Соціум

Коли масаж не тільки лікує, а й приносить задоволення

Масаж корисний усім — і дорослим, і дітям, і літнім людям, звісно, за відсутності протипоказань. Здоровим людям масаж потрібен, у першу чергу, для підтримки гарного самопочуття і профілактики різних захворювань. Проте масаж не така проста процедура, як здається на перший погляд. Як і у кожної лікувальної й оздоровчої процедури, тут також є показання та протипоказання до застосування. Наш співрозмовник на цю тему — масажист Хмельницької поліклініки №1 Валерій Войло.

Масаж корисний усім — і дорослим, і дітям, і літнім людям, звісно, за відсутності протипоказань. Здоровим людям масаж потрібен, у першу чергу, для підтримки гарного самопочуття і профілактики різних захворювань. Проте масаж не така проста процедура, як здається на перший погляд. Як і у кожної лікувальної й оздоровчої процедури, тут також є показання та протипоказання до застосування. Наш співрозмовник на цю тему — масажист Хмельницької поліклініки №1 Валерій Войло.

— Валерію Івановичу, чому масаж корисний для організму?
— Якщо не заглиблюватися в медичні терміни й визначення, а відповісти просто й лаконічно, то він корисний тим, що після масажних процедур, які зазвичай є ще й досить приємними, людина почувається краще. І це найголовніший аргумент для пацієнта.
Масаж корисний, всупереч розповсюдженій думці, не лише для тих, хто страждає на захворювання опорно-рухового апарату, має болі в спині, попереку, шиї, головні болі. Зрозуміло, що для цих пацієнтів процедури масажу носять лікувальний характер і в комплексі з медичними препаратами допомагають у процесі одужання.
Незайвим масаж буде і для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, має сидячу роботу, багато і часто працює за комп’ютером…
Якщо ж говорити про профілактичну й оздоровчу мету, то пройдений кілька разів на рік курс масажу триматиме в тонусі м’язи, покращить кровообіг, що відповідно поліпшить загальний функціональний стан органів та систем, сприятиме гарному й бадьорому самопочуттю.

— Чи допоможе масаж одразу?
— Слід наголосити: аби відчути ефект від масажних процедур, треба пройти повний курс, який складає зазвичай десять сеансів лікувального масажу. Можна, звісно, задовольнитися і меншою кількістю, але, щоб отримати довготривалий ефект, варто запланувати саме десять відвідин масажиста. А що стосується видимого результату від процедур, то він проявляється не миттєво. Масаж має пролонговану форму дії. Річ у тім, що під час масажу робота організму активізується: прискорюється циркуляція крові в судинному руслі, розслабляється мускулатура, відбувається своєрідна активація всіх систем, відтак одразу відчути полегшення пацієнт може не завжди. Більше того, у дні самих процедур, навпаки, може навіть відносно загостритися загальний стан, відчуватися біль у м’язах, з’явитися втомлюваність, які з часом минають, і коли все нормалізується, збалансується — а це приблизно тиждень-два після курсу, корисна і позитивна дія масажу відчується неодмінно.

— Коли краще відвідувати масажиста?
— Сезонні загострення хвороб припадають, як відомо, на весняно-осінні періоди. У міжсезоння хронічні недуги нагадують про себе частіше, змушуючи людей рятуватися від них, зокрема і масажними процедурами. Якщо зважати на погодну ситуацію, то ліпше, звичайно, візит до масажиста запланувати на теплу пору року, аби уникнути переохолодження після теплоакумулюючих процедур, якими є масаж. Взагалі після масажу варто добре одягатися, щоб зберегти якомога довше його тепловий ефект.
Рекомендується проходити лікувальний масаж не менше двох разів на рік або власне тоді, коли є показання для його проведення.

— Багато з нас дуже люблять масаж. І ця процедура справді досить приємна. Але чи всім беззастережно можна лягати на масажний стіл?
— Дійсно, існує безліч випадків, коли масаж категорично робити не можна. Ці випадки в більшості пов’язані зі станом здоров’я. Наприклад, масаж не роблять при ГРВІ і високій температурі тіла, різних захворюваннях шкіри, крові, при гострих запаленнях кровоносних та лімфатичних судин, артритах у стадії загострення, онкозахворюваннях. Протипоказані масажні процедури і за наявності деяких проблем серцево-судинної системи, в період гіпертонічних криз, при кишкових розладах, гострих болях та внутрішніх кровотечах.
Тому, перш ніж іти в масажний кабінет, варто проконсультуватися з лікарем.

— Чи обов’язково масаж має робити фахівець?
— Неодмінно, адже це лікувальна процедура. І незважаючи на те, що масаж не завадить навіть здоровій людині, все ж це доволі складний процес, до якого слід ставитися з обачністю. Як і будь-яке інше лікування, масаж повинен призначати лікар, а виконувати кваліфікований фахівець.

— Хто є пересічним пацієнтом масажного кабінету?
— У 70% випадків нашими пацієнтами є жінки і не тому, що вони більше хворіють, просто представниці слабкої статі уважніші до свого здоров’я і більше про себе дбають. Що ж до вікового цензу, то в середньому це люди від 30 років. Пацієнтом був у нас навіть 91-річний дідусь.

— Чи багато у вас постійних клієнтів, котрі, дбаючи про своє здоров’я, приходять на процедуру масажу задля профілактики хвороб?
— Масаж, безперечно, є процедурою, яка має широкий спектр дії і максимально виражений лікувальний ефект. Наприклад, у лікуванні й профілактиці такого захворювання, як остеохондроз, масажна дія є однією з найбільш радикальних. Тому приблизно половина пацієнтів від усієї кількості є постійними. Деякі з них відвідують масажний кабінет протягом навіть десятиліть.
І ще хочу додати, що, як і в будь-якій справі, у масажних процедурах важливе налаштування пацієнта на позитивний результат, віра в те, що ці сеанси неодмінно принесуть користь, полегшення. Тоді й медику виконувати свою роботу буде приємніше — позитивний емоційний контакт підсилить дію фізичного контакту, такий тандем неодмінно дасть гарний результат.

— Дякую за розмову.

Розмовляла Ірина ЛЬВОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *