Соціум

Іноземні інвестиції і Хмельниччина

Минулого тижня відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Інноваційні форми міжнародного регіонального співробітництва” за участю делегацій із Польщі, Хорватії, Румунії, Білорусі, Росії, представників громадських організацій земляцтв Хмельниччини, науковців із провідних вищих навчальних закладів України, Росії, Польщі, підприємств-виробників, посадовців центральних та місцевих органів влади, представників недержавних установ.

 

Минулого тижня відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Інноваційні форми міжнародного регіонального співробітництва” за участю делегацій із Польщі, Хорватії, Румунії, Білорусі, Росії, представників громадських організацій земляцтв Хмельниччини, науковців із провідних вищих навчальних закладів України, Росії, Польщі, підприємств-виробників, посадовців центральних та місцевих органів влади, представників недержавних установ.

 

Протягом двох днів учасники науково-практичної конференції вивчали та обговорювали можливості для подальшої співпраці у різних сферах життєдіяльності нашої області, України та країн-партнерів. Відкриваючи конференцію, голова облдержадміністрації Василь Ядуха відзначив, що співпраця з іноземними партнерами є важливим напрямком у роботі обласної влади. “Завдяки стабільній політично-економічній ситуації Хмельниччина є привабливою та відкритою для залучення іноземних інвестицій. Нині ми успішно співпрацюємо із 96-а країнами, зокрема й щодо залучення коштів у економіку регіону, зокрема, за останні роки обсяги таких капіталовкладень збільшились у 2,5 раза. Нині в нашому краї успішно працює ряд загальнонаціональних проектів, ініційованих Президентом, зокрема щодо підтримки материнства і дитинства “Нове життя”, будівництва сміттєпереробних заводів “Чисте місто”, будівництва другої черги Чернелівського водогону “Якісна вода” тощо. Ми сприятимемо пошуку нових шляхів для плідного та взаємовигідного міжнародного співробітництва”, — наголосив Василь Ядуха.

Нині Хмельниччина має ефективні зовнішньоторговельні зв’язки з рядом країн, проте обласна влада зацікавлена у розширенні кола такого партнерства. Підсумовуючи діяльність першого дня науково-практичної конференції, голова облдержадміністрації окреслив можливі напрямки роботи з іноземними партнерами. “Надіюся, що нам вдасться розширити партнерські взаємини з Російською Федерацією, зокрема покращити торговельну співпрацю із Московською областю та налагодити роботу щодо відновлення аеропорту “Хмельницький”. Чималі надії ми покладаємо й на подальшу співпрацю з Мінською областю Білорусі, зокрема щодо експорту фуражної кукурудзи та партнерства у металургійній сфері. Радує й те, що хорватські та румунські делегати також зацікавилися нашим краєм і вбачають перспективи для подальшого співробітництва”, — відзначив він.

За словами представника польської делегації Юзефа Рогаськи, поляки завжди підтримували Україну в її євроінтеграційних стараннях. “Співпраця з Україною у нас добре розвинута. Між нашими країнами ефективно працюють економічні, культурні, суспільні, інвестиційні угоди тощо. Отож зацікавлені у співробітництві з Хмельниччиною, адже тут проживає чимало наших співвітчизників”, — наголосив він.

Сподіваємося, що всі плани та пропозиції знайдуть своє втілення у покращенні партнерських відносин та налагодженні нових контактів для взаємовигідного міжнародного співробітництва.

Ганна Пасічник 
Фото Дмитра Свідерського

Коментар експерта
Нагадаю, найперше, про серйозне представництво з різних країн на конференції. Досить переконливим був виступ тут голови облдержадміністрації Василя Ядухи, який не лише привітав гостей, але й ознайомив з потенціалом нашого краю, національними проектами, що впроваджуються на Хмельниччині, підкресливши, що наша область тісно співпрацює з рядом країн, зокрема тільки з Московською областю Росії у нас на 30% зросло торговельне співробітництво.

Від депутатського корпусу облради учасників конференції привітав голова облради Микола Дерикот, який зазначив, що сучасні виклики зумовлюють необхідність пошуку інноваційних підходів до формування нової регіональної політики, модернізації системи управління регіональним розвитком.

Під час пленарного засідання проблематика регіонального розвитку у глобалізованому світі розглядалася за кількома напрямами: створення технопарків як якісний крок до інтеграції та економічного зростання; кластери як інноваційний інструмент підвищення конкурентоспроможності та експортного потенціалу регіону; вільні економічні зони і території пріоритетного розвитку; транскордонне співробітництво та спеціальні інструменти стимулювання розвитку територій тощо.
Є сподівання, що проведений форум посприяє започаткуванню нових цікавих та взаємовигідних проектів і партнерських зв’язків, а міжрегіональне співробітництво розвиватиметься ще багатогранніше та успішніше. Засвідчила, на моє переконання, це і виставка передових технологій Хмельниччини, з якою ознайомились учасники форуму.

До речі, нині спільно з головним управлінням економіки Хмельницької ОДА розроблено проект реалізації Закону “Про індустріальні парки” під назвою “Єдине інвестиційне вікно Хмельниччини” та регламент роботи щодо супроводження інвестиційних проектів за принципом “єдиного інвестиційного вікна”. Учасники конференції мали можливість ознайомитися з особливостями національних проектів, зініційованих Президентом України Віктором Януковичем та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами, які вже сьогодні значно стимулюють українську економіку.

Богдан МІХНЯК, директор Хмельницького регіонального центру інвестицій та розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *