Соціум

на VІІІ фестивалі історичних реконструкцій “Стародавній Меджибіж-2013”

Цей фестиваль у державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” вже став не тільки візиткою самого заповідника, але й нашої області загалом, зрозуміло, для тих спільнот, які культивують середньовічні традиції.

Цей фестиваль у державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” вже став не тільки візиткою самого заповідника, але й нашої області загалом, зрозуміло, для тих спільнот, які культивують середньовічні традиції.

“Тішить, що наш фестиваль набув неабиякої популярності в Україні та за її межами, — ділився враженнями у розмові з нами директор заповідника, голова оргкомітету фестивалю Олег Погорілець. — Цьогоріч тут зібралося понад 500 його учасників, не кажучи про численних гостей та глядачів. Звичайно ж, основною його родзинкою залишаються лицарські бої та концерти рок-фолькгуртів, проте не менше захоплюють учасників та глядачів інші його складові — найрізноманітніші конкурси історичного костюма, кухні, танців, до яких долучилося майже 50 військово-історичних клубів з усіх усюд. Цьогоріч на фестивалі представлені учасники чи не з усіх регіонів України, а також з Росії, Білорусі, Молдови, серед гостей було немало іноземців. У свою чергу ми передбачили ряд благодійних акцій для того, аби на фестивалі побувало якомога більше жителів Меджибожа й околиці, дітей та молоді. У дні фестивалю працювали всі наші експозиції, словом, прагнули, щоб наше свято нікого з присутніх не розчарувало…”

Справді, випадкових людей серед гостей та глядачів фестивалю ви не зустріли б протягом усіх трьох днів його тривання, 23-25 серпня. Ще на підступах до фортеці-заповідника захоплювала святкова атмосфера. У центрі містечка розбили байкерський кемпінг, на який з’їхалися звідусіль, ну, дуже круті представники цієї субкультурної спільноти, а мотоцикли-байки вражали “породистістю”, хоч самі їх власники також звертали на себе увагу екзотичним одягом, який ніби перекликався з середньовічними костюмами, в яких повагом вулицями Меджибожа походжали загадкові дами та лицарі.

Самі лицарські двобої — групові чи одиночні — це окрема і захоплююча сторінка фестивалю, навколо якої кипіли адреналінові пристрасті і їх учасників, і глядачів. Все тут, на бойовому ристалищі, було по-справжньому — і удари, і двобої, і навіть травми, деякі з яких потребували навіть хірургічного втручання. Словом, тут емоції зашкалювали, тож не дивно, що “озброєна” дітвора, як тільки-но ристалище звільнялося від дорослих лицарів, вела тут свої бої.

Концерт рок-фолькгуртів, географія яких сягала Києва, Москви, Мінська, Донецька, Луганська, Одеси, Вінниці, Чернігова, то також незабутня сторінка фестивалю, яка є однією з його найцінніших родзинок. А ще можна було покуштувати наїдки та напої вітчизняної історичної кухні, придбати ексклюзивні сувеніри, почути музику сучасних менестрелів, яка могла тут звучати якихось 400-500 років тому.

Приємно було побачити тут багатьох хмельничан, які гуртами або поодинці приїхали на фестиваль і вже є його справжніми фанами. Безперечно, “Стародавній Меджибіж-2013” вдався, адже тут було захоплююче і круто, як завжди, панувала чудова атмосфера середньовічної казки, яку створили залюблені в історію наші сучасники.

В.СІВАЧ
На знімках: миттєвості фестивалю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *