Буває достатньо миті, щоб осягнути щось величиною в епоху. Таке відчуття знайоме фотохудожникам, талант яких за долі секунди може спіймати гармонійне поєднання рухів, частин інтер’єру чи пейзажу, зробити світлину змістовною. Коли картини говорять, а не просто є проекцією фотоспалаху — їх створював істинний майстер. Таких фотохудожників цінує світ…
Буває достатньо миті, щоб осягнути щось величиною в епоху. Таке відчуття знайоме фотохудожникам, талант яких за долі секунди може спіймати гармонійне поєднання рухів, частин інтер’єру чи пейзажу, зробити світлину змістовною. Коли картини говорять, а не просто є проекцією фотоспалаху — їх створював істинний майстер. Таких фотохудожників цінує світ. Серед митців такого рівня італійський фотограф Вірджіліо Бардоссі. Відмінник Міжнародної асоціації фотомистецтва — звання, присвоєне йому світовими фотомайстрами. Спонукала до його присвоєння висока майстерність автора численної кількості світлин, в котрих не просто сюжети, а розповіді про культуру, побут, традиції різних куточків світу і те, що спільне для всіх — почуття, вміння показати їх у своїх роботах — особлива заслуга майстра. Через глибину і змістовність фотосюжетів Вірджіліо Бардоссі вважають фотожурналістом. Подорожуючи світом, висококультурний і освічений фотограф зумів проникнутися стилем життя простих людей різних країн. Доробок автора — серії світлин, у яких уся світова контрастність.
Відчути стиль Вірджіліо Бардоссі змогли і хмельничани — 24 жовтня у музеї-студії фотомистецтва відбулося відкриття його персональної виставки “Небайдужий свідок”. Експозиція складається з серій світлин. Кілька десятків фото синьйор Бардоссі присвятив життю мешканців невеличкого містечка Румунії. На роботах — і трудобудні пересічних людей, котрі навіть за тяготами праці зуміли розцвісти усмішкою. У серії “Світ Марамуреш” автор акцентує свій об’єктив на обличчях людей, рисах, деталях, за якими читається все. Так, на одній зі світлин — старечі руки чоловіка і жінки, міцно сплетені одна з одною долоні, котрих не роз’єднали жодні життєві негаразди, в котрих пульсує по борознах літ ще міцніше почуття. У “Світі Марамуреш” живуть і діти, і дорослі, бабусі, і дідусі, одинаки і родини, котрі чимось нагадують українців. Спільними між марамурешцями та українцями є не тільки схожість побуту, а й природа, наприклад, Карпати. В їх неосяжно красиві краєвиди просто закохався об’єктив Бардоссі. На його світлинах також пейзажі італійських гір.
На противагу “Світу Марамуреш” світлини з серії робіт “Октобер фест” — найбільшого фестивалю пива у світі, котрий щорічно проходить у німецькому Мюнхені. Якщо на фото попередньої серії — скромність життєвого побуту, то тут — жвавість енергії свята, розкутість життя мешканців заможних європейських країн (на фото).
Усі світлини експозиції зняті на плівку у чорно-білій гамі, що ще більше підсилює їх контрастність.
Експозицію, яка домандрувала до нашого міста, бачило вже півсвіту. “Завдяки таким професійним фоторепортажам налагоджуються міжнародні зв’язки, звичайні люди мають шанс побачити те, що коїться за межами країни”, — поділилася враженнями від італійських фоторобіт присутня на заході керуюча справами міськвиконкому Людмила Черевченко.
У рамках заходу відбулося і нагородження переможців конкурсу аматорського відео до Дня міста, переможцем якого став кінонарис гуртківців “Юний журналіст” Палацу творчості дітей та юнацтва під керівництвом Ольги Валькової. Вітали й переможця фотоконкурсу “Хмельницький крізь об’єктив” у номінації “Приз глядацьких симпатій” Юрія Савіна (на фото).
Наш кор.
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО