До виборів залишаються лічені дні, але значна частина громадян досі не орієнтується у виборчому процесі й не визначилася, за кого має голосувати. Такого висновку дійшли у Комітеті виборців України за підсумками опитування мешканців 111 міст країни. Голова обласного осередку КВУ Юрій Ануфрієв на зустрічі з журналістами та представниками громадських організацій представив щодо цього додаткову інформацію.
До виборів залишаються лічені дні, але значна частина громадян досі не орієнтується у виборчому процесі й не визначилася, за кого має голосувати. Такого висновку дійшли у Комітеті виборців України за підсумками опитування мешканців 111 міст країни. Голова обласного осередку КВУ Юрій Ануфрієв на зустрічі з журналістами та представниками громадських організацій представив щодо цього додаткову інформацію. За даними опитування, 24% виборців ще не визначилися зі своїм вибором. Понад 18% взагалі не знають, що нинішні вибори відбуватимуться за змішаною системою: за партійними списками та у мажоритарних округах. Щодо останнього, то лише 6% знають усіх зареєстрованих на своєму окрузі кандидатів, а 34% не відоме прізвище жодного з них. Стільки ж громадян, уже зробивши свій вибір на чиюсь користь, не знають, як його пояснити. Натомість 30% виборців вважають, що серед кандидатів у народні депутати активно на виборчих округах, агітуючи за себе, не працює ніхто. На думку Юрія Ануфрієва, ці громадяни не цікавляться ні громадським, ні суспільно-політичним життям, не дивляться телевізор, не читають газет.
Особливу увагу заслуговує той факт, що 11,5% опитаних готові продати свій голос на виборах, а 10% таку готовність інших виправдовують. Показово при цьому, що така ж кількість респондентів не збирається голосувати за кандидатів, які, агітуючи за себе, роздають різні подарунки. Лише 5% опитаних готові голосувати за таких благодійників.
Враховуючи такий стан речей, КВУ реалізовує проект “Вебінари для виборців”, який діє за фінансовою підтримкою Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Вебінар — віртуальний онлайн-семінар, доступний для перегляду та спілкування в Інтернеті. Організатори проекту пропонують вебінари, з яких усі охочі можуть отримати необхідну і вичерпну інформацію про права виборців та їх захист, уточнення списків виборців, виборчі бюлетені, голосування на дому, наслідки підкупу виборців та методи запобігання цьому, а також багато іншої корисної інформації. Для цього необхідно зайти на сайт “Вибори в Україні” (electioninfo.org.ua) у розділ “Відео вебінарів”. Доповідачами вебінарів є досвідчені фахівці з виборчого процесу, активісти КВУ, зокрема голова правління ВГО “Комітет виборців України”, політолог Олександр Черненко.
Безкоштовну кваліфіковану юридичну консультацію виборці можуть отримати за телефоном “гарячої лінії” КВУ: (044) 425-21-66. Ним можна скористатись і у випадку порушень виборчого процесу.
Запроваджуючи цей проект, КВУ сподівається, що його інформативна допомога громадянам України дозволить їм зробити 28 жовтня свідомий вибір, який забезпечить обрання дієвого парламенту, здатного ефективною законотворчою діяльністю вивести нашу країну на високий цивілізаційний рівень. “Народний депутат має творити закони, він не повинен вирішувати проблеми територій, робити їм подарунки, здійснювати ремонти і будівництво, — вважає Юрій Ануфрієв, — люди мають обирати його для іншого”. У цьому, на його переконання, і має бути свідомий вибір громадянами.
Володимир Разуваєв