Соціум

А за прихованим протистоянням — інтереси громади…

Сімнадцята сесія Хмельницької міської ради, хоч і з другої спроби, та врешті-решт відбулася. Депутатам довелось активно попрацювати, бо на розгляд сесійного засідання було запропоновано аж 122 питання. І хоч напередодні сесійного засідання знову ширилися чутки про можливі неочікуваності в роботі сесії, проте загалом все пройшло тихо й мирно. Навіть акція молодих свободівців, які розсипали сміття перед входом у міськраду, не змінила налаштування депутатського корпусу на результативну роботу.

Сімнадцята сесія Хмельницької міської ради, хоч і з другої спроби, та врешті-решт відбулася. Депутатам довелось активно попрацювати, бо на розгляд сесійного засідання було запропоновано аж 122 питання. І хоч напередодні сесійного засідання знову ширилися чутки про можливі неочікуваності в роботі сесії, проте загалом все пройшло тихо й мирно. Навіть акція молодих свободівців, які розсипали сміття перед входом у міськраду, не змінила налаштування депутатського корпусу на результативну роботу.

 

Розпочавши сесію, міський голова Сергій Мельник привітав хмельничан із Днем Конституції, подякувавши громаді за сумлінну працю на благо рідного міста, вклад у розбудову місцевого самоврядування. З нагоди свята він нагородив почесними грамотами та цінними подарунками депутатів міської ради Віталія Діденка, Олега Певнєва та слюсаря з ремонту рухомого складу комунального підприємства “Електротранс” Анатолія Околєлова. Грамоти та цінні подарунки Хмельницької обласної ради міський голова вручив також депутату міської ради Віктору Байдичу, головній медичній сестрі об’єднаної стоматологічної поліклініки Наталії Осідак та оголосив подяку облради керівнику судномодельного гуртка Палацу творчості дітей та юнацтва Юрію Гаркавенку. Дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2011 році за проект “Реабілітація дітей з особливими потребами” відзначено міську дитячу лікарню.

Як завжди, найбільше питань з порядку денного стосувалися землеустрою. Ними надавались права користування земельними ділянками, відведення земельних ділянок, передачі у власність та оренду, зміни цільового призначення, припинення права користування частинами земельних ділянок, надання земельних ділянок за технічною документацією юридичним особам, відведення земельних ділянок безоплатно у власність об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, про викуп земельної ділянки для суспільних потреб. Одноголосними були також рішення щодо укладення договорів про пайову участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького, надання згоди ПМП “Лідер” на відстрочення сплати штрафних санкцій за прострочення сплати пайової участі тощо.

Без зауважень були прийняті рішення щодо затвердження списку кращих педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти міста для призначення персональних премій міської ради, зміни назви ЗОШ І-ІІІ ступенів №23, зміни найменування Хмельницького міського Центру соціальної допомоги молоді, перейменування відділу кадрової, військово-мобілізаційної роботи та з питань державної служби у відділ кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування та затверджено Положення про відділ, а також затверджено Положення про Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Положення про управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради та змін до Статуту ДЮСШ №3. Депутати підтримали проект рішення про створення Хмельницького дошкільного навчального закладу №11 “Золота рибка” та дошкільного навчального закладу №43 “Горобинка”, а також місцеві ініціативи хмельничан щодо зміни організації дорожнього руху на вулиці Завадського, щодо припинення діяльності грального бізнесу в місті Хмельницькому, про зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров’я населення на території міста Хмельницького. Щодо останньої ініціативи, то своїм рішенням міська рада визначила вільними від куріння приміщення органів влади та місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій (крім спеціально відведених місць для куріння); зупинки громадського транспорту і маршрутних таксі та п’ятиметрову зону по периметру навколо них; підземні переходи, місця загального користування житлових будинків, громадські туалети; парки, сквери та ботанічні сади; міський пляж (крім спеціально відведених місць для куріння); автовокзали та залізничні вокзали (крім спеціально відведених місць для куріння); культові споруди та їх прилеглі території; 5-метрова зона по периметру навколо входу в громадське місце; триметрова зона по периметру навколо банкомата; пішохідна частина вулиці Проскурівської та майдан Незалежності. Тож тепер за дотриманням виконання цього рішення стежитимуть не тільки правоохоронці, а й члени громадських формувань з охорони громадського порядку, які також матимуть право складати адмінпротоколи на правопорушників. Також депутати розглянули та затвердили проекти рішень про збільшення розмірів статутних капіталів і затвердження змін до статутів комунальних унітарних підприємств міської ради, про передачу в постійне безоплатне користування ПАТ по газопостачанню та газифікації “Хмельницькгаз” зовнішніх мереж газопостачання, які є комунальною власністю територіальної громади міста, про затвердження переліку адміністративних послуг виконавчих органів міської ради, які будуть надаватися через Центр надання адміністративних послуг міської ради, про затвердження проекту “Світанкове дитинство” ДНЗ №38 “Світанок” та проекту ДНЗ №33 “Джерельце” на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Без будь-яких запитань депутати проголосували за затвердження звіту про виконання міського бюджету за І квартал цього року, проте внесення змін до бюджету міста на 2012 рік викликало жваве обговорення серед депутатів усіх фракцій. Зокрема, позафракційна група “За добробут хмельничан!” підтримала ініціативу Сергія Болотнікова про виділення 300 тисяч гривень для закінчення будівництва асфальтованого покриття вулиці Житньої у Книжківцях. Іван Бухал виступив за те, щоб уся сума в розмірі 400 тисяч гривень пішла на благоустрій дворових територій, а депутат від ВО “Свобода” Віталій Діденко вважає за потрібне віддати всі 400 тисяч гривень на інфраструктуру Книжковець. Володимир Швець запропонував дати протокольне доручення управлінню ЖКГ і відповідній депутатській комісії розробити план пріоритетності ремонтів вулиць міста, аби надалі уникнути будь-яких спорів і “перетягування канатів”, попрохавши зафіксувати цю думку протокольно. Міський голова Сергій Мельник акцентував на тому, що для Книжковець серед усіх мікрорайонів місто зробило найбільше, а найменше — для Гречан. Тож, мовляв, має бути відновлена справедливість. Олександр Кізляр пропонував направити 300 тис. грн. на асфальтування вулиці Житньої та 100 тис. грн. на благоустрій території за адресою: вул. Інститутська, 5.

Думки депутатів були кардинально протилежними. В підсумку депутатська група “За добробут хмельничан!” так і не отримала підтримку більшості, а тому 400 тисяч гривень будуть використані на благоустрій прибудинкових територій, а книжківчанам з їх недобудованою вулицею доведеться чекати кращих часів.

Не знайшла підтримки у більшості пропозиція Олександра Кудінова і клопотання ТзОВ “Прагма-сервіс” про оформлення права власності на квартири та приміщення у житловому будинку №40/1а на вулиці маршала Рибалка. Ні прохання Олександра Кудінова прийняти рішення на користь людей, ні аргументи, наведені Володимиром Швецем (випадок ідентичний, коли депутати дали дозвіл на оформлення права власності на квартири в будинку на Проскурівській, забудовник ПП “Октант”), ні аргументи Івана Бухала та роз’яснення заступника прокурора міста Лариси Леськів враження на більшість не справили і проект рішення не затвердили. Після цього майже вся група “За добробут хмельничан!” покинула зал засідань.

Тим часом за кожним з неприйнятих депутатами рішень (склалося враження, що причина — приховане протистояння більшості та меншості) залишилися невирішені питання членів хмельницької громади. Не всі депутати були згодні з тим, як був проведений конкурс та визначено особу переможця щодо організації майданчика для платного паркування транспорту, і тому відправили матеріали на довивчення. Було скасовано рішення міськради від 8.04.2009 року №29 і місто відмовилося приймати у комунальну власність міста військовий шпиталь, розташований у містечку 24, та земельні ділянки, на яких розташовані військові містечка 1, 45, 48 та 66.

У різному депутати заслухали секретаря міськради Валерія Лескова з інформацією про виконання рішень міської ради. Також виступав Олександр Симчишин, який поінформував про результати роботи робочої групи, яка вивчала питання щодо проведення конкурсу з організації пасажирських перевезень у Хмельницькому. Пропозиція і депутатів, і міського голови — робоча група продовжує напрацьовувати конкретні пропозиції, аби надати пріоритетність розвитку міського комунального транспорту. Досить емоційною була інформація Віктора Паламарчука, який очолює комунальне підприємство “Електротранс”. Він навів приклад, що кожен рейс тролейбуса дублює 20 приватних перевізників і в такій ситуації, звичайно, комунальне підприємство залишається в програші. Слушними були пропозиції Івана Бухала, який сказав, що “мусимо зробити все, аби комунальне підприємство заробляло гроші”, і Віктора Савчука, який похвалив керівника підприємства за професіоналізм і його бажання розвивати підприємство, а також наголосив на необхідності створити найдешевшому громадському транспорту умови повноцінної конкуренції на ринку транспортних перевезень. От тільки депутат Петро Кузьмін, начальник міського управління транспорту та зв’язку конкретних пропозицій з цього приводу не озвучив. Натомість міський голова Сергій Мельник запропонував внести пропозиції змін у схемі руху комунального транспорту, яку свого часу розробила Львівська політехніка. Швидше за все ці питання стануть темою найближчого депутатського дня.

Після другого голосування було прийнято звернення депутатського корпусу Хмельницької міської ради до голови Верховної Ради Володимира Литвина щодо неприйняття законопроекту “Про засади державної мовної політики”.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *