Мова — це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях, — наша сутність, зміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
Мова — це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях, — наша сутність, зміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
Визнання міжнародною спільнотою необхідності захистити розмаїття культур планети, найважливішим компонентом яких є мова, — це проведення з 1999 року Міжнародного дня рідної мови.
Відзначаючи цей день, виховуючи у юних читачів патріотичні почуття, привертаючи їх увагу до краси і неповторності української мови, підкреслюючи значення повсякденного спілкування, у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка проведено День рідної мови “Відкрий, о, рідна мово, свої скарбниці золоті”. 21 лютого у бібліотеці проходила акція “Говоримо і читаємо українською”. Для читачів різних вікових груп проведено свята рідної мови: “Мова — душа народу, її найцінніший скарб” (1-4 кл.) та “Мови рідної велич і краса” (5-9 кл.) за участю подільських письменників, членів НСПУ Людмили Савчук та Олени Ткачук. Вони розповіли дітям про значення рідної мови в житті людини, читали свої вірші з нових збірок, а школярі декламували вірші про рідну мову, про Україну. Українськими піснями зачарувала дітей бандуристка Тетяна Жарун, студентка Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби.
Цікавими для учнів молодших класів були мовний калейдоскоп “Слово наше рідне — слово українське” та хіт-парад українських абеток “Буду я навчатись мови”, а для старшокласників — лінгвістичний брейн-ринг “У рідній мові — цілий світ”. Спільно з єврейською общиною “Тхія” проведено літературно-музичне свято “Мова — це також Батьківщина”. Читачі-учні 2-4 класів спеціалізованої ЗОШ №6 — діти різних національностей розповідали про свою рідну мову, знайомили з деякими привітаннями, зверненнями.
Всіх відвідувачів вразила святкова атмосфера: звучали українські пісні, вірші, експонувалися цікаві книги та журнали на книжково-ілюстративних виставках “Мово українська, гордосте моя” та “Її величність — українська мова”.
Як підсумок, бібліотеку відвідали 776 юних хмельничан, яким видано 1327 примірників книг українською мовою.
А.Захаренко, заступник директора обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка