Відбулося перше робоче засідання ради з питань збереження та розвитку культурно-історичної спадщини, яка діятиме під керівництвом профільного “гуманітарного” заступника міського голови Григорія Давиденка.
Відбулося перше робоче засідання ради з питань збереження та розвитку культурно-історичної спадщини, яка діятиме під керівництвом профільного “гуманітарного” заступника міського голови Григорія Давиденка.
Зокрема, Микола Мазур наголосив, що, на його думку, для міста повинна нині стати пріоритетною реалізація проекту “Свароже коло” на місці трипільсько-скіфської пам’ятки-кургану на в’їзді у Хмельницький. Він вважає, що необхідно створити достойний пам’ятник і біля знака, де колись стояла фортеця старого Проскурова. Цікавою була його ідея Алеї Слави із скульптурними зображеннями видатних діячів культури Поділля у парку ім. Т.Шеченка, він наполягає на реставрації іграшкових металевих скульптурних композицій, які сам створив свого часу і в парку Т.Шевченка, і в парку ім. М.Чекмана, а якщо цього не зробити, то їх, на думку Миколи Івановича, слід просто зрізати. До речі, всі ідеї Миколи Мазура були підтримані колегами. Михайло Чайковський звернув увагу ради на необхідності ґрунтовного вивчення підземель центру нашого міста, зазначивши, що цю роботу слід розглядати і в контексті збереження історичної спадщини, і в практичному вимірі безпеки хмельничан, адже ці підземні приміщення просто можуть бути фізично зруйновані. Тобто тут є питання не лише для істориків, але й працівників ДСНС, СБУ, комунальників. Богдан Теленько, підтримавши ідеї колег, зауважив на необхідності відзначення у місті історичних місць, пов’язаних з епохою УНР, наголошував на подальшій декомунізації назв вулиць, облаштуванні меморіалу пам’яті жертв комуністичних репресій, віднайдених на місці центрального універмагу, захоронення яких є й у районі старого цвинтаря та “Спецкомунтрансу”. Сергій Єсюнін висловився за завершення паспортизації та інвентаризації історичних архітектурних споруд в обласному центрі, наголосив на недопущенні порушення автентичності історичної забудови міста, разом з іншими колегами підтримав ідею визначення межі історичного ареалу старого Хмельницького.
Серед висловлених ідей звертає увагу і пропозиція Миколи Мазура щодо створення своєрідного культу річки Південний Буг у нашому місті, до чого могли б приєднатися і громади Вінниці та Миколаєва. Словом, перше засідання ради слід вважати доволі вдалим і багатим на конструктивні ідеї, реалізація яких, нехай і частково, та допоможе краще окреслити історико-культурне обличчя обласного центру.
Наш кор.