Днями в обласному художньому музеї відкривається виставка під назвою “Крила”, що є складовою довготривалого проекту “У родинному колі”. Чинна експозиція презентує творчість хмельничан Надії Борецької та її сина Вадима Піщерського, а присвячена ювілею художниці.
Днями в обласному художньому музеї відкривається виставка під назвою “Крила”, що є складовою довготривалого проекту “У родинному колі”. Чинна експозиція презентує творчість хмельничан Надії Борецької та її сина Вадима Піщерського, а присвячена ювілею художниці.
Надія Борецька закінчила Львівський державний інститут декоративного і прикладного мистецтва. З 1986 року бере участь у виставках різних рівнів. Вона є членом Національної спілки художників України та Міжнародної текстильної мережі, лауреатом премії ім. Богдана Хмельницького.
Першим етапом її творчого життя став художній текстиль, а саме батик. Цей різновид художнього текстилю передбачає розпис тканини за допомогою воскової суміші. В експозиції розміщено декілька творів, виконаних у цій техніці. Окремими сторінками творчої біографії мисткині стали гобелен, вітраж, мозаїка, графіка та живопис.
Із представлених на виставці творів більшість складають живописні полотна. Головним їх сюжетом виступають різнобарвні квіти та плоди. Експресивні та яскраві, вони випромінюють енергетику художниці, виказують її темперамент. Певною мірою на характер живописних творів вплинув досвід роботи в інших мистецьких техніках. Так, геометричність вітража в них інколи поєднується з прозорою легкістю батика; спрощеність форм — з об’ємністю окремих фрагментів. Манеру мисткині підкреслюють і подібні до патьоків фарбові мазки, що організують тло композицій.
Свою творчість Надія Борецька успішно поєднує з педагогічною діяльністю. Протягом п’яти років вона працювала викладачем у Хмельницькому національному університеті. Під її керівництвом студенти факультету технологій і конструювання швейних виробів розробляли оригінальні колекції одягу. Згодом очолювала Хмельницьку дитячу художню школу.
Чимало вихованців Надії Борецької вже обрали мистецьку стезю. Серед них і син Вадим — учень і друг в одній особі. Його участь у виставці можна назвати дебютом. У представлених творах відчувається його захоплення мистецтвом модерну. Юнак надає перевагу сюжетам міфів і легенд, символічним композиціям, у яких домінують жіночі образи. Застосовуючи спрощення форми, він насичує її чистими, відкритими кольорами. Вадим робить лише перші кроки у мистецтві, але його цілеспрямованість, рішучість, бажання вчитись і творити є тими крилами, що необхідні для успішного лету у майбутньому.
Разом Надія і Вадим створили низку ілюстрацій до збірок хмельницьких поетів Йосипа Осецького та Володимира Олійника, спробувавши свої сили в царині графіки. Опанування нових художніх технік, спільна праця й взаємна підтримка відкривають перед ними нові мистецькі горизонти.
Дарина Ніненко