Соціум

“Наша країна прекрасна… Я вас запрошую, приїздіть!”

…Такими словами розпочала свою доповідь учасниця делегації від України, начальник сектора зв’язків з громадськістю УМВС України в Хмельницькій області, підполковник міліції Інна Глега на симпозіумі IPES (Міжнародному симпозіумі керівників поліції), який упродовж тижня тривав в угорському Будапешті.

…Такими словами розпочала свою доповідь учасниця делегації від України, начальник сектора зв’язків з громадськістю УМВС України в Хмельницькій області, підполковник міліції Інна Глега на симпозіумі IPES (Міжнародному симпозіумі керівників поліції), який упродовж тижня тривав в угорському Будапешті. Свого часу захід було організовано з метою об’єднання поліцейських-практиків і науковців-теоретиків, які працюють з правоохоронною тематикою, заради спільного вироблення оптимальних шляхів розвитку і взаємодії правоохоронних органів, державних структур та населення, задля наукового підходу до методів діяльності поліцейських. Щороку симпозіум відбувається в іншій країні і до переліку його учасниць приєднуються нові країни. Так сталося й під час цьогорічного, 23-го за ліком, заходу, новими учасниками якого стали делегації зі Шрі-Ланки, Оману та України. Наша делегація налічувала шестеро осіб, двоє з них із Хмельниччини. Окрім Інни Глеги, на симпозіум до Будапешта їздив начальник управління громадської безпеки управління МВС України в Хмельницькій області Сергій Панчішко, а також представники з Луцька, Херсона та очільник делегації з МВС — полковник міліції Анатолій Косоговський, котрі гідно презентували нашу країну серед 39 країн-учасниць зібрання.

З перших вуст про поїздку — від Інни Глеги

Брати участь у такому заході — велика честь. За право його приймати буквально змагаються держави. Скажімо, на 2015 рік свої заявки подали Мальта і Швейцарія. Але організаторів цікавить Україна як держава, в якій відбуваються непересічні політичні й соціальні події, як країна, в якій розвиваються демократичні процеси. До слова, професор Кріс Пілау з Йоганесбурга (Південна Африка), котрий дистанційно навчає 400 тисяч студентів з усього світу, запевнив, що обов’язково розповість про нашу країну, бо ми — цікаві для нього і цікаві для світу. Зазвичай Україну асоціюють із Шевченком, Чорнобилем, Кличком… А під час симпозіуму наша делегація, скориставшись нагодою, приємно вразила присутніх: ми підготували насичену презентацію, зроблену на базі досвіду Хмельницької області, зокрема проекту “Міліція і громада”, який втілюємо спільно з Департаментом юстиції США. Координатор проекту Міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США (ICITAP) Анастасія Леухіна більше закцентувала увагу на статистичних даних загалом по Україні, а я детальніше зупинилася саме на нашому, хмельницькому досвіді. І було надзвичайно приємно вийти за трибуну і, дещо відступивши від формату наукової доповіді, сказати: “Не все в нас в Україні так погано… Наша країна прекрасна! Я вас запрошую, приїздіть!” А у відповідь на запрошення отримати гучні оплески — свідчення відкритості, з якою світ сприймає Україну. Хвилююче відчувати себе представником цілої країни і презентувати її на такому високому рівні. У такі миті особливо чітко приходить усвідомлення, що в світі нас сприймають і оцінюють значно позитивніше, ніж це відбувається в межах внутрішнього кордону. Можливо, нам усім просто не вистачає оптимізму, а ще — прагнення до змін на основі власних дій? Ми більше звикли чекати, коли хтось здійснить ці зміни замість нас і зробить нас щасливими. Біда нашої громади у… відсутності громади. Елементарний приклад: кожен прибере сміття у власній квартирі, але коли знадобиться прибрати спільну вулицю, зголосяться одиниці.

Беручи участь у роботі симпозіуму і дізнаючись про досвід інших країн, зокрема країн із низьким рівнем злочинності, приємно усвідомлювати, що ми йдемо схожим напрямком, відкриваючи для себе ті аспекти діяльності, котрі вони вже пройшли. І все у нас буде добре, бо ми — європейська держава!

Оксана РАДУШИНСЬКА
Фото з архіву Інни Глеги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *