Олександр Цюзік, голова профспілки працівників соціальної сфери Хмельницької області:
— Майбутнє України залежить від того, чи буде у нас стабільність, справедливість і солідарність. Ці вибори показали, що рух у цьому напрямку є. Партія влади при владі залишається, до парламенту пройшли сили, які здатні забезпечити спрямованість до соціальної справедливості. Відтак діюча влада…
Анатолій Білик, виборець:
— Мене обурюють висновки ряду нібито поважних інституцій про те, що парламентські вибори в Україні пройшли нормально. Якщо все, що відбувалося на цих виборах і відбувається нині навколо визначення їх результатів, — норма, то як тоді оцінювати увесь той бруд, відвертий підкуп виборців, владний адмінресурс, що були на них задіяні? На жаль, ми в результаті цих виборів повернулися у кучмівські часи і перспективи розвитку демократії в нашій країні виглядають дуже проблематичними.
Олександр Симчишин, депутат міської ради від ВО “Свобода”:
— Нині для нас основне завдання — захистити волевиявлення виборців, які проголосували за “Свободу” та, зокрема, за її кандидата на виборчому окрузі №189 Ігоря Сабія. Загалом по області у нас, за нашими підрахунками, вкрали 1,5% голосів виборців, а нині незаконними методами прагнуть вкрасти перемогу в Ігоря Сабія, який виграє у провладного кандидата майже на 1 тисячу голосів. Тут у хід влада пустила весь арсенал брудних технологій, відверто на користь провладного кандидата діє окружна виборча комісія. Ми, зокрема, на 19 виборчих дільницях виявили фальсифікації, свідомо блокувалися владою результати виборів по Нетішину, де перевага нашого кандидата у рази. По Хмельницькому результат “Свободи” у 21% загалом відповідає нашим даним і засвідчує, що наш електорат від минулих місцевих виборів збільшився утричі. У боротьбі за захист своїх голосів ми не забираємо їх ні в кого, а захищаємо своє — ті голоси, які подоляни віддали за “Свободу”.
Олександр Цюзік, голова профспілки працівників соціальної сфери Хмельницької області:
— Майбутнє України залежить від того, чи буде у нас стабільність, справедливість і солідарність. Ці вибори показали, що рух у цьому напрямку є. Партія влади при владі залишається, до парламенту пройшли сили, які здатні забезпечити спрямованість до соціальної справедливості. Відтак діюча влада, підтвердивши свої позиції в суспільстві, надалі більше не має права працювати на олігархів, а повинна всі зусилля спрямувати на забезпечення інтересів народу. Нові політичні сили, які отримали мандат народної довіри, зможуть, на мою думку, не лише здійснювати ефективний контроль за діями влади, а й відсторонити її, якщо вона від цього відступить. Розклад сил, що складається у новій Верховній Раді, дозволяє сподіватися на позитивні тенденції в розвитку України.
Сергій Трояновський, голова товариства російської культури “Русь”, актор і режисер монотеатру “Голос”:
— Нинішні вибори продемонстрували дві тенденції: чергове розчарування людей у тих партіях, які вміють красиво говорити, але не вміють фахово працювати, а також те, що в Україні немає ні політичної сили, ні суспільного лідера, які були б здатні об’єднати країну. Парламент, як і раніше, буде розділений на два табори: влада й опозиція, отож конструктивної роботи від нього чекати не варто. Відтак розділеною залишається і вся країна, про її подальший розвиток мови вже немає. Поява в парламенті радикалів лише загострюватиме ситуацію. Думаю, вкотре підтвердиться відоме: хотіли, як краще, а вийшло, як завжди.
Геннадій Савосін, перший секретар обкому Соціалістичної партії України:
— Ці вибори не були ні рівними, ні справедливими, відповідно прийнятий закон до них це не лише передбачив, а й цьому сприяв. Через це проста людина була позбавлена будь-яких шансів перемогти на виборах, якщо не мала потужного фінансового ресурсу і не купувала прихильність виборців щедрими подарунками. Одні можливості були у лікаря чи вчителя, зовсім інші — у банкіра. Олігархи агітацію за себе розпочали ще задовго до офіційного початку виборчої кампанії, прикладів цього на Хмельниччині безліч. Загалом весь процес цих виборів від початку був побудований для успіху на них діючої влади, хоча нечесними способами, підтасовками, чорним піаром користувалися всі. Закономірним результатом є те, що вибори не стали об’єднуючим фактором у суспільстві, а до влади прийшли політичні сили з відвертою націоналістичною ідеологією.
Щодо поразки СПУ: прикро, що програла не лише сама партія, а й суспільство, для потреб і захисту інтересів якого вона створена та працює.
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО