Соціум

Програми оновлюються, а депутатський корпус переформатовується

Затвердивши на попередніх пленарних засіданнях бюджет нинішнього року і Програму соціально-економічного розвитку міста, міська рада розпочала подальший програмний цикл, присвятивши цьому декілька пунктів порядку денного 15-ї сесії. Стосувалися вони соціальної та гуманітарної сфери.

Затвердивши на попередніх пленарних засіданнях бюджет нинішнього року і Програму соціально-економічного розвитку міста, міська рада розпочала подальший програмний цикл, присвятивши цьому декілька пунктів порядку денного 15-ї сесії. Стосувалися вони соціальної та гуманітарної сфери.

Так, нова комплексна програма “Піклування” впродовж наступних п’яти років здійсненням конкретних заходів має охопити малозабезпечених хмельничан, а також ветеранів війни і праці, інвалідів. А це значна частина населення міста. Її складають понад 12 тисяч ветеранів війни, більше 22 тисяч інвалідів, 1858 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а загальна кількість пенсіонерів наближається до 79 тисяч. На початок нинішнього року державну соціальну допомогу отримують 20 тисяч жителів обласного центру. Презентуючи розроблений документ, начальник управління праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я Словян Воронецький відзначив появу в ньому нового розділу, який передбачає створення відповідних умов для осіб з обмеженими можливостями у доступу до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. За його словами, “нова програма має бути обов’язково виконана, як і попередня, адже коштів для цього достатньо”. Для її схвалення депутатам цих аргументів цілком вистачило.

Не мали вони зауважень і до чергової Програми зайнятості населення, котра розрахована на 2012-1014 роки. За нею чисельність безробітних, які перебуватимуть на обліку в державній службі зайнятості, очікується в межах 7100 осіб щорічно. Водночас число створених робочих місць прогнозується на рівні 7730 щороку. Найбільше їх має відкривати малий та середній бізнес. За іншими прогнозами, чисельність працюючих інвалідів у місті складатиме у роки дії Програми до 4840 осіб.

Третім програмним документом, представленим на розгляд сесії, була Програма розвитку освіти Хмельницького на 2012-2016 роки. Вона передбачає як розширення мережі дошкільних навчальних закладів, так і оновлення її матеріально-технічної бази. Останнє стосується і загальноосвітніх шкіл з одночасним впровадженням інноваційних освітніх технологій та підвищенням кваліфікації педагогічних працівників. Незважаючи на суттєві зауваження щодо деяких програмних заходів, зокрема їх фінансового забезпечення з боку саме управління фінансів, депутати документ проголосували. Втім від подальших коригувань нова програма не застрахована і з погляду на очікувану реформу освіти в державі.

У площині програмних документів сесія розглянула і Концепцію поліпшення якості надання адміністративних послуг, за якою діятиме Центр надання адміністративних послуг у місті, що нині створюється. Показово, що, затвердивши програмні документи, депутати ухвалили низку рішень з практичної реалізації деяких їхніх положень. Так, вони встановили надбавки до пенсії членам Проскурівського підпілля, партизанам, визволителям міста, колишнім політв’язням та репресованим, надали пільги в оплаті житлово-комунальних послуг сім’ям загиблих воїнів-інтернаціоналістів та афганців.

У контексті підтримки малого та середнього бізнесу, де планується збереження та відкриття робочих місць, міська рада дозволила кільком підприємствам-забудовникам розстрочити виплату пайових внесків у створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Таким чином, продовжуючи цю практику, депутатський корпус допомагає підприємствам будівельної галузі залишитися на плаву в нинішніх не надто сприятливих економічних умовах.
Зрештою, певним чином цьому сприятимуть й ухвалені зміни та доповнення до бюджету нинішнього року, зокрема, у статтях спеціального фонду, які передбачають капітальні видатки. Щодо цього були враховані пропозиції як постійних комісій, так і окремих депутатів.

Міська рада вдалась і до певних структурних змін своїх виконавчих органів. Сесійним рішенням було відновлене управління охорони здоров’я замість колишнього підрозділу в складі управління праці та соціального захисту населення, а також припинена діяльність відділу інвестицій та енергозбереження. Функції останнього виконуватиме департамент економіки, а охорони праці — управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

За традицією, найбільшим пакетом питань з усіх 62 пунктів порядку денного були ті, що стосуються землеустрою, — їх виявилося 36. Ними надавалось право користування земельними ділянками, їх відведення юридичним особам та передачу у власність громадянам, оренди, пільг у сплаті земельного податку та інше. Зокрема, міська рада зробила нову спробу продати право на оренду чотирьох земельних ділянок на аукціоні, запровадила порядок регулювання використання та забудови території міста з наступним оновленням генерального плану, розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності.

У площині землеустрою депутати розглянули і відповідні протести прокуратури, проголосувавши їх відхилення. Кілька їхніх рішень стосувалися комунального майна. Зокрема, у безоплатне користування сесія передала приміщення комунальної власності благодійному фонду “Сіон” під громадський центр “Допомога”, обласній громадській організації “Глобал файт клаб” під облаштування спортивного клубу для дітей та молоді, а також Свято-Георгієвського храму УПЦ для розташування єпархіального відділу по роботі з молоддю.

З переліком основних питань порядку денного депутати розібралися без особливих ускладнень, відмовившись від обідньої перерви. Але один з його пунктів залишився без формального для його статусу схвалення. Прийняти до відома інформацію про виконання рішень міської ради обранці не змогли, для цього їм не вистачило лише одного голосу. Такий казус, очевидно, пояснюється певним переформатуванням складу фракцій. Щодо цього секретар міської ради Валерій Лесков повідомив про вихід із фракції ВО “Батьківщина” ще чотирьох депутатів, які збільшили число її “відмовників” до дев’яти осіб. Щоправда, він відмовився називати прізвища цієї четвірки, зауваживши, що фракція дозволу на їх вихід не давала. До звичних донедавна заяв і звернень депутати однак не вдалися, зосередившись “у різному” на звіті робочої групи, яка вивчала ситуацію з будівництвом другої черги Чернелівського водогону. Колегам його представив Олександр Симчишин, керівник депутатської групи ВО “Свобода”, який очолював групу. “Ми не прагнули робити якісь ви-сновки щодо будівництва, лише зібрали факти порушень”, — зауважив він. Перелік цих фактів склав список із 22 пунктів і підпунктів, які стосуються порушень або неточностей технічного завдання, тендерних документів, конкретних випробувань, якості скло-пластикових труб щодо їх придатності для другої черги водогону. Зі своїми зауваженнями комісія, за словами Олександра Симчишина, звернулася до Генеральної прокуратури та інших правоохоронних органів.

Такий детальний звіт справив відповідне враження на депутатів. Іван Бухал: “Якщо дійсно є такі порушення, винних треба притягнути до кримінальної відповідальності, а нам слід показати зуби і повернутися до проведення випробувань задіяних труб”.
Міський голова Сергій Мельник, підсумовуючи розмову, сказав, що без проведення додаткової експертизи другу чергу водогону місто приймати на баланс не буде.

Володимир РАЗУВАЄВ
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *