємося, що нашими солістами є відомі українські вокалісти: народні артисти України Леонід Тищенко та Марія Ясіновська, заслужені артисти України Олександр Полянський та Олександр Болгарчук, володарка премії “Золота зірка Алли” міжнародного пісенного конкурсу “Нова хвиля-2009”, фіналістка телевізійного проекту “Голос країни” Міла Нітіч, молоді лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів Артем Ромасюков, Марина Українець, Ілона Бачмага та інші.

― У вас надзвичайно різноманітні твори в репертуарі: народні мелодії, марші, твори класичної музики, джазові композиції. Хто займається репертуаром?

Роман: Взагалі, репертуар формує художній керівник, але колектив не стоїть осторонь: артисти пропонують нові твори, крім того, ми багато спілкуємося з музикантами з інших оркестрів, обмінюємося партитурами, окремі цікаві речі купуємо. Це чудово, коли артисти зацікавлені в оновленні і розширенні репертуару. Звичайно, й враховуємо потреби наших слухачів у живій музиці, адже наші виступи відвідують люди різного віку, і ми готові задовольнити найвибагливішу публіку.

— Де пересічні хмельничани можуть побачити і почути вас?

Роман: З травня і до кінця вересня щонеділі ми даємо концерти на естрадному майданчику біля кінотеатру ім. Т.Шевченка, граємо в мікрорайонах міста: на майданчику оптового ринку в мікрорайоні Дубове, біля гуртожитку в мікрорайоні Ракове, багато наших шанувальників збирається на Озерній. Також ми даємо сольні концерти в різних організаціях і школах. Всі ці виступи ініціює міська влада і ми дуже вдячні їй за можливість демонструвати своє мистецтво. В День народження рідного міста ми з мажоретками очолюватимемо святкову колону і відкриємо урочистості на стадіоні.

Нас постійно запрошують й на обласні заходи. А 26 вересня о 18.30 в обласній філармонії відбудеться наш сольний концерт на честь 20-річчя оркестру, вхід вільний, тож запрошуємо всіх охочих.

― Крім концертної діяльності, ви берете участь у різноманітних конкурсах і фестивалях. Чи є серед нагород найдорожча?

Тарас: Всі перемоги ― це результат копіткої роботи всього колективу, тому всі вони для нас є надзвичайно дорогими. Ми є лауреатами та дипломантами чисельних мистецьких конкурсів та фестивалів, серед останніх міжнародний фестиваль духових оркестрів країн Європи та Африки (м. Гравелін, м. Сомюр, Франція, 2008, 2011 рр.) та міжнародний фестиваль духових оркестрів (м. Свеце, Польща, 2013 р.). Колектив є також засновником відкритих фестивалів духових оркестрів “Проскурівське дефіле” та джазової музики “Джазфест Поділля”, які з 2005 року проходять у Хмельницькому.

― У 2010 році при оркестрі створено перший в Україні колектив мажореток “Альфа”. Його художній керівник Олександр Мильніков дуже цінує вашу співпрацю.

Тарас: Це надзвичайно приємно. Ми також вдячні пану Олександру і дівчаткам-мажореткам за новий цікавий проект, який став поштовхом для розвитку й нашого колективу. Жодне місто України не може похвалитися подібним тандемом. Завдяки новому напрямку ми активізували концертно-гастрольну діяльність.

― Маєте найзаповітніші мрії?

Тарас: Так, зберегти колектив у тому складі, яким він є сьогодні. Мріємо отримати статус академічного. А ще — про гастрольний тур Україною, принаймні хочемо дати сольні концерти в обласних центрах. Плануємо дарувати своє мистецтво і за кордоном, зокрема відвідати з гастролями Канаду, де надзвичайно потужна українська діаспора. Впевнений, що нас дуже гарно сприйматимуть, адже там цінують і духову музику, і рідну культуру.

Роман: Можливо, ми зустрілися б там з земляками, розповіли б їм, як гарно виглядає зараз наш Хмельницький, як розвивається, стає сучасним містом, в якому шанують традиції. А також запросили б відвідати наше місто.

― У 20 років людина зазвичай дякує своїм рідним і близьким за те, що вони є. Кому хочете подякувати ви?

Тарас: Всім, хто нам допомагає:   міському голові Сергію Мельнику, його заступнику Григорію Давиденку, начальнику управління культури і туризму Альбіну Тарчевському, його заступнику Світлані Шевченко. Ще хочемо подякувати артистам нашого оркестру за розуміння, творчу наснагу, працелюбність.

Роман: А ще ми вдячні нашим шанувальникам, що їх на наших концертах з кожним разом все більше і більше. Приходьте на наші виступи і будемо розвиватися разом.

Галина СОКОЛОГОРСЬКА, прес-клуб “Юний журналіст”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *