Соціум

Всі кольори мистецтва в “Арт-колажі”

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв в обласному художньому музеї відбувся мистецький фестиваль “Арт-колаж”. Кожна сторінка фестивалю присвячена різним жанрам не лише образотворчого мистецтва.

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв в обласному художньому музеї відбувся мистецький фестиваль “Арт-колаж”. Кожна сторінка фестивалю присвячена різним жанрам не лише образотворчого мистецтва.

Так, 15 травня “Арт-колаж” відкрився концертом хмельницьких музикантів, серед них — студенти музичного училища імені В.Заремби. Музика не тільки розважила відвідувачів, а й надихнула учасників фестивалю на представлення свого виду мистецтва. Мелодійне звучання музики на “Арт-колажі” перелилося в “Легкий подих шовку”. Про те, як холодна тканина перетворюється на справжній художній шедевр — батик, розповіли мистецтвознавці на першій фестивальній зустрічі.

Відвідувачі не просто розглядали витвори мистецтва, а й дізнавалися   секрети їх створення. Отож фестиваль перетворив музей на мистецьку академію.

Нині багатьох естетів приваблюють автентичні види мистецтва, вигадані нашими пращурами. Тому перший майстер-клас на “Арт-колажі” присвячувався плетінню з паперової лози. Як швидко і вивершено створити гарний виріб з гнучкого матеріалу — розповіла майстриня Олена Алексєєва.

Не лише пластичні матеріали на “Арт-колажі” підкорилися спритності рук майстра. Цікавих і допитливих навчили законам кераміки. Головною у цій фестивальній рубриці стала “Глина одухотворена” — живий, рідний для українців матеріал.

Про “Мистецтво у міському середовищі” розповів народний художник України Микола Мазур. “З давніх-давен художники творили за принципами природи. Древні племена будували свої поселення-міста як Сонячну систему. Центром, як сонце, був храм чи міська ратуша. Виділяли й місце, де відбувалися збори громади. Так є і нині. У Хмельницькому, наприклад, це майдан біля обласної державної адміністрації”, — розповів художник. Але не лише старих порядків потрібно дотримуватись, а й щось нове інноваційне створювати, вважає Микола Мазур: “Гадаю, що Хмельницький не живе у XXI столітті, бо якщо порівняти його з містами розвинених країн, де художники, архітектори створюють сучасні проекти, споруди, ми відстаємо від них на тисячу років. Художники світу вже давно освоїли різні матеріали, способи, форми для розбудови міст. Вони навчилися творчо використовувати для будівництва економічно вигідні матеріали”. Свою думку художник підтвердив демонстрацією світлин з сучасними будівельними шедеврами Японії, США… “Поки перенаселені міста розростаються вверх, бо будівництво висоток набагато дешевше для держави, наше поки лише розширяється”, — додав він. Але попри те, що ми, на жаль, не йдемо в ногу з часом, у нашому краї, місті є чимало цікавих старих архітектурних споруд, які є окрасою нашого міста. Щодо сучасного художнього оформлення, то чималу роль тут відіграють роботи того ж Миколи Мазура, інших художників-земляків. Їх теж представили на світлинах.

Щоб розважити публіку на завершенні “Арт-колажу” відбувся цікавий майстер-клас для батьків та дітей: виготовляли тваринку-веселинку (українську народну іграшку).

Фінальний фестивальний акорд став найкольоровішим: Галина Гірник розповіла та продемострувала кращий музейний декоративний розпис.

Наш кор. 
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *