Нещодавно в Хмельницькому відбувся шостий відкритий чемпіонат міста з плавання категорії “Мастерс”, присвячений пам’яті Анатолія Агошкова — фундатора цього виду спорту в обласному центрі.
Нещодавно в Хмельницькому відбувся шостий відкритий чемпіонат міста з плавання категорії “Мастерс”, присвячений пам’яті Анатолія Агошкова — фундатора цього виду спорту в обласному центрі.
Саме з ініціативи Анатолія Дмитровича у 1958 році в місцевій ДЮСШ було організовано відділення плавання. В перші роки у літній період тренування відбувалися в облаштованому місці на Південному Бузі, а з осені до весни дітлахи займалися загальнофізичною підготовкою та іграми, переважно футболом і баскетболом. Після введення в експлуатацію у 1971 році першого в місті критого 25-метрового басейну кількість розрядників та майстрів спорту значно зросла. Пізніше деякі вихованці Анатолія Агошкова підхопили естафету свого наставника: після отримання відповідної вищої освіти повернулися молодими фахівцями в рідну ДЮСШ №3 (нині обласний центр фізичного виховання учнівської молоді) і продовжили справу свого тренера.
Цьогоріч на змагання прибули 52 ветерани, які підтримують гарну фізичну форму, регулярно займаючись у вільний час улюбленими видами спорту. Тож на водних доріжках змагалися майже три десятки майстрів та кандидатів у майстри спорту з плавання, вільної боротьби, легкої атлетики, службових багатоборств та інших видів. Додали гостроти турніру гості-суперники з Одеси та Львова.
Учасники долали дистанції 50 та 100 метрів різними стилями. Відбулися також запливи на 200 метрів комплексним плаванням та в комбінованій естафеті 4х50 метрів.
У безкомпромісній боротьбі було оновлено сім рекордів міста. Запам’яталися виступи сімейних спортивних династій. Знову чудові результати продемонстрував у брасі 60-річний Олег Правицький — перший майстер спорту Хмельниччини з плавання. До числа призерів серед ровесників пробилися і два його сини — Олександр та Сергій.
Окрасою турніру стали виступи дев’яти учасників цьогорічного чемпіонату Європи, що проходив у вересні в Ялті. Зокрема, срібної призерки континенту Олени Романюк і сімейної пари Наталії та Володимира Дмітрієвих з Одеси.
Завзято боролися за перемогу у своїх вікових групах організатори змагань: найдосвідченіший 76-річний Віктор Барбалюк, голова обласної організації МАФІС, та Віктор Флентін, секретар ХОВ НОК.
Естафетні запливи відбувалися на високому емоційному піднесенні. Після завершення змагань переможці та призери отримали дипломи і медалі від організаторів, десять призів від сім’ї Агошкових та масу задоволення від спілкування, зокрема і під час відвідин музею спортивної слави нашого міста.
Віктор Флентін
на фото: під час змагань; володар І місця на дистанції 100 м серед 70-75-річних чоловіків Володимир Балабанюк