Соціум

Заради майбутнього наших дітей

Всеукраїнська громадська організація “Міжнародний шкільний проект” провела  ряд  семінарів у Хмельницькій області. За три тижні до проблем морального виховання дітей та молоді, родинного виховання й методів роботи з батьками долучилися понад 300 вчителів, психологів, вихователів дитячих садочків області: семінари успішно пройшли в Старокостянтинові, Хмельницькому і Нетішині.

Всеукраїнська громадська організація “Міжнародний шкільний проект” провела  ряд  семінарів у Хмельницькій області. За три тижні до проблем морального виховання дітей та молоді, родинного виховання й методів роботи з батьками долучилися понад 300 вчителів, психологів, вихователів дитячих садочків області: семінари успішно пройшли в Старокостянтинові, Хмельницькому і Нетішині.

Питання, які висвітлювалися, надзвичайно актуальні: “Цінності і переконання”, “Уявіть своє життя: мрії та перешкоди”, “Наслідки зловживання алкоголем”, “Якого обранця ви прагнете мати?”, “Реклама без маски”, “Яким є ваш стиль батьківського виховання?”, “Як навчити дитину слухати?”, “Як  підготувати дитину до дорослого життя?”, “Чим відрізняється дисциплінування від покарання?”, “Чи доречний гнів у батьківському вихованні?”. Робота в малих групах дає найкращий результат — зали, в яких проходили семінари, нагадували справжній вулик, а учасники — бджілок-трудівниць. Американський волонтер  Елері Холл, який був координатором однієї з малих груп на семінарі з питань родинного виховання в Хмельницькому, — досвідчена людина, яку важко взагалі будь-чим здивувати, оскільки за його плечима більше сотні груп у  масштабних міжнародних проектах, поділився враженнями від роботи: “По-перше, мені дуже подобається ваше місто, в Хмельницькому я вже вдруге,  і для мене він змінюється на краще. По-друге, я ніколи не зустрічав такої кількості розумних людей, зібраних в одному місці. Атмосфера на семінарі вразила щирістю та  доброзичливістю.”

А ось що кажуть учасники семінару —  педагоги з Нетішина:

Наталія Клепко:
— Найбільше сподобалась атмосфера радості, добра, тепла, яка зігрівала кожного учасника семінару. Єдність учасників, незалежно від того, лектори-презентатори  вони чи слухачі, уміння про складне, важливе, особисте  говорити просто, уникати повчання і моралізування. Відчуття свята і повна відсутність думок про проблеми та негатив протягом чотирьох днів.

Наталія Гладишева: 
— Особисто мені цей семінар дав змогу зрозуміти власні помилки у вихованні, навчив уникати їх у майбутньому. За ці дні я дізналася багато корисної інформації та познайомилася з цікавими людьми.

Світлана Афанасьєва:
— Мені сподобалася позитивна атмосфера, відсутність розмов про політику та проблеми, які нас оточують. А ще — нові цікаві знайомства. Це дуже приємно! Дякую організаторам семінару!

Любов Самчук:
— Такі семінари є необхідними в нашому житті. Обов’язково використовуватиму інформацію та навички, які отримала під час роботи в групі, в подальшому житті, у вихованні власних дітей і своїх учнів. Дякую вам за все!

Тетяна Кравчук: 
— Семінар дав багато приводів для роздумів, адже поняття духовності   у нас зведено нанівець (дають про себе знати роки тотального атеїзму та матеріалістичного світосприйняття). Сподіваюся, що  не всі голови і душі вбиті. Дякую всім, хто працював зі мною у  групі. Ми дуже згуртувалися, буду сумувати.

Аліна  Біла:
— Мене приємно вразила атмосфера добра, позитиву, роздумів.  Семінар проведено на  високому професійному рівні, саме тому питання, які розглядалися, викликали неабияку цікавість у всіх учасників. Я отримала справжнє задоволення від спілкування з розумними людьми, зацікавленими проблемами виховання, зокрема духовного та родинного. Красно дякуємо організаторам  гарної справи — Олегу та Галині Каргіним.

 

Посібники “Майбутнє починається сьогодні” та “Родинна твердиня”, які отримали учасники семінару у подарунок, надзвичайно корисні: в них можна знайти відповіді на  найскладніші питання, що виникають у батьків і педагогів щодня у процесі виховання дітей.

Я особисто дуже вдячна “Міжнародному шкільному проекту” за можливість долучитися до шляхетної справи, адже зерна, посіяні вчасно, обов’язково  принесуть рясний врожай добра, радості, щастя і тепла. Саме в такій атмосфері мають виховуватися наші діти.

Галина Сокологорська, керівник малої групи, лектор-презентатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *