Соціум

І прийшов “Віршень”!

Поетам до снаги майже все: передбачити майбутнє й озирнутися в такі далекі далі, коли світ іще був розщеплений на атоми і лише намагався уявити себе в оболонці чітких меж та слів; перепливти океани і піднятися в гори, залишаючись у тихому закутку своєї уяви; поєднати факти і вигадку, святе і грішне, земне й небесне, аби врешті написати вірш.

Поетам до снаги майже все: передбачити майбутнє й озирнутися в такі далекі далі, коли світ іще був розщеплений на атоми і лише намагався уявити себе в оболонці чітких меж та слів; перепливти океани і піднятися в гори, залишаючись у тихому закутку своєї уяви; поєднати факти і вигадку, святе і грішне, земне й небесне, аби врешті написати вірш. Певно, керуючись такою логікою, надумали організатори мега-марафону “Віршень” неофіційно перейменувати місяць березень у місяць української поезії Віршень. Поштовхом стало відзначення Всесвітнього дня поезії, котрий причетні до поезії представники красного письменства і їх читачі щороку святкують 21 березня. Але згодом ідея набула масштабних обрисів і ось уже організатори ставлять перед собою амбітний, але цілком реальний задум: начитати не менше 500 поетогодин!

“Українці — нація з поетичним світоглядом. Поезія глибинно вплелась у нашу ментальність, — зазначають організатори мега-марафону, а це — Національна спілка письменників України, “Сліва-фест”, Максим Розумний та Сергій Пантюк. — Невже ми забули про це? Якщо так, то добрим нагадуванням стане перший в українській історії літературний мега-марафон “Віршень”, який триватиме у Києві та інших містах з 1 березня до 7 квітня цього року”.

Хмельниччина повноцінно долучилася до мега-марафону “Уроком весняної поезії”, що відбувся у Старокостянтинівській міській школі №8. Читати “весняні” вірші до учнів та вчителів завітали місцеві поетеси Лідія Ярохно та Ірина Костіна, а також члени Національної спілки письменників України Олена Ткачук та Оксана Радушинська. Поетеси розповіли про свої творчі надбання, почитали улюблені вірші, переважно ліричного характеру, а юні слухачі навзаєм подякували гостям за непересічний поетично-весняний урок, сорок п’ять хвилин котрого можна впевнено додати до скарбнички “Віршня”.

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *