Сьогодні нашим гостем став заслужений майстер спорту, заслужений тренер, дворазовий чемпіон Європи, срібний призер чемпіонату світу, президент Центру традиційного карате “Пересвєт” Володимир Пуча.
Сьогодні нашим гостем став заслужений майстер спорту, заслужений тренер, дворазовий чемпіон Європи, срібний призер чемпіонату світу, президент Центру традиційного карате “Пересвєт” Володимир Пуча.
— Володимире Івановичу, коли ви почали займатися карате?
— Мій батько військовослужбовець, тому з дитинства намагався виховувати мене справжнім чоловіком. Разом із товаришами цікавитися цим бойовим мистецтвом почав у 15 років. Трохи згодом я здобув технічну освіту, але з часом зрозумів, що карате — це сенс мого життя.
— Ви досягли багатьох успіхів, але якими пишаєтеся найбільше?
— Думаю, що найцінніші мої перші міжнародні змагання — чемпіонат світу 2000 року. Не лише через те, що я став срібним призером, але й тому, що для мене це був дуже серйозний і спортивний, і життєвий досвід.
— Як вирішили стати на тренерську стезю?
— До тренерського процесу наставник почав долучати мене з 18 років. Я прагнув повторити шлях своїх вчителів — Івана Двойноса та Михайла Чайковського. “Ліпити” сильних особистостей стало моїм кредо. Ось тому й почав займатися тренерською працею, згодом відкрив свій клуб.
— Для вас карате вже не тільки вид спорту?
— Справді, це вже стиль життя. Воно робить людину сильнішою, розвиває здатність уникати небезпечних ситуацій… Багато чого я досяг у житті саме завдяки карате.
— Скільки вже існує ваш центр і чому саме “Пересвєт”?
— Цей вид спорту в нашому місті зародився більше двох десятків років тому. Наш центр працює вже 12 років. Названий він на честь героя Куліковської битви Олександра Пересвєта. Зараз у клубі займаються дві сотні хлопців та дівчат різного віку. Вони виступають на різноманітних змаганнях: чемпіонатах України, Європи, світу. Лише торік на всеукраїнській першості восьмеро наших вихованців вибороли золоті медалі, десятеро — срібні, шестеро — бронзові, а ще п’ятеро посіли четверті сходинки. Влітку ми возимо підопічних у Карпати, де вони на лоні гірської природи покращують свої навички та добре проводять час.
— Хто допомагає розвивати центр?
— Великий внесок у це роблять батьки та меценати. Вони допомагають у закордонних поїздках, створенні залу і т.д. Також окремо хочу подякувати за підтримку міській владі.
— Ви виховуєте трьох синів. Вони займаються карате?
— Звичайно. Старшому — 18 років, молодшим — по вісім. Вони тренуються у нашому центрі під моєю опікою.
Юлія Васільєва, учениця 11 класу ЗОШ №14