На відзнаку свого ювілею — 25-ліття з дня створення — міська організація ветеранів України провела розширене засідання пленуму. Для участі у ньому до зали дитячої школи мистецтв завітали численні гості: представники обласної й міської влади, громадських організацій, політичних об’єднань.
На відзнаку свого ювілею — 25-ліття з дня створення — міська організація ветеранів України провела розширене засідання пленуму. Для участі у ньому до зали дитячої школи мистецтв завітали численні гості: представники обласної й міської влади, громадських організацій, політичних об’єднань. Місце засідання організатори обрали невипадково: саме у цій залі 21 лютого 1987 року відбулася конференція міської організації ветеранів тодішнього СРСР, яка об’єднала 386 роздрібнених первинних ветеранських об’єднань: відомчих, галузевих, за місцем проживання. “Батьками” новоутвореної та найчисленнішої громадської організації міста й області були секретарі міськкому компартії Юрій Гаврик і Людмила Андрієнко, а також голова міськвиконкому Іван Бухал.
Нинішній керівник ради організації Гаптульмунір Садиков урочисту доповідь на пленумі якраз і присвятив історії виникнення та розвитку ветеранського об’єднання, котре чисельно та організаційно зростало й вдосконалювало свою діяльність від конференції до конференції упродовж минулих 25 років. Першими його керівниками були обрані Андрій Шоханов, як голова, Семен Гончаров і Діна Починок. Надалі міську організацію у різні періоди очолювали Іван Залевський, Іван Озеров, Віталій Черноногов, Олександр Випірайленко. На сьогодні голові ради організації Садикову доводиться керувати ветеранським загалом у понад 25 тисяч осіб з числа учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, дітей війни, ветеранів праці, Збройних Сил, правоохоронних органів. Міська організація ветеранів нині працює над практичною реалізацією комплексної програми “Дійти до кожного”, поєднуючи заходи щодо соціального захисту своїх членів, відстоювання їх матеріальних та гуманітарних інтересів з героїко-патріотичним вихованням молоді та активною участю у суспільно-громадському житті міста.
Великою допомогою у цій діяльності стало відкриття в місті культурно-мистецького центру “Ветеран” — як відзнака заслуг організації та свідчення турботи і поваги до неї з боку міської влади.
Черговим проявом такої поваги стали вітальні виступи представників облдержадміністрації, обласної ради, військкомату. Як зазначив у вітальному слові секретар міської ради Валерій Лесков: “Влада міста і надалі приділятиме посилену увагу до ветеранів, адже вони своїм досвідом, знанням та умінням є золотим фондом нашої держави”.
Пленум прийняв відповідну постанову, заслужені активісти організації отримали почесні відзнаки від органів влади та різних установ, а святковим завершенням засідання став виступ народного аматорського хору “Ретро” центру “Ветеран”, а також вітальні пісні й вірші учнів навчальних закладів міста. Особливим подарунком учасникам засідання стала і книга “Полум’я душі — серцям наступних поколінь”, котра розповідає про героїчне життя хмельничан у роки війни, відбудову країни, сумлінне служіння Батьківщині, діяльність ветеранських організацій — як приклад їхнім нащадкам.
Володимир РАзуваєв