Соціум

Таланти демонстрували люди з обмеженими можливостями

З 3 до 5 жовтня в обласному літературному музеї імені Миколи Островського, що у Шепетівці, вперше була організована Всеукраїнська школа майстерності для людей з особливими потребами.

З 3 до 5 жовтня в обласному літературному музеї імені Миколи Островського, що у Шепетівці, вперше була організована Всеукраїнська школа майстерності для людей з особливими потребами.

Ініціаторами проведення стали музей Миколи Островського та Всеукраїнська громадська організація “Народна академія творчості інвалідів” (президент О.Александрова). Протягом трьох днів творчі люди з різних областей України мали змогу не лише проявити свої таланти та здібності, а й навчитися новому. Майстер-класи проводили майстри народної творчості Тетяна Стан, Оксана Парацій, Олена Колотова, Світлана Харусь, члени Національних спілок письменників та журналістів України Тетяна Петровська і Леся Туровська, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Таїсія Стан, голова облорганізації Національної спілки письменників Василь Горбатюк.

Перший етап школи майстерності охопив такі види творчості, як поезія, журналістика, вишивка та бісероплетіння. Кожен учасник заздалегідь підготував домашнє завдання, яке демонстрував на заняттях. Викладачі курсу поетики познайомили учасників із системою віршування, приділили увагу верлібрам та білим віршам, специфіці віршованих форм, розглянули, як створюються мініатюри, ронделі, сонети, діалоги. Не менш насиченою була програма майстер-класу з журналістики, який проводила Леся Туровська. Досить цікаво пройшли майстер-класи з вишивки та бісероплетіння, де майстрині познайомили учасників з такими техніками, як мережка, вирізування, нанизування, “солов’їні вічка”, вишивка стрічками, вишивка бісером по бісерній сітці, ручне ткацтво бісером, плетіння гачком з бісером. “Усі мої учні були надзвичайно активні, — розповіла викладач з бісероплетіння Оксана Парацій. — Вони жадібно ловили кожне моє слово, кожен рух, повторювали кожну дію, не пропускаючи найдрібніших деталей. Ми творили калину з бісеру та леліткових листочків, з яких сплели намисто та калиновий пучок, що прикрасив заколку для волосся. А під кінець заняття разом заспівали українську народну пісню “Ой, у лузі калина”. Для мене можливість поділитися своїми знаннями з техніки роботи з бісером із людьми, що мають обмежені можливості, — надзвичайно хвилююча. Я добре знаю, як тягнуться такі люди до знань, як хочуть почуватися потрібними. Для когось, можливо, ці знання справді стануть у пригоді, допоможуть адаптуватися у суспільстві, підсобити собі матеріально…”

Гарне враження справила виставка робіт незрячих художниці-флористки Ірини Бородюк з Києва та ліпнина 11-річного хмельничанина Даниїла Гоцалюка.

Всі учасники отримали дипломи про закінчення школи майстерності та подарункові альбоми від управління культури, туризму і курортів облдерж-адміністрації, а найкращих учнів було нагороджено іменними годинниками від голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Вл. інф.
На фото: під час майстер-класу Оксани Парацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *