Власне, детальніший звіт про чотирнадцяту сесію міської ради ми вмістимо у своєму наступному номері, адже депутати ще працювали, коли це число “Проскурова” було відправлене до друку. Тож ділимося з читачами лише попередніми враженнями від роботи цієї, без перебільшення, найголовнішої, за значенням для міста, сесії, що пов’язано, насамперед, з розглядом на ній міського бюджету на 2012 рік…
Власне, детальніший звіт про чотирнадцяту сесію міської ради ми вмістимо у своєму наступному номері, адже депутати ще працювали, коли це число “Проскурова” було відправлене до друку. Тож ділимося з читачами лише попередніми враженнями від роботи цієї, без перебільшення, найголовнішої, за значенням для міста, сесії, що пов’язано, насамперед, з розглядом на ній міського бюджету на 2012 рік. Адже не секрет і те, що саме цей документ узагальнює всю аналітичну роботу відповідних структурних підрозділів міськвиконкому, депутатських комісій, комунальних підприємств та установ міста. З детальними цифрами та показниками бюджету ви зможете познайомитися на сторінках нашої газети і на веб-сайті міської ради, а нині лише наголосимо, що вони не є “гіршими”, ніж торік, навпаки, дають підстави для певних оптимістичних прогнозів, що підтверджує і прийнята сесією Програма економічного і соціального розвитку міста на 2012 рік.
Саме ці питання і були, так би мовити, головними у порядку денному сесії, у який депутати внесли загалом 34 питань, крім різного. В їх обговоренні взяли участь депутати від усіх фракцій та груп, і якщо й виникали деякі дискусії між ними, то їх перебіг був достатньо конструктивним. Доповідач по бюджетному питанню, начальник міського фінансового управління Наталя Степанова переконливо пояснила стратегічні напрямки бюджетної політики міста у новому році. Брали слово з цих питань депутати Олександр Симчишин, Володимир Гончарук, Віталій Діденко, Петро Перейма, Володимир Івашко, Микола Малий, Людмила Бесєда та інші, неодноразово вступав у загальну дискусію і міський голова Сергій Мельник, словом, відбувалася справді конструктивна розмова.
Зауважимо, що серед міських пріоритетів з’явилися плани розширення мережі дитячих дошкільних закладів, зокрема, буде розпочато спорудження нового дитсадка на базі НВО №1, розширено можливості дитсадка №36, планується створення дошкільного закладу на базі ЗОШ №20 у Лезневому. Взагалі, як зауважив Сергій Мельник, понад 30% бюджетних коштів у цьому році будуть задіяні у гуманітарній сфері. Звичайно, попереду у депутатів ще робота над розподілом коштів бюджету розвитку, у якому планується сконцентрувати до 49,5 мільйона гривень, та основний бюджетний алгоритм міста сесія вже запустила…
Підтримали депутати і програму розвитку сім’ї на 2012-2015 роки, а от при розгляді комплексної програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки виникло до її розробників з управління молоді та спорту ряд слушних запитань. Чомусь вони упустили той факт, що в нашому місті, до речі, насамперед, з ініціативи благодійників, вже досить потужно розвивається такий ігровий вид спорту, як хокей, на що звернув увагу, власне, основний ініціатор розвитку цього виду спорту в місті, депутат Сергій Мандзій. Явно “під диктовку” з обласних структур та на догоду політичній кон’юнктурі у цю програму було введено військово-патріотичну гру для школярів “Зірницю”, у яку “бавилися” школярі ще за радянських часів. На межі зриву, 32 голосами, депутати додали у цей пункт програми національну патріотичну гру “Сокіл-Джура”. А вже політичним нонсенсом можна вважати голосування сесією пункту про доцільність зустрічей наших школярів з ветеранами УПА, який, до речі, підтримав разом з депутатами від “Свободи”, які і пропонували це доповнення до програми, депутат від Партії регіонів Микола Малий. Та ця позиція набрала лише 26 голосів і… не пройшла. Можливо, цей факт можна потрактувати як явний недогляд розробників цієї програми та самих депутатів, бо якщо за ним криються певні ідеологічні упередження, то, мабуть, слід чекати нових наслідків у переформатуванні фракційної карти складу нинішньої міської ради? Хоча хотілося б, щоб це твердження було помилковим, адже важко нині зрозуміти, чим “завинили” ветерани УПА перед більшістю наших обранців, якщо вони надали своє “добро” на зустрічі школярів з ветеранами війни, які, зрозуміло, воювали у лавах Радянської армії, та ветеранами локальних війн, які брали участь у колоніальних війнах СРСР? Завважимо, що не допомогло зняти це питання і повторне голосування по ньому…
Розглянула сесія і цілу низку майнових та земельних питань, особливу увагу викликав і розгляд питання “Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в місті Хмельницькому”, яке доповідав начальник податкової інспекції міста Руслан Мединський. Йдеться тут про появу нового податку з власників житла, площа якого перевищує 100 квадратних метрів і, як популярно пояснив Сергій Мельник, тільки від цього податку у бюджет міста очікується додатково до двох мільйонів гривень. Відрадно, що за такий податок проголосували більшість депутатів, які добре розуміють, що багатим таки треба ділитися з бідними…
В.Сівач
На знімку: під час роботи сесії
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО