Нещодавно у польському місті Лодзь відбувся VIII профілактичний фестиваль “Профілактика і Ти”. Це молодіжний фестиваль загальнодержавного рівня, котрий щороку організовується в іншому місті, куди на час його проведення на цілий тиждень з’їжджаються молодіжні команди. Упродовж відведеного часу вони спілкуються поміж собою й відвідують різноманітні гуртки за інтересами. Головна умова участі — не мати шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя та пропагувати його серед однолітків. Цьогоріч під егідою польської поліції зібралося понад дві з половиною тисячі підлітків, які свідомо обрали своїм стилем здоровий спосіб життя.
Нещодавно у польському місті Лодзь відбувся VIII профілактичний фестиваль “Профілактика і Ти”. Це молодіжний фестиваль загальнодержавного рівня, котрий щороку організовується в іншому місті, куди на час його проведення на цілий тиждень з’їжджаються молодіжні команди. Упродовж відведеного часу вони спілкуються поміж собою й відвідують різноманітні гуртки за інтересами. Головна умова участі — не мати шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя та пропагувати його серед однолітків. Цьогоріч під егідою польської поліції зібралося понад дві з половиною тисячі підлітків, які свідомо обрали своїм стилем здоровий спосіб життя. Читачі можуть резонно поцікавитися: а до чого тут наш край? До того, що однією з двох іноземних команд, котрі представляли свою культуру на фестивалі, став гурт “Соколи” — семеро одинадцятикласників з Шепетівщини, які менше року тому об’єдналися для спільного заняття вуличною гімнастикою (“street workout”). Вони й були єдиними представниками Хмельниччини на міжнародному молодіжному заході, завдяки підтримці обласного управління міліції та його тривалій співпраці з польською поліцією.
Підлітки мешкали в “Атлас-арені” — величезному комплексі, що вміщує 15 тисяч глядачів, для них працював 41 гурток, серед яких були й такі небанальні як опанування мови жестів, навичок фотографування, відеомонтажу, створення радіопередач. Наших юних спортсменів найбільше зацікавили заняття з капоейри — бойового мистецтва з елементами танцю, якому навчали спеціально запрошені бразильські майстри. Проте хлопці не лише чужому научалися, а й показували власні вміння.
“Наші “Соколи” вразили виступом буквально усіх! — розповідає начальник сектору зв’язків з громадськістю УМВС України в Хмельницькій області, підполковник міліції Інна Глега. — Хлопці не просто продемонстрували фізичні вправи і вражаючі можливості людського тіла, а перетворили свій виступ на шоу-програму: зі змістом, кульмінацією, висновками… Відтепер вони мають у Польщі безліч фанатів, особливо — фанаток! Найприємніше, що “Соколів” запросили виступити на гала-концерті на честь закриття фестивалю, який відвідали троє польських міністрів. Гордість за українську молодь просто переповнювала делегацію українських міліціонерів, які супроводжували підлітків, коли після вражаючого виступу 15-тисячна арена стоячи вітала наших хлопців тривалими оваціями!”
За внесок у пропаганду здорового способу життя юні спортсмени-аматори отримали дипломи та подарунки від головного коменданта поліції Польщі, а ще — чудову нагоду поспілкуватися з підлітками-однодумцями, котрі, як і вони, знають, що в світі існує безліч цікавих речей і неймовірних вершин, які можна пізнати, досягнути й освоїти, не піддаючись згубним звичкам та залежностям.
Оксана РАДУШИНСЬКА
Фото Мартіна КВАРТА