Знаменну подію відзначив минулого тижня ліцей №17: півстоліття тому вперше відчинила свої двері тодішня школа №17 другого ступеня. Ювілейне свято вчителі, випускники та нинішні вихованці закладу відзначали напередодні Дня знань і це було символічно: перший шкільний дзвінок 1963 року ніби поєднався зі своїм сріблястим наступником 2013-го, запрошуючи до чарівної Країни знань нове покоління хмельничан.
Знаменну подію відзначив минулого тижня ліцей №17: півстоліття тому вперше відчинила свої двері тодішня школа №17 другого ступеня. Ювілейне свято вчителі, випускники та нинішні вихованці закладу відзначали напередодні Дня знань і це було символічно: перший шкільний дзвінок 1963 року ніби поєднався зі своїм сріблястим наступником 2013-го, запрошуючи до чарівної Країни знань нове покоління хмельничан.
Від попереднього гасла: “Через терни до зірок!” до нинішнього: “Ліцей не назва — це спосіб життя!” пролягли п’ять десятиліть, які вмістили частку історії великої держави СРСР та незалежної України: хрущовську “відлигу” 60-х, розквіт і “застій” 70-х, горбачовську “перебудову” 80-х, злам епох у 90-х та новітню історію ХХІ століття. Але в усі ці часи школа-ліцей №17 ніколи не зраджувала своєму призначенню: виховувати освічених, високоморальних, культурних і духовно багатих людей — еліту суспільства.
У музеї ліцею висить карта світу, на якій вогниками позначені місця, де живуть чи працюють вихованці школи-ліцею. Це десятки країн усіх континентів — від Канади до Австралії. Якби на ювілейні свята з’їхалися всі випускники 1964-2012 років, місця для них не вистачило б, мабуть, і на центральній площі міста. Лише з перших трьох випусків школи, яка складалася тоді з учнів 9-11 класів, у доросле життя пішли понад три тисячі майбутніх педагогів, правознавців, лікарів, науковців, державних діячів, управлінців, військовослужбовців, майстрів-робітників, митців — знаних фахівців усіх галузей. Цей інтелектуальний загін щороку поповнювали нові особистості, які прагнули себе реалізувати і, як правило, досягали своєї мети.
Про себе і своїх однокласників у залі дитячої школи мистецтв розповідали хмельницький журналіст Володимир Разуваєв, мер міста Домодєдово, лауреат державної премії Росії Дмитро Городецький, їхні товариші — випускники різних років. Усі вони від щирого серця дякували дорогим учителям-наставникам за благородну подвижницьку місію, низько вклонялися тим, хто ще живе, працює, і світлою пам’яттю згадували тих, кого вже немає…
Видатні заслуги школи-ліцею відзначили й поважні гості: перший заступник обласної державної адміністрації Вадим Гаврішко, заступник міського голови Григорій Давиденко, начальник управління освіти міської ради Валерій Олійник, голова міської профспілки працівників освіти Олег Тимо-шенко, колишній директор школи, проректор обласного інституту післядипломної практики Світлана Бобровник.
Дякуючи за вітання, почесні відзнаки педагогічному колективу і цінні подарунки, директор ліцею Броніслава Бейдерман запевнила: “Наш великий потужний корабель знань рухається по життю, зберігаючи давні чудові традиції, примножуючи здобутки всіх попередніх років. Ми — одна дружня сім’я, котра пишається своїми вихованцями”.
Сімейність школи-ліцею в його цифрах: кожен шостий учень — син або донька випускників закладу. Він по праву вважається флагманом галузі освіти Хмельниччини і входить до першої сотні кращих шкіл України — як “неповторний симбіоз учителів та учнів” — так рідну школу називають її випускники.
Для них організатори свята підготували чимало приємних відкриттів і сюрпризів. Учасники свята могли оцінити рівень оснащеності ліцею, чудовий вигляд приміщень, особливу культуру його атмосфери. Побачили вони шкільні фільми 60-х років: “Когда тебе 17”, “Вот он каков Сева Ленцов”, відеопривітання з ювілеєм з-за океану їхнього автора та режисера, легенди школи, учителя-ініціатора численних починань і традицій Юхима Шмидта. Кожен міг побачити себе на випускних віньєтках усіх років, помилуватися талантами юних аматорів: співаків і танцюристів, розчулитися звуками традиційного шкільного вальсу та хоч ненадовго знову повернутись у власну юність…
Спасибі тобі, рідна стара школо №17, за учнівські щасливі роки, віват тобі, вічно юний ліцею №17, — за щедре багатство знань і щире серце твоїх учителів!
Володимир БІЛОРУСЦЕВ
На фото: зустріч випускників ліцею через роки; вітання від міської влади заступника міського голови Григорія Давиденка приймає директор Броніслава Бейдерман