Соціум

Щоб музейний фонд був під контролем

Хмельницький обласний художній музей існує вже багато років, його фондова колекція щоразу поповнюється. Одне з основних завдань музейників — полегшити пошук певного експоната колекції. Для цього найперше потрібен чіткий список художніх надбань — каталог.

Хмельницький обласний художній музей існує вже багато років, його фондова колекція щоразу поповнюється. Одне з основних завдань музейників — полегшити пошук певного експоната колекції. Для цього найперше потрібен чіткий список художніх надбань — каталог.

Системну роботу в музеї з укладання каталогів розпочато ще у 2003 році. Відтоді підготовлено до друку каталог живопису, триває робота над розділами графіки й декоративно-прикладного мистецтва. Оскільки каталогізація — один з провідних напрямків музейної діяльності, фахівці вирішили поділитися досвідом зі своїми колегами з Хмельницької та сусідніх областей. Нещодавно за підтримки управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації у музеї відбувся семінар, присвячений цій тематиці.

Під час семінару найперше було представлено електронну версію першої книги каталогу з декоративно-прикладного мистецтва. Провела презентацію завідувачка відділом науково-експозиційної роботи музею Галина Гірник. Вона довела, що укомплектувати перелік музейного фонду — то ціла наука, яка потребує творчості. Оскільки презентоване електронне видання стосувалося декоративно-прикладного мистецтва, оформили каталог теж по-мистецьки: списки стислої інформації про кожен виріб, що зберігається у музеї, подані, як віршові строфи, друкована інформація зосереджена всередині аркуша, обрамлена широкими полями. Над стилем оформлення видання працював знаний у нашому місті фотохудожник Анатолій Іванов. За його словами, щоб поглибити інтерес до нехудожньої книжки, користувача повинна приваблювати нетрадиційна верстка. Над стилізацією каталогу працювали скурпульозно, адже, якщо для видання з будь-якої іншої сфери головне зміст, а не оформлення, то у випадку з каталогом для художнього музею, вони рівнозначні. Щодо змісту, то це — назва предмету, його короткий опис. Для швидкого пошуку експоната у каталозі розроблений спеціальний зміст з його номером. Для порівняння новоствореного електронного видання працівники обласного художнього музею продемонстрували друковані каталоги музейних колекцій минулих років.

Присутні на семінарі представники музеїв різних куточків Поділля не лише вчилися на прикладі хмельничан, а й давали свої слушні зауваження. Каталог декоративно-прикладного мистецтва поки в електронному варіанті, адже друк потребує коштів.

Не так часто знавці художньої творчості збираються разом для обговорення спільних тем, кожна чергова зустріч — свято. От і цього разу в рамках семінару у музеї відбулися майстер-класи з розпису на тканині, які провела майстер народної творчості Інна Сидорук, мистецькі уроки наукових співробітників музею із залученням творів декоративно-прикладного мистецтва.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *