Соціум

Епохальні новації міської лікарні

До вже регулярного і успішного впровадження найсучасніших технологічних новацій у діагностиці та практичному лікуванні хворих міською лікарнею можна було б звикнути, але щороку тут продовжують дивувати все новими методиками та унікальними можливостями. Чергову з таких новацій можна сміливо порівняти з революцією у галузі медицини на Хмельниччині. Віднедавна у лікарні ввели у практику принципово новий метод у хірургії: зварювання живих м’яких тканин.

До вже регулярного і успішного впровадження найсучасніших технологічних новацій у діагностиці та практичному лікуванні хворих міською лікарнею можна було б звикнути, але щороку тут продовжують дивувати все новими методиками та унікальними можливостями. Чергову з таких новацій можна сміливо порівняти з революцією у галузі медицини на Хмельниччині. Віднедавна у лікарні ввели у практику принципово новий метод у хірургії: зварювання живих м’яких тканин.

Цей метод був розроблений вітчизняними фахівцями Інституту електрозварювання ім. Є.Патона НАН України. Він дозволяє донедавна немислимі речі у хірургії: можливість з’єднання розрізу живої тканини без шовних матеріалів, допоміжних апаратів та інструментів з одночасним відновленням фізичних функцій тканини та життєдіяльності пошкодженого органу. Якщо раніше, наприклад, навіть найменший розріз селезінки вимагав її видалення, то з новою технологією операція на ній залишає її людині — з відновленням функцій. Ці дива дозволяє робити зварювальний електрокоагулятор.

Інша принципова відмінність нової технології від традиційного хірургічного електроножа — відсутність раніше неминучого опіку і омертвіння тканини. При цьому, застосування електрокоагулятора в процесі операції унеможливлює кровотечу. Крім того, він забезпечує і відповідну естетику: відсутність виділення диму та неприємного запаху. Система програмного управління цього апарату дозволяє лише навести його на уражене місце, а що далі робити він “знає” сам.

За словами головного лікаря міської лікарні Володимира Розгонюка, спеціалісти лікарні освоювали нову методику чотири місяці на електрокоагуляторі, який позичили в Києві. Місяць тому лікарня придбала такий же апарат і з його допомогою було зроблено вже 17 успішних операцій. Витрати на його придбання склали 50 тисяч гривень з власних коштів лікарні — без втручання міського бюджету. На переконання Розгонюка, навіть одну врятовану нирку дитини не можна порівнювати з цією сумою. З його застосуванням перед лікарнею відкрились небачені раніше можливості в операціях у гінекології, травматології, проктології, торакальній хірургії, урології, мамології, ЛОР-операціях, судинній хірургії та в багатьох інших видах.

Цей багатофункціональний лапароскопічний комплекс є лише в міській лікарні, отож цілком заслужено його придбання вважають тут епохальним явищем не лише для міста, а й області. Своє надзвичайне значення для Подільського краю він має і з погляду на реформу медичної галузі, зокрема, як зміцнення та розвиток потенціалу міської лікарні у площині другого рівня системи охорони здоров’я навіть у нинішніх непростих умовах матеріально-фінансового забезпечення. Вже зараз послугами лікарні користуються понад чотири тисячі подолян з різних районів області щороку. Обрання саме цього закладу серед інших свідчить як про високий професіоналізм його персоналу, так і про сучасні підходи адміністрації в організації лікувального процесу. Застосування найновіших методик і технологій, постійний пошук органічного поєднання медичних новацій зі створенням умов одночасного комфорту для лікарів та їхніх пацієнтів стали візитною карткою лікарні та ознакою передових позицій галузі охорони здоров’я нашого міста.

Свідчать про це цифри хоча б нинішнього року. Так, комфортним умовам персоналу і хворим сприятимуть встановлення нового автоматичного ліфта у корпусі №2, на що витрачено 394 тисячі гривень, 92 тисячі лікарня витратила на капітальний ремонт даху корпусу №3. Подією стало і придбання новітньої системи пожежної сигналізації за 236 тисяч гривень. До кінця року буде оновлений і м’який інвентар — на 270 тисяч. На реконструкцію травмпункту з міського бюджету було виділено 199 тисяч гривень. Як приклад для закладів з інших регіонів країни, облаштування в лікарні приймального відділення та у перспективі травматологічного центру — зразок сучасного архітектурно-медичного дизайну.

Де лікарня знаходить на ці та інші цілі позабюджетні кошти, це тема окремої розмови, а поки що новацією зварювального електрокоагулятора лікарня цього року не обмежиться. На черзі — сучасний комплекс для операції на суглобах, у пластичній хірургії хрестоподібних зв’язок та інших складних хірургічних втручань, які ще сьогодні здаються лише мріями. Але вже цього тижня будуть оприлюднені результати оголошеного тендеру на закупівлю цього комплексу міською лікарнею. І це теж буде початком нової епохи для медичної галузі міста і краю.

Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *