Соціум

Посадова інтрига позаду, робота триває без перешкод

Жовтнева 20 сесія міської ради відбулась за кілька днів після виборів до Верховної Ради, однак гострі протистояння виборчої кампанії на атмосфері сесійної зали ніяк не позначились. Між тим, уже не вперше міські обранці уникають неодмінних колись політичних заяв, зосереджуючись виключно на питаннях з життєдіяльності міста. Навіть виголошення Валерієм Лесковим своєї відставки з посади секретаря міської ради мало інший характер, пов’язаний не стільки з виборчими перипетіями, скільки швидше з внутрішніми взаємовідносинами у депутатському середовищі — як відгуком на загальнополітичну ситуацію в державі, котра склалась після президентських виборів.

Жовтнева 20 сесія міської ради відбулась за кілька днів після виборів до Верховної Ради, однак гострі протистояння виборчої кампанії на атмосфері сесійної зали ніяк не позначились. Між тим, уже не вперше міські обранці уникають неодмінних колись політичних заяв, зосереджуючись виключно на питаннях з життєдіяльності міста. Навіть виголошення Валерієм Лесковим своєї відставки з посади секретаря міської ради мало інший характер, пов’язаний не стільки з виборчими перипетіями, скільки швидше з внутрішніми взаємовідносинами у депутатському середовищі — як відгуком на загальнополітичну ситуацію в державі, котра склалась після президентських виборів.

Натомість така заява Валерія Лескова очікувалась після вердикту Апеляційного суду, який і розставив крапки над “і” у конфлікті між фракціями ВО “Батьківщина” та Партії регіонів. Таємним голосуванням відставку Лескова підтримав 51 депутат з 53, які взяли у ньому участь. Сам Валерій Олександрович пояснив, що вирішив зосередитися на партійній та депутатській діяльності, а також на допомозі виконувати обов’язки народного депутата України Олегу Лукашуку. Сергій Мельник зі свого боку подякував йому за сумлінну роботу на посаді і вручив почесну відзнаку міського голови. Відтак депутатський загал, позбавлений нарешті міжфракційної інтриги, без будь-яких перешкод зосередився на питаннях порядку денного сесії. І хоча їх було аж 88, роботу над ними обранці завершили без обідньої перерви.

За традицією пленарних засідань, перші пункти порядку денного стосувались бюджету міста: його виконанню та змін і доповнень до статей. Так, за інформацією начальника фінансового управління міської ради Наталії Степанової, виконання планових положень скарбниці міста за дев’ять місяців року склало лише 93,9%. Об’єктивними причинами цього, за її словами, стали декілька суттєвих факторів: зниження обсягів у будівельній сфері, скорочення числа працюючих на підприємствах, зміна реєстрації установ і організацій, зокрема банків та страхових компаній, в інших регіонах країни. Як приклад, реєстрація ТОВ “Стіомі Холдінг” у Києві, якому належить хлібокомбінат у Хмельницькому, принесла втрати бюджету міста у понад мільйон гривень лише з податків громадян. Позначилось і не стовідсоткове надходження субвенцій з державного та обласного бюджетів.

Логічним продовженням сесійного засідання став розгляд змін до бюджетних статей загального і спеціального фондів. Вони відбулися за рахунок перерозподілу та дотацій, зокрема збільшені витрати та матеріальну допомогу населенню, а також на виплату заробітної плати працівникам бюджетних галузей.

Декілька проектів рішень, проголосованих депутатами, стосувались об’єктів комунальної власності. Сесія своїм рішенням залишила цілісний майновий комплекс на вул. Пілотській, 2 у статусі “гуртожиток”, тим самим надавши дозвіл його мешканцям на приватизацію житлових і нежитлових приміщень. У тимчасове безоплатне користування міська рада передала приміщення низці громадських об’єднань: обласному осередку організації жінок-інвалідів “Донна”, міському фонду інвалідів “Доброта”, організації Українського товариства сліпих та деяким іншим на різні терміни. Водночас сесія проголосувала рішення, котрим віднині впорядковується практика користування приміщень комунальними закладами освіти, культури і спорту для проведення разових заходів як платної послуги, а також визначила перелік об’єктів, що підлягають надалі приватизації шляхом викупу.

У цьому ж контексті на особливу увагу заслуговує рішення про проведення інвестиційного конкурсу з реалізації інвестиційної пропозиції “Реконструкція кінотеатру імені Т.Г.Шевченка у Палац культури і кіно та будівництво нежитлового приміщення у його підземному просторі”. Характерно, що затверджені положення про порядок та умови конкурсу забороняють використання підземного простору під готель, аптеку, торговельний центр та деякі інші заклади. Зокрема, за пропозицією фракції ВО “Батьківщина”, у ньому не дозволяється розміщення гральних закладів.

Загалом з 88 питань 63 довелося представляти колегам-депутатам директору департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимиру Швецю. Незважаючи на традиційну вже практику зауважень до питань, що стосуються земельних відносин, з боку юридичної служби виконкому, майже всі вони без будь-яких заперечень були ухвалені сесією. Це і рішення про надання земельних ділянок громадянам, і затвердження проектів землеустрою, передачу земель в оренду іноземцям, проведення земельних торгів та інше.

Для таких рішень звичними стають проекти щодо передачі земельних ділянок безоплатно у власність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Ось і цього разу сесія міської ради наділила таким правом ОСББ “Промінь” на вул. Лісогринівецькій, 16/2а. Паралельно з цим депутати надали протокольне доручення щодо розширення цієї вулиці на численні прохання мешканців.

Звичний вигляд сесійних рішень мають і ті, котрі стосуються договорів про пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Зокрема щодо продовження терміну дії таких договорів або заміни пайової участі будівельними матеріалами чи приміщеннями у збудованих будинках на користь територіальної громади. Ці поступки міська рада надає забудовникам, які переживають скруту, для їхньої підтримки. Такою є обрана свого часу політика міської влади щодо розвитку підприємництва в місті.

Традиційним для міської ради за положеннями Статуту міста є розгляд сесією місцевої ініціативи. На цьому пленарному засіданні такою стала ініціатива мешканців ОСББ “Вікторія-25” з вул. Подільської, 25: надати їм право розробки проекту землеустрою земельної ділянки без погодження меж з суміжними землекористувачами. На численні прохання жителів міста сесія також внес-ла зміни у попереднє своє рішення щодо організації дорожнього руху на частині вулиці Проскурівського підпілля. За ними відновлюється двосторонній рух на ній заїзду на автостоянку в дворі будинку №15 на вул. Проскурівській.

Вирішенню проблеми паркування транспортних засобів має сприяти сесійне рішення про організацію фізичними особами-підприємцями парковок з обладнанням їх паркоматами на виділених шести майданчиках у різних мікрорайонах міста.

Сесія внесла зміни у склад виконавчого комітету міської ради. Через звільнення з посади заступника міського голови Ірини Ковальчук депутати вивели її зі складу виконкому.

Хмельничанам цікаво буде дізнатися і про рішення сесії щодо часткового припинення поховання померлих на кладовищі “Шаровечка” через його перевантаження. Надалі похоронення дозволятиметься лише на існуючих місцях родинного поховання або підпохованням у могилах за згодою користувачів місць поховання.

Роботу в пленарному режимі депутати продовжили пунктом “різне”. Вони заслухали інформацію свого колеги — директора КП “Електротранс” Віктора Паламарчука про ситуацію на підприємстві. У продовження роботи над удосконаленням схеми пасажирських перевезень депутати вирішили створити нову тимчасову комісію, котра має напрацювати конкретні пропозиції. Крім того, фракція Партія регіонів виступила з ініціативою вивчити фінансовий стан комунальних підприємств з теплопостачання.

Володимир РАЗУВАЄВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *