Мимоволі декілька разів ставала свідком розмов, у яких люди скаржилися на те, як стали жертвами шахрайських дій так званих фармацевтичних фірм. Мова йде про розрекламовані в наш час “диво-ліки”, які нібито можуть вилікувати практично всі хвороби. Фірм, які їх розповсюджують, досить багато, саме вони розміщують рекламу у ЗМІ, в якій гарантують швидке поліпшення здоров’я за помірну ціну, а на додачу ще й акції та спеціальні пропозиції…
Мимоволі декілька разів ставала свідком розмов, у яких люди скаржилися на те, як стали жертвами шахрайських дій так званих фармацевтичних фірм. Мова йде про розрекламовані в наш час “диво-ліки”, які нібито можуть вилікувати практично всі хвороби. Фірм, які їх розповсюджують, досить багато, саме вони розміщують рекламу у ЗМІ, в якій гарантують швидке поліпшення здоров’я за помірну ціну, а на додачу ще й акції та спеціальні пропозиції. Те, що саме на такі привабливі умови (переважна більшість клієнтів — літні люди) швидко звертають увагу, цілком передбачувано та закономірно. Ну, хто ж не хоче бути здоровим?!
Загалом під виглядом таких “диво-ліків” продаються звичайні БАДи (біологічно активні добавки), які зазвичай рекомендують вживати як вітаміни та лише тим людям, у кого немає значних проблем зі здоров’ям. Тому й не дивно, що у тих, хто їх вживав, ніякого покращення здоров’я не наставало, а давні болячки навпаки, загострювалися.
Але і це ще не все, бо кожен з них, ставши клієнтом певної фірми, мав придбати “повний курс лікування”, аби був ефект, тож зрозуміло, якщо одна баночка чи упаковка вартувала порівняно недорого, то весь набір сягав чималої суми (від двох до вісімнадцяти тисяч гривень!). Також часто упаковка містила інструкцію лише іноземною мовою, що вже само собою дивно, адже легковірні люди не мали змоги її прочитати та впевнитись, що ці ліки підходять саме їм. На тих же, хто з певних причин відмовлявся купувати, починали психологічно тиснути, погрожуючи судами…
Зрозумівши, що потрапили в халепу, ці люди починають оббивати пороги правоохоронних органів, звертаються навіть у депутатські приймальні, пишуть скарги та заяви з проханням допомогти повернути кошти. Але і тут не все так просто. З юридичної точки зору майже неможливо знайти докази неправомірних, шахрайських дій, тому що все відбувається хоч за усною, але ж згодою обох сторін. Як би не хотілося це визнавати, але навряд чи комусь вдавалося і вдасться повернути витрачене і знайти правду.
Справді, дуже прикро, що в наш час досить успішно через необізнаність та довірливість багатьох людей діють подібні шахрайські схеми. Тож усім, хто постраждав від них або з якихось причин піддається на подібні пропозиції, необхідно, насамперед, проконсультуватися з фахівцями, а захищатися від настирливих розповсюджувачів слід таки в правоохоронних органах.
Аліна Колеснікова, соціолог