Вчорашня п’ятнадцята сесія Хмельницької міської ради пройшла у досить напруженому ритмі, адже на її розгляд з 62 внесених у порядок денний питань було і ряд таких, які цілком належать до засадничих у діяльності місцевого самоврядування у нашому місті.
Вчорашня п’ятнадцята сесія Хмельницької міської ради пройшла у досить напруженому ритмі, адже на її розгляд з 62 внесених у порядок денний питань було і ряд таких, які цілком належать до засадничих у діяльності місцевого самоврядування у нашому місті.
Кажемо, найперше, про затвердження Комплексної програми “Піклування” у м. Хмельницькому на 2012-2016 роки, Програми зайнятості населення на 2012-2014 роки, Програми розвитку освіти міста Хмельницького на 2012-2016 роки, Концепції поліпшення якості надання адміністративних послуг. Слід віддати належне депутатам, які досить ґрунтовно у своїх постійних комісіях розглядали ці питання, тож у ході сесії не виникало при їх обговоренні гострих дискусій. Щоправда, коли обговорювали Програму зайнятості, було звернуто увагу на необхідність допомоги інвалідам-візочникам, які прагнуть працевлаштуватися. Загалом зазначимо, що за всіма цими рішеннями криється насправді дуже професійна робота структурних підрозділів міської ради та міськвиконкому, які виходили при їх розробці не лише з досвіду минулих років, але й з реальних можливостей міста.
Щоправда, при розгляді питання про надання пільг сім’ям загиблих учасників бойових дій в Афганістані та інших локальних війнах виникло питання про подібну пільгу для сім’ї загиблого українського військовика в Іраку. Мимоволі було поставлено знак рівності між солдатами-найманцями, які за гроші воюють будь-де, і тими військовими, які з власної волі беруть участь в операціях українських військ за міждержавними угодами…
Звичайно ж, чи не найгарячішим був розгляд першого питання порядку денного “Про внесення змін та доповнень до бюджету міста Хмельницького на 2012 рік”, з якого доповідала начальник фінансового управління Наталя Степанова. Нагадаємо, що тут у своєму рішенні депутати “ділили” кошти, закумульовані в бюджеті розвитку, чому передувала дуже напружена робота самих депутатів у постійних комісіях, на депутатському дні, в узгодженні їх позицій з комунальними підприємствами та установами міста. Зрештою, рішення по цьому питанню — це, якщо хочете, і своєрідний вияв компромісу між усіма депутатами, адже йшлося тут про розподіл цих коштів за конкретними об’єктами, які так чи інакше зачіпають інтереси не лише виборців та міста в цілому, але й самих депутатів. Тож відрадно, що при розгляді цього питання було знайдено, так би мовити, загальне порозуміння, а заразом були враховані й пріоритети розвитку міста.
У ході обговорень усіх цих питань неодноразово брав слово міський голова Сергій Мельник, виступали депутати Петро Перейма, Олександр Симчишин, Надія Кнець, Віталій Діденко, Андрій Олесь та інші, досить аргументовано захищали свої позиції доповідачі Словян Воронецький та Людмила Черевченко. Зазначимо також, що перед початком сесії міської ради депутати почули слова подяки від голови міської організації ветеранів України Муніра Садикова, який вручив багатьом з них, зокрема й представникам “Проскурова”, почесні грамоти за підтримку діяльності цієї поважної громадської організації. Подякували окремим депутатам за пропаганду дитячо-юнацької патріотичної гри “Сокіл-Джури” і представники Українського козацтва…
Детальныше про те, як далі тривало обговорення питань порядку денного сесії читайте у наступному нашому номері.
В.СІВАЧ
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО