Творчість одного митця — добре, а двох — вдвічі краще. Подвійний подарунок для хмельничан підготував родинний дует членів Національної спілки художників України, брата і сестри Миколи Анісімова й Антоніни Анісімової-Штогрин, уродженців села Майдан-Олександрівський, що на Віньковеччині.
Творчість одного митця — добре, а двох — вдвічі краще. Подвійний подарунок для хмельничан підготував родинний дует членів Національної спілки художників України, брата і сестри Миколи Анісімова й Антоніни Анісімової-Штогрин, уродженців села Майдан-Олександрівський, що на Віньковеччині.
Відкриття спільної виставки “Два крила вічності” відбулося 9 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва. Експонований доробок двох художників зі своїми уподобаннями, творчою манерою розкриває цілісну картину мистецького поступу родини Анісімових.
Виставлені в експозиції для огляду роботи свідчать про те, що художники пройшли гарну школу у педагогів Львівського поліграфічного інституту та Львівської національної академії мистецтв, мають прекрасні задатки живописця та графіка. Навчалася Антоніна Анісімова і в Кам’янці-Подільському, де нині навчає студентів мистецтву.
Антоніна Анісімова тонко відчуває відтінки кольору, перетворює їх на калейдоскоп яскравої творчості. У її творчому доробку — архітектура Поділля, квіткові композиції, портрети (один із найулюбленіших — портрет маленької донечки). Її творчість знайома не тільки на Поділлі, але й у Польщі, Росії, де її оцінили чимало професійних митців.
Якщо живопис Антоніни Анісімової-Штогрин хмельничани вже встигли оцінити, оскільки протягом останніх років вона презентувала свої роботи на численних регіональних виставках, влаштовувала персональні імпрези, й полюбити за симфонію форм і барв, за сонячне світло, яке випромінюють її роботи, то цілковитим відкриттям для нашого міста є Микола Анісімов. Він хоча і проживає у Криму, але поклик рідної подільської землі спонукає його оспівувати її у своїх творах. Експозиція познайомить глядача з цікавою серією його графічних робіт “Старий кордон”, у яку увійшли роботи “Поділля”, “Стара фортеця”, “Хотин”, “Старе місто”, “Зимові канікули”.
Микола Анісімов — фіналіст першого відкритого конкурсу сучасного образотворчого мистецтва “Art Previet” у номінації “Графіка”, який у листопаді цього року проводила Академія мистецтв у Галереї мистецтв Заруба Церетелі у Москві. Він вразив журі високим художнім рівнем виконання конкурсної роботи “Поділля” в авторській техніці. Використання простих сюжетів, виписування деталей, філігранна витонченість у виконанні — стиль автора. За всім цим стоять наполеглива праця й натхнення виконавця. Порівняно з творчістю сестри роботи Миколи Анісімова мають філософські підтексти.
“Я певний час жив у Кам’янці, його красоти зобразив у своїх творах, мене проймала ностальгія за цим старовинним містом. Коли я переїхав до Криму, там малював древнє місто за згадками. Чимало у мене і кримських пейзажів”, — розповідає художник.
Музичний дарунок авторам експонованої виставки підготувала студентка другого курсу Хмельницького музичного училища ім В.Заремби Ірина Колетайка, виконавши твір Шопена “Бажання” на фортепіано.
Привітали авторів виставки й почесні гості — заступник начальника головного управління Державної служби України в Хмельницькій області Віктор Міщишен, голова обласної організації Національної спілки художників України Леонід Коваленко, художник-ємальєр Іван Юрков, поети Поділля та інші.
Наш кор.