Соціум

Гвоздік — третій, Мерлені — ні з чим

В останні дні олімпійського турніру скарбничка представників Хмельниччини поповнилася другою — бронзовою нагородою. Її здобув боксер Олександр Гвоздік у ваговій категорії до 81 кг. Нагадаємо, що перед тим медаллю найвищого ґатунку відзначився важкоатлет Олексій Торохтій (до 105 кг), який у сумі двоборства підняв 412 кг.

В останні дні олімпійського турніру скарбничка представників Хмельниччини поповнилася другою — бронзовою нагородою. Її здобув боксер Олександр Гвоздік у ваговій категорії до 81 кг. Нагадаємо, що перед тим медаллю найвищого ґатунку відзначився важкоатлет Олексій Торохтій (до 105 кг), який у сумі двоборства підняв 412 кг.

У Лондоні Сашко дуже впевнено крокував від бою до бою. Перший поєдинок він виграв у Михайла Духалявцева з Білорусії, другий — в Оскара Браво Амадора з Нікарагуа, у чвертьфіналі переміг алжирського суперника Абделхафіда Бенчабла.

У півфіналі зустрівся з казахом Адібеком Ніязимбетовим. Їх протистояння закінчилось унічию — 13:13, але після невеличкої наради судді віддають перевагу супернику Гвоздіка. Наша делегація подає протест Міжнародній асоціації любительського боксу: просить перерахувати очки за удари та незастосовані до казаха штрафні санкції — під час бою він утримував Олександра, але безрезультатно. Відтак українець втрачає нагоду потрапити в фінал і стає на турнірі третім.

Зі своєї третьої Олімпіади найтитулованіша подолянка — борчиня Ірина Мерлені (48 кг) повернулася без медалі. Всі сподівалися, що в скарбничці Іри поруч з олімпійськими золотом та бронзою з’явиться ще одна відзнака, але вона зупинилася за крок — на четвертому місці. І це при тому, що останні три роки борчиня не виступала, торік навесні вдруге стала мамою, але не змогла всидіти в декреті і знову повернулася на килим.

Півфінал хмельничанка програла дружині Андрія Стадника — Марії, яка зараз виступає за Азербайджан. А у втішній сутичці дорогу її перейшла американка Кларис Чан. Чотири роки тому в Пекіні борчині також між собою розігрували бронзу і тоді свій шанс використала Ірина. Цього ж разу удача була на боці американки.

Після змагань Мерлені зізналася, що тепер остаточно йде зі спорту, народить третю дитину.

“Я дуже хотіла завершити кар’єру дворазовою олімпійською чемпіонкою, зробила для цього все можливе, але не вдалося. Це була чиста перемога суперниці, з чим її і вітаю. А ще хочу подякувати всім, хто весь цей час підтримував і вірив у мої сили”.

Нагадаємо, що на ці Олімпійські ігри Хмельниччина делегувала шестеро спортсменів.

Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська (понад 78 кг) завершила турнір на п’ятому місці. 
Для легкоатлетки Тетяни Філонюк це була вже друга Олімпіада і знову невдала. Отримавши травму на початку марафонської дистанції, спортсменка була змушена вибути зі змагань.

Дуже швидко — на 1/16 стадії боротьбу завершив і нетішинський фехтувальник Дмитро Бойко, поступившись румунському спортсмену Раресу Думітреску (15:12).

У вівторок національна олімпійська збірна повернулася на Батьківщину. З 20 медалями (шість золотих, п’ять срібних та дев’ять бронзових) наші посіли 14 загальнокомандне місце серед 204 країн-учасниць. За старання держава відзначить тріумфаторів преміями, які збільшилися. Тепер перше місце коштуватиме 125 тисяч доларів США, друге — 80 тисяч доларів, а третє — 55 тисяч доларів. Такі ж суми отримають і тренери призерів.

Ми поцікавилися, які винагороди чекають подільських олімпійських медалістів. Начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Данилюк пояснив, що питання поки що залишається відкритим. З преміальними визначаться лише після того, як у Лондоні завершаться літні Паралімпійські ігри.

Ольга Цимбалюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *