Соціум

У відповідь на “молочні війни”

Російсько-українські міждержавні відносини геть втратили здоровий глузд відтоді, як російська сторона затіяла сирну війну. Відмова Росії від імпорту українських сирів нічим іншим, як політикою, пояснити не можна і заручниками в ній стали вітчизняні сирні заводи, а найбільше потерпають молочно-товарні ферми і комплекси. Їм сьогодні заводи навідріз відмовили в перерахунку коштів за поставлене на переробку молоко і до того ж знизили закупівельну ціну на нього. Втім на цьому проблеми для тваринників не закінчилися. Російсько-українські міждержавні відносини геть втратили здоровий глузд відтоді, як російська сторона затіяла сирну війну. Відмова Росії від імпорту українських сирів нічим іншим, як політикою, пояснити не можна і заручниками в ній стали вітчизняні сирні заводи, а найбільше потерпають молочно-товарні ферми і комплекси. Їм сьогодні заводи навідріз відмовили в перерахунку коштів за поставлене на переробку молоко і до того ж знизили закупівельну ціну на нього. Втім на цьому проблеми для тваринників не закінчилися. Молокозаводи, незважаючи на важкий зимовий період, начебто за змовою, різко знизили закупівельні ціни на молоко — з 4-4,5 грн. до трьох і навіть до двох за літр. У той час у магазинах літр молока коштує 7,5-9 грн. Зрозуміло, напрошується запитання: де державне регулювання цін на молоко, яке в критичних випадках (таких як зараз) передбачено застосовувати відповідно до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”?

Про ці проблеми селян говорив нещодавно на пленарному засіданні Верховної Ради України народний депутат Василь Шпак, який направив депутатський запит Прем’єр-міністру України з цього приводу. Парламентарій вимагає у цей кризовий період застосувати державні важелі впливу для підтримки виробників молока, а саме: прийняти постанову Кабінету міністрів про надання термінової державної бюджетної допомоги або позики тваринницьким фермам і молочнотоварним комплексам в обсягах кредиторської заборгованості, створеної заводами.

Заразом Василь Шпак направив депутатський запит на ім’я голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка, в якому загострив увагу на низьких закупівельних цінах на молоко від населення, зокрема у Хмельницькій області. Не сумніваємося, що нашим читачам буде цікаво дізнатися зміст цього запиту.

“До мене, як до народного депутата України, — наголосив Василь Шпак, — звернулися жителі сіл Хмельницької області з проханням допомогти у вирішенні на сьогодні вже драматичної для них ситуації, що склалася з закупівлею молока у населення. Адже продаж молока — це практично єдиний засіб вижити для сільської родини. Монополісти, які здійснюють закупівлю молока, вже знизили ціну до 2,15 грн. за літр. За повної бездіяльності влади заготівельники на власний розсуд встановлюють низькі ціни на молоко, ігноруючи інтереси селян. Щомісяця ціна, котру платять селянам, знижується, тоді як у крамницях молоко коштує 7,5-9 грн. за літр. Особливо недопустимим є наступний спосіб розрахунку за молоко: заготівельники повідомляють ціну за вже здане молоко на початку наступного за розрахунковим місяця. Як правило, така ціна щораз менша, отож неозброєним оком помітна змова заготівельників. Останні на власний розсуд занижують жирність та завищують кислотність молока і таким чином зменшують і без того мізерні грошові виплати. У зв’язку з цим жителі сіл стали масово продавати дійну худобу”.

Василь Шпак настійно попросив Василя Цушка втрутитися в ситуацію, що склалася, захистити українське селянство, на якому, на його переконання, тримається наша держава.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *