Соціум

“Живу традицію” українців відчули хмельничани

Минулого тижня у нашому місті вперше відбулося всеукраїнське свято народного костюма “Жива традиція”.

Минулого тижня у нашому місті вперше відбулося всеукраїнське свято народного костюма “Жива традиція”.

Національний стрій українців — це не тільки червоні чобітки, кольористі спідниці та вишиванки. Кожен регіон України має свої особливості оздоби одягу. В рамках свята на майдані Незалежності відбулася виставка національних костюмів з кількох регіонів України. Представили багатий на кольори та візерунки одяг молоді і зрілі українці, які знають про костюми не за переказами, самі вміють виготовляти аксесуари, підбирати їх. Особливим був стрій наш, подільський, знаменитий вишивкою низинкою, її традиційно виконували одним або двома кольорами (червоним і чорним). Орнамент на подільському одязі переважно геометричний. Розмаїття гарного підбору пасків, аксесуарів вражало. Доправили свято ще й народною українською піснею, яку гості теж привезли з собою. Потішили вокальними виступами лауреат обласної премії ім. Тараса Шевченка Олександр Болгарчук та інші виконавці.

Під час “Живої традиції” можна було не лише полюбуватися національним строєм, а й придбати собі вишиванку чи якусь оздобу до неї, а ще м’які українські вовняні ковдри, подушки, сопілки на виставці-ярмарку народного мистецтва “Вернісаж на Проскурівській”.

“Я звикла кудись їздити, щоб отримати насолоду від схожих видовищ, а тут тобі і парад костюмів національних, і можна придбати якийсь колоритний аксесуарчик. Прикупила собі вишиту сумочку, а малому — сорочку-вишиванку. Схоже колись моя бабця вишивала, шкодую, що не перейняла в неї таланту. Хотіла придбати собі вовняний виріб, але виявився не по кишені”, — каже відвідувачка виставки Оксана Захарчук.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *