Нині бал — нетрадиційне явище, більшість полюбляє сучасні танці, а ті, кого цікавлять класичні, не завжди вміють їх танцювати. Нагодою для всіх охочих мешканців нашого міста відчути себе на гуляннях у минулих епохах став аристократичний бал в обласному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького.
Нині бал — нетрадиційне явище, більшість полюбляє сучасні танці, а ті, кого цікавлять класичні, не завжди вміють їх танцювати. Нагодою для всіх охочих мешканців нашого міста відчути себе на гуляннях у минулих епохах став аристократичний бал в обласному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького.
Публіки зійшлося небагато, хоча, за словами організаторів, запрошували чимало, але втішно, що всі, хто таки прийшов, спробував себе на танц-полі. Захід згуртував і танцюристів-професіоналів, і тих, для кого танець — непідкорена вершина. Для останніх проводилися спеціальні майстер-класи, де навчали елементарних танцювальних па. Оскільки сцену підкорювали не тільки профі, урочистість дещо нагадувала репетицію самого балу, але все відбувалося живо і весело, мало хто залишився у ролі простого спостерігача.
Гамірні рухи танцюристів-початківців скрашувала гармонійна пластика профі, які подарували присутнім і улюблений для багатьох вальс, і ще багато різних танців. Разом із традиційною школою танцю хореографи продемонстрували й неформальний танцювальний стиль. Так, наприклад, в одному номері станцювали балерини різного росту, ваги, дами ділили в танці одного кавалера тощо. А ще танцюристи навчили присутніх хитрувати. Нині мало хто досконало знає правила танцю минулих епох, тому головне — створити потрібну атмосферу урочистості. Щоб отримати справжнє задоволення від танцю, рухатися потрібно природно, ритмічно, а вже потім за законами танцю.
Немає танцю без музики, нею, різною, теж тішили і дивували водночас організатори балу. Танцювали і під фонограму, і під звуки театрального оркестру, і в такт фолькового гурту “Печера”, котрому вдалося навіть французьку мелодію відтворити у незвичній манері.
Звучала на балу і пісня, зокрема, юної солістки з гурту “Чернівці” Аліни Кузьми. Вели захід ведучі-початківці — представники молодіжного театру “Глорія” Хмельницького національного університету. Активну участь в організації заходу взяли представники обласної громадської організації “Руський центр” під керівництвом Алли Собчук. Вона зазначила, що кожен, хто завітав на аристократичний бал, найперше прагне, щоб не забулася традиція минувшини, і це стосується не тільки танцю, але разом з тим її потрібно пристосовувати до сучасності, бо кожне покоління повинно бути особливим, нести щось своє.
Посприяла організації заходу і Хмельницька міська рада. Одним із поважних гостей на аристократичному балу був начальник міського управління сім’ї, молоді та спорту Валерій Вешко. Він охоче покружляв у кількох танцях та відгукнувся на запрошення дам у білому танці.
Перепочили танцюристи під час демонстрації колекцій одягу студентів кафедри дизайну ХНУ. У них теж суміш традицій минувшини і сьогодення. Так, гусарські костюми дизайнери легко переформатували у стильний жіночий стрій з модними нині галіфе та погонами на жакетах. Демонстрували своє вбрання і танцівниці, воно нагадувало весільне.
Повний фарш танцю, пісні, різного стилю одягу, професіоналізму і перших кроків в освоєнні мистецтва, злиття традицій минувшини і сучасності, молоді і зрілих людей — все це було на аристократичному балу.
А який бал без вельмож? З почесного місця спостерігав за присутніми його величність князь Віталій Архо — хранитель міжнародного суверенного християнського лицарського ордену Христа Спасителя. На знак вдячності за організацію дійства він вручив присутнім пам’ятні дипломи.
Ірина САЛІЙ