У болгарському місті Кранєво влітку відбувся Міжнародний фестиваль дитячої творчості “Нова хвиля ідей”, у якому взяли участь і представники хмельницької юні. У рамках фестивалю у червні там побував колектив “Вербиченька” гімназії №2, а в липні — представники гуманітарно-педагогічної академії і Палацу творчості дітей та юнацтва.
Під таким гаслом вирушав на міжнародний фестиваль у Болгарії фольклорний колектив гімназії №2 “Вербиченька”. За плечима колективу, яким керує Світлана Шенгілевич, п’ять років наполегливої праці, численні перемоги на міських та обласних мистецьких конкурсах народного співу, зокрема, “За сонячним колесом”, “Червона калина”, проведення благодійних акцій, участь у Міжнародному фестивалі “Змінимо світ на краще” в МДЦ “Артек”.
Фестиваль проходив у мальовничому містечку Кранєво, зібравши 52 колективи з Болгарії, Литви, Угорщини, Білорусі, України та Росії. Глядачі насолодилися народним співом, запальними національними та стилізованими бальними танцями, виступами команд КВК та незабутніми піснями біля вечірнього вогнища. Україну представляли фольклорний колектив “Вербиченька” і танцювальний колектив з Кривого Рогу.
Здобути перемогу було надзвичайно складно, адже кожен учасник, презентуючи свою країну, привіз найкращі творчі роботи. Зачаровували національними костюмами й неповторним колоритом пісень професіонали-народники, захоплювали граційністю рухів маленькі й дорослі танцюристи, але найважливішим на мистецькому святі став місточок дружби та взаєморозуміння, який об’єднав серця дітей різних національностей, заохотив їх співати біля вогнища, проводити незабутні вечори та конкурси. Діти нашої гімназії опинилися в рідній стихії. Адже з 2007 року наш навчальний заклад є експериментальним майданчиком Міністерства освіти і науки, молоді та спорту зі створення моделі школи толерантності. Повагу до звичаїв і традицій, культури інших народів тут виховують змалечку, а найголовніше (і це власними виступами довели учасники фольклорного колективу “Вербиченька”) — це любов до своєї Батьківщини, рідної пісні, звичаїв, які через сотні віків нестимуть мудрість, добро і радість у світ.
“День країни”, “Ніч у музеї”, “Картини на піску”, екскурсії та конкурсні дні — все це надовго запам’ятається учасникам фестивалю, але найбільшою винагородою за копітку роботу стали оплески глядачів та їх очі, сповнені захоплення й здивування. Можливо, саме прагнення до перемоги дозволило гімназистам вибороти ІІ місце на Міжнародному фестивалі та одержати “Срібну хвилю” у номінації “Народний спів”.
Тетяна Томчишина, заступник директора з виховної роботи гімназії №2
Цього літа я приєдналася до двох чудових колективів: студії естрадного співу “Перлинки Поділля” і танцювального колективу “Василинки”, які вирушили в подорож до чарівної країни троянд — Болгарії на міжнародний фестиваль дитячої творчості “Нова хвиля ідей”.
На фестивалі свої таланти демонстрували українські, білоруські та російські творчі колективи. Хлопці й дівчатка співали народні й естрадні пісні, зі сцени лунали різні мови. Так хмельничанка Поліна Болдирева, яка посіла І місце, виконала пісню “Ямайка”, зачарувавши своїм голосом журі і глядачів. Вікторія Бондарь з піснею польською мовою отримала диплом ІІ ступеню, а Уляна Романчук запросила усіх глядачів до чудового Ріо-де-Жанейро й виборола ІІ місце. Дует у складі Поліни Болдиревої та Анастасії Ковальської з композицією “Дощик” приніс Україні також ІІ місце. Зачарувала журі своїм голосочком найменша учасниця фестивалю Вікторія Цимбалюк, дипломантка ІІ ступеню, яка лише своїм виглядом нагадувала головну героїню казки “Дюймовочка”. Фестиваль став дебютним виступом для талановитої малечі: Тетяна Смішко посіла І місце, Марія-Марта Ісаєнко — дипломант І ступеню та Ніна Узунова виборола ІІІ місце.
Наші “Перлинки Поділля”, у чотири голоси заспівавши українські пісні, зацікавили глядачів та журі і посіли І місце. Членам журі сподобалися наші дівчата, їхній спів, костюми, але найбільшим відкриттям стала група підтримки нашого колективу. З українськими прапорами ми, вболівальники, співали кожну пісню “Перлинок”, підтанцьовували, завзято плескали в долоні. Журі і глядачі не раз озиралися, щоб подивитися, які ми жваві та веселі.
“Василинки” — також переможці фестивалю, вони отримали “Срібну хвилю”. Гала-концерт відбувся у театрі вар’єте міста Албена, до якого ми добиралися пішки берегом моря, насолоджуючись теплими та ніжними морськими хвилями.
А фестиваль приніс багато гарних вражень, нові знайомства, позитив та море емоцій. Звичайно, у нас з’явилася мета відвідати Болгарію наступного року, щоб своїм гарним настроєм принести ще більше радості організаторам, глядачам і журі фестивалю та гарно відпочити.
Аастасія Валькова