Соціум

Хмельниччина славила трудівників села

Минулої  суботи,  7 вересня,  на  території  Хмельницького обласного  племоб’єднання  відбулася 29-та за ліком виставка-ярмарок  “Агро Поділля-2013”, яку  відвідали тисячі  подолян.

Минулої  суботи,  7 вересня,  на  території  Хмельницького обласного  племоб’єднання  відбулася 29-та за ліком виставка-ярмарок  “Агро Поділля-2013”, яку  відвідали тисячі  подолян.

Традиційно щороку після завершення найважливіших сільськогосподарських робіт хлібороби Хмельниччини збираються дружною родиною, аби прозвітувати про свої трудові досягнення, обмінятися досвідом, на власні очі побачити чим багата подільська земля. Зауважимо, що цьогоріч виставка була особливо багатолюдною. Потоки її відвідувачів стікалися на територію племоб’єднання, аби придбати продукти за нижчими цінами, різноманітні саджанці, молодняк птиці, кролів, послухати виступи творчих колективів, просто погомоніти й пригоститися тим, що пропонували заклади харчування. Хмельничани та гості з цікавістю оглядали експозиційні намети, які підготували райони. Інколи розміри екземплярів сільськогосподарської продукції в них просто вражали! До речі, виставку-ярмарок відвідали ще й делегації з десяти областей нашої України.

Той, хто не був обмежений у часі, мав нагоду побачити надбання харчової, переробної галузей промисловості, скотарства, свинарства, птахівництва, бджільництва, науково-методичні доробки навчальних закладів, наукових установ. Різноманітна сільськогосподарська техніка, що відповідає найновітнішим технологіям, причіпний інвентар, машини українських та закордонних виробників, засоби захисту рослин, запчастини тощо цього року зайняли ще більшу виставкову територію в очікуванні реальних покупців. Диво-техніка, інакше й не назвеш, щоправда, й коштує чимало. Скажімо, комбайн німецької фірми Class разом із жаткою представники пропонували за майже 4 мільйони гривень. Для невеликих приватних та фермерських господарств був широкий вибір малогабаритної техніки. Біля неї теж стояли гурти цікавих — обмінювалися думками, оглядали…

Урочисте відкриття виставки розпочалося на сцені, де зібралися керівники області й міста. Голова облдержадміністрації Василь Ядуха, звертаючись до присутніх, сказав, що Хмельниччина може пишатися своїми хліборобами. І не тільки Хмельниччина, а й вся Україна. За останні три роки область показала всій Україні, що у нас найкращі хлібороби. За цей період розорано 170 тисяч гектарів землі, яка десятиліттями заростала бур’янами, і наразі в обробітку більше 1 мільйона 137 тисяч гектарів. Тільки минулого року посаджено понад 300 гектарів молодих садів. “Це свідчить про те, що ми не стоїмо на місці, а розвиваємось. І як підсумок нашої роботи: за три роки Хмельниччина збільшила валовий збір зерна на мільйон тонн, а урожайність — на 15 центнерів з гектара”, — наголосив голова ОДА. Цього року хлібороби області намолотили майже 1,4 мільйона тонн зерна, урожайність з кожного гектара склала понад 40 центнерів. Василь Ядуха подякував керівникам та аграріям, які цьогоріч досягли найкращих показників. Серед відзначених Волочиський, Городоцький, Новоушицький райони, а також ряд сільськогосподарських підприємств, які отримали рекордні врожаї з гектара — “Гером Інвест” Ярмолинецького району, де в середньому зібрали по 76 центнерів ранніх зернових, фермер Василь Габай — 90 центнерів, “Подільський бройлер” Дунаєвецького району — 68, “Лотівка еліт” Шепетівського — 67 центнерів. Василь Ядуха поінформував про успіхи у відродженні тваринництва на Хмельниччині. За його словами, тільки за перше півріччя цього року кількість ВРХ по всіх категоріях господарств зросла на 22 тисячі голів, свиней —  на 39 тисяч, а птиці — на 4 мільйони голів. Агроформування Хмельниччини збільшили виробництво м’яса на 15%, молока — на 3%, курячих яєць — вдвічі.

“Щиро дякую всім, хто робить конкретні справи як у рослинництві, так і в тваринництві, піднімає авторитет нашого краю. І надалі аграрний сектор має бути головним у нашій роботі, адже хліб — усьому голова, а село — це колиска нашої України. Село має обов’язково відроджуватися, створюватися нові робочі місця, розвиватися інфраструктура”, — наголосив очільник краю. Найкращим хліборобам він вручив грамоти й подарунки.

Родзинкою свята став велетенський хлібний колос від місцевих пекарів. Відвідувачі виставки мали нагоду полюбуватися справжніми витворами мистецтва — чудовими подільськими короваями.

На іподромі пройшло кінне шоу. На цьогорічній виставці організатори започаткували аукціон з продажу свиней та великої рогатої худоби. Гарний настрій подолянам піднімали артисти ансамблю “Козаки Поділля” та переможець телешоу “Україна має талант-5” колектив “Лісапетний батальйон”.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *