Соціум

Кузня кадрів для вишів

Не мине й двох тижнів, як Хмельницька гімназія №1 відчинить двері перед своїми вихованцями, гостинно запрошуючи їх у цікавий світ науки. Саме завдяки ґрунтовним та міцним знанням, які  отримують  тут вихованці, бурхливому та насиченому цікавими справами шкільному життю, тим можливостям, які надані кожній дитині, аби себе проявити, заклад постійно має високий рейтинг серед загальноосвітніх навчальних  закладів міста. А ще він є справжньою кузнею кадрів для  вищих навчальних закладів країни, бо готує майбутню еліту нації.  Розмовляємо з директором цього навчального закладу  Надією ОРЛОВСЬКОЮ.

Не мине й двох тижнів, як Хмельницька гімназія №1 відчинить двері перед своїми вихованцями, гостинно запрошуючи їх у цікавий світ науки. Саме завдяки ґрунтовним та міцним знанням, які  отримують  тут вихованці, бурхливому та насиченому цікавими справами шкільному життю, тим можливостям, які надані кожній дитині, аби себе проявити, заклад постійно має високий рейтинг серед загальноосвітніх навчальних  закладів міста. А ще він є справжньою кузнею кадрів для  вищих навчальних закладів країни, бо готує майбутню еліту нації.  Розмовляємо з директором цього навчального закладу  Надією ОРЛОВСЬКОЮ.

— Надіє Михайлівно, комісія, як завжди, дала високу оцінку готовності гімназії до нового навчального року.

— На літо  було заплановано немало завдань. Попри звичний щорічний ремонт вдалося зробити багато нового. І це для того, аби учні отримали ще зручніші та комфортніші умови для навчання.  Значний обсяг робіт виконали за кошти міського бюджету та завдяки підтримці спонсорів і меценатів. До впорядкування приміщень долучилися й батьки учнів, яким ми також дуже вдячні. Задоволені, що вдалося значно зміцнити й матеріально-технічну базу. Загалом, придбано дев’ять мультимедійних установок і тепер у нас немає жодного класу без DVD та електронних посібників. Капітально відремонтовано їдальню, придбано нову електроплиту з духовкою, тістозамішувач, холодильник та морозильну камеру. Комп’ютеризовано кабінети технічної та обслуговуючої праці, які зуміли зберегти. Закуплено нові меблі. 29 тисяч з міського бюджету використано для заміни частини труб  опалювальної системи та лічильника. Встановлено 23 пластикові вікна, які  допоможуть у теплозбереженні. Капітально відремонтовано  шкільний спортзал. Та й, власне, вся територія школи, стадіон сьогодні мають дещо інший вигляд. Для кращого облаштування, а також загальної безпеки довелося зрізати 38 аварійних дерев. Думаю, що  наші вихованці одразу відчують, як їм зручно та комфортно навчатися!

— В місті є навчальні заклади, де вже сьогодні справжньою проблемою стала наповнюваність класів. А для вас?

— Маємо дещо іншу проблему — не можемо прийняти всіх охочих. Школа, на жаль,   не в силі вмістити більше 27 класів.  Тож цього року прийняли 90 новачків, іншим  довелося відмовити.

— А  відомості про те, куди вступили ваші цьогорічні випускники маєте?

— Сказати, що ми раді за своїх колишніх вихованців, означає нічого не сказати. Ми просто ними гордимося. Усіма. Цьогоріч  школа дала путівку в життя 67 одинадцятикласникам, 16 з яких  закінчили навчання з медалями. Майже 30 учнів отримали більше 190 балів з різних предметів за результатами ЗНО. Наприклад, Світлана Хитрик набрала 200 балів з математики,  Ростислав Матвєєв — 199 балів з англійської мови. Молодці!  Підсумки ж вступної кампанії нас просто приголомшили:  67% наших вихованців зараховані на місця державного замовлення в найпрестижніші вузи країни. Є діти, які одночасно вступили на бюджетну форму навчання аж  у три вузи!

— Які ж вузи вони  вибрали та  які спеціальності здобуватимуть?

— Наші випускники обрали найрізноманітніші спеціальності. Вони здобуватимуть фах медиків, фармацевтів, психологів, юристів, економістів, соціальних працівників, агрономів. Є діти, які  вивчатимуть кібернетику, комп’ютерні науки, льотну справу, охорону праці, тележурналістику. А щодо вишів, то це Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний авіаційний університет, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова, Львівський національний університет імені  І.Франка, Національний університет “Львівська політехніка”, Харківський національний університет “Юридична академія України імені Ярослава Мудрого”, Національна академія  внутрішніх справ, Національний університет “Харківська юридична академія”, Одеський національний університет імені І.Мечникова, Київський національний університет культури та мистецтва, Вінницький медичний університет ім. М.Пирогова, Національний медичний університет ім. О.Богомольця, Кіровоградська національна авіаційна академія, Буковинський державний університет та інші, 11 наших випускників навчатимуться за кордоном — в Польщі та Нідерландах, де вивчатимуть міжнародне право та економічні науки.

— Що ж стоїть за цим успіхом?

— Праця, щоденна праця педагогічного колективу, якому я дуже вдячна за високий професіоналізм, відповідальність, вимогливість до себе та  вихованців. А ще профільність навчання. Учні, починаючи з 10 класу, мають право обирати напрям, за яким навчатимуться в 10-11 класах.  Предмети обраного профілю вивчаються більш поглиблено, а інші предмети — оглядово. Так, скажімо, для природничого профілю це —  біологія, хімія, математика чи інформатика, для суспільно-правового — право, історія та іноземна мова, для гуманітарного (філологічного) — українська та іноземні мови, література, а для економічного — економіка, географія. Вважаю, що за профільною передпрофесійною підготовкою майбутнє. Школа має стати першою сходинкою до   обрання майбутньої спеціальності, професії. Саме модель профільного навчання в загальноосвітньому навчальному закладі повинна задовольнити найбільш високі вимоги суспільства, особливо в наш час, коли попит на високий рівень професіоналізму фахівців дедалі збільшується.

— Дякую за розмову.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *