Соціум

Спортсменів готують з дитинства

Золоте правило тих, хто хоче завжди бути бадьорим і сильним: у здоровому тілі — здоровий дух! Щоб вистачало снаги долати всі щоденні турботи, бути, як непрохідна стіна для хвороб, потрібно займатися спортом. Особливо важливо це для дітей, коли організм росте, розвивається… Добре, якщо діти виконують хоча б елементарну зарядку зранку, краще, коли вони систематично відвідують спортивні секції. Тут важливо обрати ту, де досвідчений тренер навантажував би дитину вправами, які стануть запорукою її здоров’я і при цьому подобатимуться, захоплюватимуть.

Золоте правило тих, хто хоче завжди бути бадьорим і сильним: у здоровому тілі — здоровий дух! Щоб вистачало снаги долати всі щоденні турботи, бути, як непрохідна стіна для хвороб, потрібно займатися спортом. Особливо важливо це для дітей, коли організм росте, розвивається… Добре, якщо діти виконують хоча б елементарну зарядку зранку, краще, коли вони систематично відвідують спортивні секції. Тут важливо обрати ту, де досвідчений тренер навантажував би дитину вправами, які стануть запорукою її здоров’я і при цьому подобатимуться, захоплюватимуть.

У нашому місті нині чимало спортивних клубів, вихованці яких здобувають першість на міських, обласних, всеукраїнських та європейських змаганнях. Кращі з них підпорядковані центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. При центрі їх є аж 16. Всі клуби знаходяться у різних мікрорайонах міста, тому батькам, які проводжають дітей на заняття, хвилюватися, що дитина десь далеко від дому, не доводиться. От тільки, стверджують працівники центру, у віддалених Раковому та Гречанах робота налагоджена гірше через відсутність приміщення для клубів.

Протягом першого півріччя 2012 року проводилися змагання серед учасників клубів з настільного тенісу, більярду, шахів, міні-футболу серед дворових команд. Відомим наше місто на весь світ роблять клубівці, які займаються кікбоксингом, карате, східними та сучасними танцями, рукопашним боєм та силовими видами спорту. Тренують спортсменів різних секцій 27 інструкторів. За перше півріччя цього року клуби відвідали 687 осіб, серед них 198 дітей пільгових категорій, котрі займаються безкоштовно. Юнакам, які пройшли вишкіл у клубах, легше потрапити до лав Збройних сил України.

Серед найпрогресивніших видів спорту, якими займаються нині юні хмельничани і дорослі, — бодібілдинг. Одним з найкращих тренерів з цього виду спорту є Володимир Шевчук. “Найбільшим досягненням цього року для моїх вихованців є участь у гран-прі Поділля. До нього ми старанно готувалися, затратили чимало фізичних сил, коштів. І воно того варте! Наш край представляли Назар Дунець та Ігор Наводон”, — розповідає пан Володимир. Заняття з бодібілдингу проводяться у спортивному клубі “Грація”, що на проспекті Миру, 76/4. Як стверджує Володимир Шевчук, тут займаються діти віком від 12 років. Молодших бодібілдерів майстер не тренує, каже, цей вид спорту для дітей небезпечний, тренування потребують дисципліни, до того ж у юному віці бодібілдинг не рекомендується — негативно впливає на ріст організму. Тренуються бодібілдери у “Грації” три рази на тиждень, заняття проходять для кожного індивідуально. Чимало випускників клубу стають тренерами, зокрема четверо колишніх вихованців працюють нині у престижному спорт-центрі “Шмель”. У клубі зараз — період літнього відпочинку, а вже під осінь вихованці з новими силами готуватимуться до чемпіонату України.

Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання опікується і дев’ятьма клубами силового виду спорту кінкгбоксингу. Серед них — “Редегаст”, що на Пілотській, 39, “Глобал файт Клаб” (Залізняка, 8), “Супермен” (Раскової, 1), “Ярослав” (Сковороди, 9/3) та інші. Цьогоріч найбільшим випробуванням для тих, хто займається кінкбоксингом, став чемпіонат України серед ДЮСШ, який проводився в нашому місті. У цьому змаганні Хмельницький представляли майже 150 спортсменів, котрі вибороли 117 медалей, з них — 50 за перші, 30 за другі і 37 за треті місця. Чотири спортсмени з цього виду спорту нині готуються до чемпіонату світу. У четвірку кращих потрапили, зокрема, Олександр Альохін та Віталій Григоренко. Нині вони проводять навчально-тренувальний збір у Кривому Розі. Проходитиме змагання у Греції 10-15 вересня. Гордістю Хмельниччини є Микола Особський, котрий у цьому році отримав звання заслуженого майстра спорту України. Він є чемпіоном всесвітніх ігор, готується до чемпіонату Європи у Туреччині, де розігруватиметься путівка на всесвітні ігри, які відбуватимуться вже вдруге. Завдяки великій кількості клубів кікбоксингу, гарним тренерам і старанним спортсменам наше місто вже третій рік на третьому місті в Україні з цього виду спорту. За словами президента обласної та міської федерацій кікбоксингу Олега Лугового, випереджають нас лише Донецьк, міста Криму та Київська область.

Виявляється, спортсмени теж прагнуть бути модними і сучасними, шукають нових віянь у спорті. У нашому місті проводяться заняття з різновиду кінкбоксингу — музичних форм. Про цю спортновинку розповіла тренер клубу “Фаворит” (вулиця Зарічанська, 26), кандидат у майстри спорту Анастасія Вертелецька: “Ми займаємося з дітьми з п’яти років, відвідують наші заняття і дорослі. Музичні форми — це виконання бойових прийомів ушу, кунг-фу, елементів кінкбоксингу, акробатичних вправ під музику, в певному ритмі. Особливо пишаємося однією з наймолодших учасниць — п’ятирічною Олександрою Поленцевою. Дівчинка брала участь у першому чемпіонаті України з цього виду спорту серед дитячих та юнацьких спортивних шкіл і посіла друге місце! Займали призові місця на змаганнях і старші дівчатка. Наприклад, Катерина Буділовська та Юлія Дмитренко на чемпіонаті України серед юніорів та юнаків, який проходив у Броварах, посіли третє і четверте місця”. Цей вид спорту, який тільки набирає популярності в найбільших містах країни, розвиває гнучкість, силу, координацію рухів, навіть лікує сколіоз.

У спортивних клубах міста гуртуються і ті, хто може дати відсіч супернику врукопашну. Тренером з рукопашного бою є майстер спорту Микола Локазюк, котрий перші кроки, пов’язані з бойовими мистецтвами, зробив ще у лавах радянської армії, а в центрі по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання з 1994 року. Займається з дітьми від шести років він у спортивному клубі “Кротон” (Тернопільська, 34/5). За 18 років існування клубу тут пройшди вишкіл до трьох тисяч учнів. “Серед моїх вихованців чимало переможців обласних, міських, всеукраїнських та вищого рівня змагань з кікбоксингу, карате, ушу, рукопашного бою. Найвідоміші — майстри спорту Альгюн Джафаров, Ехтирам Гусейнов, Дмитро Ковальов, Олександр Прищенко. Радий, що росте нове покоління учнів — майбутніх чемпіонів. Сподіваюся, що світ почує про таких спортсменів, як Петро Поліховський, Вюсал Гусенов, Іван Лахманюк, Тамерлан Шихалідзе, Віталій Бунзяк, Дмитро Чорненький, котрі, незважаючи на юний вік, займають призові місця з різних бойових мистецтв. Міській молоді є на кого рівнятися”, — каже досвідчений тренер Микола Локазюк.

…Тож можна пересвідчитись, що є у нас кому і де прилучити дитину до здорового і захоплюючого виду діяльності — спорту. Це ще далеко не всі клуби, де гартують силу і дух. Завдання батьків — підштовхнути малечу до спорту, завдання тренерів — навчити, а самих дітей — добре виконувати настанови, тоді наше місто і надалі буде відоме спортивними чемпіонами. Сподіваємося, що кожна ланка цього ланцюга успішно виконає свої завдання.

Ірина САЛІЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *