Соціум

Без популізму у законодавстві

У Верховній Раді 14 березня розглядались законопроекти народного депутата Наталі Королевської. Їх сутність така: проектом №9765 пропонувалось майже вдвічі зменшити ставки єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців; проектом №9504 пропонувалась, по суті, відміна ведення всіх документів діяльності підприємців, що вибрали спрощену систему оподаткування, а не тільки первинних документів; проектом №9549 пропонувалось встановити мораторій на проведення фактичних перевірок до кінця 2012 року. Верховна Рада не підтримала ці законопроекти. А через день

 

 

У Верховній Раді 14 березня розглядались законопроекти народного депутата Наталі Королевської. Їх сутність така: проектом №9765 пропонувалось майже вдвічі зменшити ставки єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців; проектом №9504 пропонувалась, по суті, відміна ведення всіх документів діяльності підприємців, що вибрали спрощену систему оподаткування, а не тільки первинних документів; проектом №9549 пропонувалось встановити мораторій на проведення фактичних перевірок до кінця 2012 року. Верховна Рада не підтримала ці законопроекти. А через день (!) на ринках Хмельницького з’явилася листівка Всеукраїнської громадської організації “Громадянський рух Вперед!”. “Політики вкотре зрадили свій народ!” — йдеться у ній. І зазначається, що частина вини за це лежить на…депутатах-бютівцях.
Редакція звернулася до народних обранців з Хмельниччини Юрія Ганущака та Василя Кравчука з проханням прокоментувати ситуацію.

Юрій Ганущак, народний депутат України (фракція БЮТ-Батьківщина):
— Дійсно, до двох перших законопроектів я особисто висловив ряд зауважень. Зокрема, показники ставок єдиного соціального внеску є розрахунковими, необхідними для збалансування соціальних фондів, в першу чергу, Пенсійного. І ці розрахунки базуються на розумінні того, що обсяг коштів, що відраховуються до Пенсійного фонду, має забезпечувати гідний рівень пенсії в майбутньому підприємцям, які здійснюють такі відрахування. Це прості математичні розрахунки, які є об’єктивними, а не політично вмотивованими. Якщо ж для якоїсь категорії громадян створити інші, пільгові умови, це означає не тільки те, що не буде нині коштів на виплату пенсій людям похилого віку, але й те, що такі категорії громадян у майбутньому не матимуть морального права вимагати від держави належного фінансування їх власних пенсій. Адже це суперечитиме принципу соціальної справедливості. Наша політична сила є відповідальною і не підтримуватиме популістські лозунги, що, по суті, знищують фундамент соціальної основи держави.

Що стосується конкретно фізичних осіб-підприємців, то їх відрахування до соціальних фондів нині виходять з розрахунку мінімальної зарплати, тобто тих мінімальних коштів, які підприємець мав би платити собі як найманому працівнику. Вказана норма виходить зі здорового глузду, тобто, розуміння того, що доходи підприємця мають бути не меншими від цієї суми, інакше він не займався би підприємництвом.
Слід відзначити, що прийняті правлячою політичною силою зміни до пенсійного законодавства розглядаються нами як грабіжницькі, і тому наша політична сила розробляє пропозиції щодо його зміни, що ґрунтуються на принципах соціальної справедливості.

Щодо проекту №9504, то наведу норму відповідної статті закону щодо ведення звітності для осіб, котрі обрали спрощену систему оподаткування, яку пропонувалось скасувати. Ця норма стосується не тільки первинних документів, що дійсно можуть бути відсутні у підприємця, але й ведення звітності з поточної діяльності. А остання необхідна для того, щоб можна було побачити, чи дійсно обсяг надходжень підприємця не перевищує поріг, встановлений законодавцем для того, щоб така діяльність могла вестись із застосуванням спрощеної системи оподаткування. Тому й запропонував повернути законопроект на доопрацювання, при цьому не відкидаючи саму ідею зменшення предметів контролю з боку ДПА.

Особисто я послідовно відстоюю позицію, що взаємовідносини між бізнесом та державою, зокрема, ДПА, повинні бути дуже ретельно регламентовані, зрозумілі і прийнятні для обох сторін. Але ніколи не підтримуватиму гасла про те, що окрема категорія підприємців повинна бути взагалі поза правовим полем. Такі заклики є свідченням безвідповідального ставлення до побудови громадянського суспільства в Україні, що характерне для політичних пігмеїв, які керуються принципом “хто вище б’є, той краще грає”. Позиція нашої політичної сили полягає в тому, що при приході до влади ми зможемо податкове законодавство застосовувати мудро, зрозуміло і прийнятно для громадянського суспільства.

Третій згаданий законопроект ми пропонували прийняти в першому читанні, оскільки він за нинішніх обставин є доцільним. І багато в чому завдяки позиції фракції БЮТ-Батьківщина він не був відхиленим, а повернутим на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи. Законопроекти та хронологія їх розгляду є на сайті ВРУ, і я впевнений, що підприємці — люди думаючі, з високим рівнем інтелекту й самі зможуть відрізнити, де голий популізм, а де державницький підхід. 

Василь Кравчук, народний депутат України, голова обласної партійної організації ВО “Батьківщина”:
— Народного депутата Наталю Королевсь-ку виключено з фракції БЮТ-Батьківщина за по- літичну зраду, і я неодноразово говорив про це, відповідаючи на запитання хмельничан щодо стосунків опозиції з названим політиком.

Своїми подальшими кроками пані Королевська “не втомлюється” підтверджувати, що вона реалізує задуманий в Адміністрації Президента план, цинічно використовуючи для цього проблеми малого та середнього бізнесу. Замість реального захисту інтересів людей відбуваються спроби маніпулювання свідомістю, дискредитації депутатів-бютівців та імітації бурхливої діяльності. І все це супроводжується замовними хвалебними виступами на адресу Королевської в пресі, друком багатотисячних тиражів листівок на її підтримку і засиллям біл-бордів. А як же ж інакше? Поставлене злочинною владою завдання потрібно виконувати, і для цього згодяться всі засоби і методи впливу на майбутніх виборців. І листівка Всеукраїнської громадської організації “Громадянський рух Вперед!” під назвою “Хто є хто в парламенті?” — лише зайве тому підтвердження. Щоб відволікти увагу громадян від власної зради і втримати падіння рейтингу, пані Королевська не придумала нічого кращого, як нібито устами цього руху обвинуватити у зраді “свого народу” …фракцію БЮТ-Батьківщина у Верховній Раді. Мовляв, депутати-бютівці начебто спільно з регіоналами не голосували за її законопроекти. Як тут не згадати аналогію з народною мудрістю про те, хто найголосніше кричить “Тримай злодія!”.

Відхилення законопроектів Наталі Королевської з боку нашої фракції має єдиний мотив — їхня недосконалість. Але я переконаний, що у хмельницьких підприємців достатньо розуму і мудрості, аби відділити зерно істини від політичної полови.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *