Книга з такою назвою побачила світ у Львівському видавництві “Старого Лева”. А творцями своєрідного наступника відомого колись літературного і мультиплікаційного міліціонера дяді Стьопи стали хмельницькі пані: вигадала образ хлопчика-міліціонера начальник відділу зв’язків з громадськістю управління МВС України у Хмельницькій області Інна Глега, котру сміливо можна назвати “мамою” Славка Хоробрика…
Книга з такою назвою побачила світ у Львівському видавництві “Старого Лева”. А творцями своєрідного наступника відомого колись літературного і мультиплікаційного міліціонера дяді Стьопи стали хмельницькі пані: вигадала образ хлопчика-міліціонера начальник відділу зв’язків з громадськістю управління МВС України у Хмельницькій області Інна Глега, котру сміливо можна назвати “мамою” Славка Хоробрика; а літературною “хрещеною мамою” випала щаслива нагода стати авторці цього матеріалу, яка написала книгу про пригоди звичайного хлопчика, котрий мріє бути міліціонером. Головна мета створення Славка Хоробрика — за допомогою вигаданого персонажу донести до дітей необхідну інформацію, аби вберегти їх від негативного впливу вулиці, з ранніх літ прищепити основи правового виховання, просто і доступно пояснити: які в кожного з нас є права, обов’язки і яка настає відповідальність, якщо порушити межі закону. Зрозуміло, що така серйозна тема має бути подана мовою, зрозумілою дітям, на прикладах, близьких для школярів. Саме учням початкової школи приділяє найбільше уваги Славко Хоробрик, адже, за вигадкою авторів, і сам навчається у молодших класах.
Але спершу ідею потрібно було втілити в реальний образ. На основі замальовок Інни Глеги викладачі й студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії створили ескізи хлопчика-міліціонера, згодом на одній з вітчизняних фабрик ескізи адаптували під викрійку для м’якої іграшки і безпосередньо виготовили її, ще пізніше пошили ростовий образ Славка Хоробрика. “Можна сказати, що на нас працювала вся Україна! — розповідає Інна Глега. — Оскільки м’яку іграшку шили у Луцьку, ростову ляльку виготовляли у Сумах, щоденники із зображенням Славка Хоробрика друкували у Києві, а вигадали його в нас, у Хмельницькому! Просто, коли моя донька почала підростати і пішла до школи, я зрозуміла, що має бути хтось такий, хто стане для неї другом і водночас — авторитетом і розповість їй і всім дітям про небезпеки правового невігластва. Відомо, що іграшкам діти довіряють більше, ніж реальним дорослим людям, отож ідея стала нагальною. Кликати у помічники казкового героя чи звірятко мені не хотілося, відтак з’явився хлопчик Славко Хоробрик”.
Проекту “Славко Хоробрик” майже півтора року. Але навіть за такий короткий проміжок часу зроблено значний обсяг роботи: хлопчик-міліціонер, разом зі своїми дорослими друзями — справжніми представниками хмельницької міліції, безліч разів навідувалися на уроки до школярів, аби розповісти дітям про те, що можна і чого не можна робити, як не потрапити у халепу, не знаючи елементарних правових істин; про Славка писали в газетах; він зареєстрований у соціальних мережах; нещодавно у Києві його офіційно визнали всеукраїнським “дитячим” символом міліції; про нього навіть написали книгу! Вперше в Україні видають художню книгу для дітей з елементами правового виховання, головним героєм якої став не казковий персонаж, а звичайний хлопчик, котрий потрапляє у звичайні, навіть буденні ситуації, діє у них відповідним чином і навчає своїх друзів як потрібно вчиняти в тому чи іншому випадку.
Оксана Радушинська: “З Інною Глегою ми познайомилися цьогоріч, після зустрічі в ОДА з нагоди Восьмого березня. Саме тоді я отримала пропозицію написати кілька історій про Славка Хоробрика, а через місяць був готовий рукопис повноцінної книги з п’ятнадцятьма пригодами головного героя. Звісно, таку роботу можна назвати свого роду “на замовлення”, але замовлення настільки співпало з тим, що подобається, що цікаво робити, що пригоди Славка Хоробрика писались одна за одною, і, чим більше я писала, тим більше хотілося ще й ще потрапляти з ним у різні історії та майстерно з них виплутуватися. У мене вже був досвід роботи на міліційну тематику — книга віршиків для дітей “Абетка дошколярика-пішоходика”, але Славко Хоробрик — зовсім нова сторінка для мене, як для авторки і як для громадянки”.
Відрадно, що з пропозицією профінансувати перше видання книги відгукнувся відомий підприємець, котрий працює в агробізнесі (а в першу чергу — тато, який у майбутньому хоче бачити свою дитину законослухняною і вихованою) Сергій Лабазюк.
Наступного тижня хмельницькі школярі матимуть змогу привітати Славка Хоробрика з його книжковим втіленням, завітавши на зустріч із хлопчиком-міліціонером до Палацу творчості.
Славко Хоробрик зі своїми дорослими помічниками вже готує низку ексклюзивних подарунків для всіх дітей, а згодом схожі зустрічі відбудуться у кожному районі області та в столиці України.
Оксана Радушинська