Соціум

Реальність Олександра Гуменчука

У Хмельницькому художньому музеї відкрито виставку творів Олександра Гуменчука.

У Хмельницькому художньому музеї відкрито виставку творів Олександра Гуменчука.

Народився митець у 1952 році у Приморському краї, закінчив факультет дизайну Латвійської державної художньої академії ім. Т.Залькална у Ризі. Три останні десятиліття художник живе і працює в Хмельницькому, де створює неповторні живописні полотна.

У живописі Гуменчук вірний власній авторській техніці, яка стала впізнаваною та привабливою не лише для пересічних глядачів, а й для справжніх поціновувачів мистецтва.

У багатьох своїх творах художник закріплює на площині додаткові матеріали (тирса, мішковина, шматочки паперу). А нанесення на них фарб, що після висихання нагадують гончарні поливи, збагачує предметність, надаючи формам нового звучання, а структурі полотна — графічної виразності. Ретельне відтворення натури співіснує зі спрощеними, умовними образами.

Проте втілені таким майже колажним чином певні рельєфність та “керамічність” — це лише засоби, які допомагають створювати іншу реальність, котра, хоча й перегукується з існуючим світом, але живе своїм власним життям.

Полотна насичені стародавніми знаками та орнаментами, і це вже не просто впорядковані елементи живописної поверхні, а сповнені глибокого змісту символи, в яких архаїка поєднується з сучасною образністю.

Гра світла і тіні, сполучення яскравих, насичених кольорів, ритмічне чергування живописних плям з графічною лінією — усе це є виразними ознаками особистого стилю.

Недарма кажуть, що талановита людина талановита в усьому. Олександр Гуменчук не тільки цікавий живописець, але й гарний викладач, доцент кафедри дизайну Хмельницького національного університету. Він щоденно розкриває свій педагогічний потенціал, допомагаючи студентам важливими порадами, що спираються не лише на теорію, а й на багаторічний досвід та обізнаність у різноманітних тенденціях сучасного графічного дизайну.

Разом з відомим українським художником Миколою Мазуром він брав участь у розробці та створенні унікального музею “Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років”, який було відкрито в жовтні 2008 року в державному історико-культурному заповіднику “Межибіж”. Саме тоді Олександр Гуменчук був удостоєний почесного звання “Заслужений художник України”.

Дарина Ніненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *