Народний аматорський художній колектив України, хореографічний ансамбль “Спалах” з Хмельницького побував на восьмому Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі “Музи-2013” у Болгарії.
Народний аматорський художній колектив України, хореографічний ансамбль “Спалах” з Хмельницького побував на восьмому Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі “Музи-2013” у Болгарії.
Він проходив у два етапи на Чорноморському узбережжі у старовинному Созополі, який скликав юних представників різних жанрів з Норвегії, Македонії, Португалії, Нідерландів, Німеччини, Італії, Молдови, Білорусі, Греції, Росії та України. Кожну з них представляли десятки творчих особистостей і колективів. Скажімо, за Росію виступили 44 колективи, за Україну — 15. Учасниками фестивалю були колективи і самостійні виконавці, солісти з художніх шкіл, академій, студій, дитячих і молодіжних центрів, загалом діти і молодь від 5 до 35 років. Хореографія, музика, театр, образотворче мистецтво, циркові жанри, фотографія, бойові мистецтва — ось перелік представлених номінацій.
Наш ансамбль не брав участі у відбірковому турі, минулорічні нагороди давали йому право виступати одразу в гала-концерті. Нагороди, що їх отримали юні танцівники з Хмельницького (їздило 60 учасників), виправдали ту ретельну підготовку, яка передувала цій поїздці. На созопольській сцені наші танцівники показали хореографічні замальовки “Купіть бублики”, “Смерека”, “Майстер Калін” — веселі та запальні вони просто підносили зал, змушуючи підтанцьовувати, підспівувати та гаряче аплодувати.
Наші танцювальні дуети виконували різні за жанром композиції: Вік-торія Рибак і Максим Гуменюк — ліричну композицію “Лёд”, а Максим Мниця і Вікторія Гнатюк — веселу “Вдруг, как в сказке”. Обидва номери підкорили зал досконалістю та професіоналізмом, а тому глядачі (здебільшого конкуренти) підтримали їх шаленими оплесками. Дві основні престижні нагороди — гран-прі та приз глядацьких симпатій по праву дісталися хмельницьким танцівникам. Після виступу спалахівчани почувалися справжніми зірками. До них підходили з інших колективів і цікавилися буквально всім: костюмами, програмами, за якими займаються, репертуаром… Відчувалося, що мистецтво танцю у виконанні хмельничан зачепило за живе.
Не менш вдалим був виступ юних вокалістів, які займаються в студії “Спалах”, вихованців Дарії Коневеги. “Незважаючи на те, що сильних конкурентів було багато, — розповідає директор колективу “Спалах” Альона Коневега, — наші вихованці зуміли отримати найпрестижніші нагороди. Дві другі премії дісталися Вікторії Рибак та Вікторії Гнатюк, перша — Аліні Михайловій, а гран-прі серед дорослих отримала Анастасія Федіс. Не залишилися без престижних нагород і вихованці музичної школи №3 Юля Рижак та Дарія Козак, підопічні викладача Тетяни Веремійчук. У номінації естрадний вокал вони обидві завоювали перші премії.
Вихованки школи мистецтв викладача Тетяни Веремінової Марія Масло, Дарія Майструк, Анастасія Навроцька успішно презентували конкурсні колекції одягу, які не лише розробили, а й власноруч зшили. Настя привезла на фестиваль-конкурс колекцію одягу зі шкіри, яку назвала “Єдність несхожих”, Марійка — “Лялькові дами”, а Даша — “Дольче Віта”. Колекції одягу юних дизайнерів на сцені представляли юні моделі з Хмельницького. Скажімо, п’ятирічна Аніта Галузінська вперше дефілювала на сцені, як і Юля Бабій, Валерія Белінська, Діна Меренгер, Каріна Гук, але все вийшло чудово! Зал аплодував, було вишукано й трепетно… Дизайнер-модельєр з Мілана, який був членом журі фестивалю, сказав, що нічого подібного на дитячому рівні ще не бачив. Хмельницька школа його вразила: не тільки розробки одягу, а й те, як їх представляли моделі, в якому ракурсі та порядку. Він щиро пошкодував, що не мав можливості познайомитися з викладачами наших дівчаток, яким вони дали такий високий професійний рівень. Нашим моделям запропонував спів-працю журнал Kids.ua, який презентує кращі дитячі таланти. “Ми дуже горді за своїх дітей, адже побачили результати своєї праці, — ділиться Альона Миколаївна. — Не менш радіємо, що наші вихованці і вдома, і в поїздках — це велика дружна родина. Хлопчики гарно ставляться до дівчаток, ввічливі, галантні, нікого не ображають. Старші опікуються молодшими, не дають їм сумувати за домом, рідними. Діти вміють старанно працювати та відпочивати. За десять днів у Болгарії вони набралися гарних вражень, відпочили й оздоровилися на морі, познайомилися з однолітками з інших країн і почуваються щасливими”.