Соціум

“Дивень” у Криму читав “Лесині листи”

У серпні в Криму можна не лише відпочивати, а й, за класиком “…і чужому научатися, і свого не цуратися”. Саме користуючись таким принципом, а ще особистим запрошенням, а ще — бажанням постійно вдосконалювати професійний рівень, артисти Хмельницького обласного академічного театру ляльок “Дивень” стали учасниками фестивалю паперових вистав “Minifest-Papirteatr”, що відбувся на початку серпня у Сімферополі.

У серпні в Криму можна не лише відпочивати, а й, за класиком “…і чужому научатися, і свого не цуратися”. Саме користуючись таким принципом, а ще особистим запрошенням, а ще — бажанням постійно вдосконалювати професійний рівень, артисти Хмельницького обласного академічного театру ляльок “Дивень” стали учасниками фестивалю паперових вистав “Minifest-Papirteatr”, що відбувся на початку серпня у Сімферополі. Лялькарі з Криму, Києва, Хмельницького та польського міста Лодзь представили на розсуд глядачів свої вистави, котрі відповідали заявленій тематиці фестивалю, тобто певним чином були пов’язані з папером і створені з його використанням. Хмельничани, за сприяння управління культури, туризму і курортів облдержадміністрації, привезли до Криму виставу “Лесині листи”, створену на основі поезій та листів Лесі Українки. В головній ролі виступила провідна актриса театру Лідія Корницька.

Як розповів головний режисер нашого театру ляльок Сергій Брижань, важливим моментом фестивалю “Minifest-Papirteatr” стало проведення лабораторій, під час котрих режисери, художники, технологи лялькових театрів поділилися різноманітними “хитрощами” створення вистав за допомогою паперу. Проведення майстер-класів “Паперовий театр” і “Унікальна технологія створення кусудамі” (це, до слова, один з найдавніших декоративних традиційних японських виробів у техніці орігамі) сприяли кращому розумінню творчих і мистецьких традицій паперу, а також відкриттю нових обріїв для втілення отриманих знань у життя, тобто у ляльково-паперові вистави. А ось майстер-клас зі створення паперового вертепу провела відомий московський театральний критик, художник, кандидат мистецтвознавства Ірина Уварова, котра опосередковано також брала участь у виставі хмельницьких лялькарів. Точніше, у виставі з’явився її… солом’яний капелюшок, котрий понад десятиліття провисівши на цвяшку у кабінеті Сергія Брижаня, перетворився у виставі на… човник. Свого часу у співпраці з моск-вичкою Іриною Уваровою вперше (!) в Україні було створено лялькову виставу на тему чумаків “Чумацький Шлях”. Здогадалися, у якому театрі? Правильно, у нашому “Дивні”. Можна лише порадіти і пофантазувати у передчутті нових неймовірних вистав, котрі подарують маленьким та дорослим глядачам актори театру ляльок, наснажені серпневим Кримом і новими вміннями після участі у фестивалі!

Оксана Радушинська

Фото “Дивня”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *